Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaka jest wasza wymarzona Polska?

Dla mnie wymarzoną Polską jest ta, gdzie każdy jest szanowany, ludzie mimo różnych pogladow żyją ze sobą w zgodzie, a politycy dbają o wazne sprawy takie jak służba zdrowia aby była jak najlepsza, o szkolnictwo aby było przyjazne. Aby dzieci były szczęśliwe, dorośli mogli bez presji żyć po swojemu. Aby rządzili ludzie mądrzy, którzy wysoko stawiają dobro społeczeństwa. Czy taki kraj jest możliwy?
«134

Komentarz

  • Moja wymarzona Polska to medycyna na najwyższym poziomie. Żeby dzieci właściwie nie umierały. Gdzie byśmy mieli najlepszych specjalistów i leczenie na najwyższym poziomie. 
    Gdzie jest konkurencja pewnego rodzaju, która sprawia, trzeba się starać, gdzie ludzie wykonują dobrze swoją pracę. 
    Gdzie właściwie nie ma różnic między opiekunami osób niepełnosprawnych czy rodzicami wielodzietnymi w poziomie życia. Gdzie marki chcą rodzic dzieci z ZD a nie wyjeżdżają do Holanfii. Gdzie jest pięknie czysto i zielono. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • edytowano marzec 2023
    Taka gdzie przez kolejną kadencję rządzi Prawo i Sprawiedliwość.
    Mi się podoba taka jak jest. Może dlatego że odkąd pamiętam wszystkie rządy były gorsze. Teraz nie ma alternatywy bo albo powrót tych co byli, albo rządy lewactwa albo szurów, albo agentury rosyjskiej. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mi się podoba taka jak jest. 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • paulaarose powiedział(a):
    Dla mnie wymarzoną Polską jest ta, gdzie każdy jest szanowany, ludzie mimo różnych pogladow żyją ze sobą w zgodzie, a politycy dbają o wazne sprawy takie jak służba zdrowia aby była jak najlepsza, o szkolnictwo aby było przyjazne. Aby dzieci były szczęśliwe, dorośli mogli bez presji żyć po swojemu. Aby rządzili ludzie mądrzy, którzy wysoko stawiają dobro społeczeństwa. Czy taki kraj jest możliwy?
    Życie jest brutalne, to co przedstawiasz, jest utopią. 
    Niemniej, uważam, że obecny rząd najbardziej przystaje do Twojego ideału.
    Podziękowali 3Prayboy M_Monia In Spe
  • edytowano marzec 2023
    ja mam sentyment do XX-lecia i nic na to nie poradzę
    byłam wychowana na opowieściach o Piłsudskim, ale nie o jego politykę mi chodzi
    bardziej o tę atmosferę, relacje społeczne
    ( znam tamtą Polskę z perspektywy  cioci wychowanej w koszarach w Poznaniu, tata zawodowy oficer)

    no i moja wymarzona Polska to jest właśnie tamta
    współczesność niezbyt lubię o czym pewnie wiecie
  • trudne to wszystko
    przeszłość nieidealna
    przyszłość niewiadoma
    marzenia (pragnienia) niemożliwe do spełnienia

    już nie będę odzywać się w tym temacie bo i do powiedzenia wiele nie mam
    kibicuję na ile mogę tym, którzy teraz rządzą bo myślę o nich, że są optymalni
  • Podoba mi się 20 lecie między wojenne i takie władze bym chciał w obecnej Polsce.
    Oczywiście kłócili się o przyszłość naszego kraju, ale nie o LGBT czy robaki w żywności.
  • O czym ty gadasz ?
    To jak mieć pretensje, że Polska 1989 była szara
  • edytowano marzec 2023
    IIRP kłócili się o kształt Polski, ale byli patriotami.
    Może to naiwne patrzenie, ale wolę odwoływać się do pozytywnych wzorców i je promować w pamięci swojej i innych. Tak jest lepiej dla wszystkich. O zmarłych też mówimy dobrze lub wcale. Nie jestem zapiekłym PiSowcem.
  • Hym ja bym chciała żeby Niemcy i Ruscy trzymali od nas łapy z daleka a za zdradę narodu była karą śmierci.  Dużo by się wnaszym kraju poprawiło. Ale to niemożliwe 
  • :D :D @Tomasz masz dzisiaj bojowy nastrój i wyraźnie chcesz dokopać.
  • @Agmar jest to raczej nie możliwe.
    1. Wyjścia są dwa budowa dużego organizmu gospodarczego Litwa Łotwa Estonia, Białoruś, Ukraina Polska Czechy Słowacja Węgry Rumunia i pewnie ktoś tam jeszcze.

    2. Marginalizacja Niemiec poprzez przejmowanie stanowisk i firm wpływów w Niemczech. Poznaniakom się to udawało w czasie zaborów, dlaczego nie miałoby się teraz udać ?
  • edytowano marzec 2023
    @Tomasz To nie dla mnie, nie zamierzam ***** ***


  • edytowano marzec 2023
    Tomasz powiedział(a):
    In Spe powiedział(a):
    trudne to wszystko
    przeszłość nieidealna
    przyszłość niewiadoma
    marzenia (pragnienia) niemożliwe do spełnienia

    już nie będę odzywać się w tym temacie bo i do powiedzenia wiele nie mam
    kibicuję na ile mogę tym, którzy teraz rządzą bo myślę o nich, że są optymalni
    Złodziej dobry bo inny będzie, być może, kradł więcej. Poza tym to swojski złodziej a nie niemiecki. Sorry. Sowiecka mentalność. Wybór mniejszego zła. 
    no ja mam sowiecką mentalność, ok 
    ( rozumiem, że to znaczy, że myślenie skostniałe, siedzę i nic z tym nie robię, tylko biernie czekam co przyniesie los )
    tymczasem mam syna na Akademii Sztuki Wojennej, ze  średnią ocen ponad 4, należacego do kół naukowych, z nakierowaniem na politykę, bezpieczeństwo, dyplomację, jak o tym wszystkim gada to aż mu się oczy świecą
    śmieję się, że z niego jeszcze jakiś polityk będzie  :D
    i zastanawiam jak zdołaliśmy z mężem wychować takiego człowieka?

    a Ty Tomaszu masz jakiś konkretny wkład z polskość? Polskę ? tam na tej obcej ziemi, wśród obcych ludzi, niemówiących po polsku?

    bo teortyzować też też umiem,  pojęcie na temat ideałów też mam

    Podziękowali 2Pioszo54 Prayboy
  • A który kraj obecnie jest najbliżej ideału?
    Ostatnio dochodzę do wniosku, że przez "skurczenie się" świata odpada nadzieja, że "gdzieś jest lepiej". Jak coś gdzieś jest >lepiej< to coś innego jest tam >gorzej<. 
    Podziękowali 4M_Monia zbyszek Klarcia Ata
  • Beta powiedział(a):
    A który kraj obecnie jest najbliżej ideału?
    Ostatnio dochodzę do wniosku, że przez "skurczenie się" świata odpada nadzieja, że "gdzieś jest lepiej". Jak coś gdzieś jest >lepiej< to coś innego jest tam >gorzej<. 

    Kraje bogate zaczęły ubozec. USA młodzi są w stanie żyć na 80% tego co ich rodzice. W Anglii też coraz gorzej.
    Nas też to czeka. Jeszcze tylko trochę górki i zaczniemy opadać.
    To tylko jeśli chodzi o stronę finansowa. 
  • Absolutnie nie będzie gdzie uciekac nawet. 
  • W Polsce najlepiej. Chociaż trochę ludzi wierzących.
    Babcie to odmawiają różańce i młodzi we wspólnotach.
    Trochę ludzi dobrej woli tak sobie wierzących.

    Aż tak dobrze w innych krajach nie ma.
    Podziękowali 3Pioszo54 Joannna Ata
  • Tomasz powiedział(a):
    Wymarzona Polska to kraj tolerancyjny, wolny od kłamstwa, korupcji i nepotyzmu pisielców. 
    Czyli - kraj rządzony przez lewicę; szczególnie partię Razem.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Klarcia powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Wymarzona Polska to kraj tolerancyjny, wolny od kłamstwa, korupcji i nepotyzmu pisielców. 
    Czyli - kraj rządzony przez lewicę; szczególnie partię Razem.
    No na pewno nie przez PiS.
  • Tomasz powiedział(a):
    Czyli podoba ci się bieda, smród i dziadostwo (Warszawa, w większości, nie była skanalizowana)? Słabość sanacyjnej kliki obnażył rok 1939. 
    Wtedy ludzie mający pracę w mieście mieli się lepiej, niż obecnie. Bieda była u chłopów małorolnych.
    Moja rodzina - dziadek, babcia, mama - mieli mieszkanie w centrum Warszawy, była w nim łazienka, toaleta i bieżąca ciepła woda.
    Mieli służącą, a dziadek ordynansa - dziadek był oficerem wojskowym; zarabiał 500 zł;  miał auto.
    Czyli - kto miał biedę, ten miał biedę. Gdyby nie wojna, to Klarcia była by wyższą sferą. :)
  • >Chciałbym, żeby administracja Polska działała jak ta w CH. Żeby była delegacja zadań pomiędzy gminę, województwo (kanton) i szczebel centralny.<

    O.K. - ale ilu mieszkańców ma Szwajcaria, ile województw? I porównaj to z obszarem Polski i liczbą mieszkańców.
  • Jest jednak różnica w zarządzaniu krajem liczącym 9 mln ludzi, a prawie 40 mln państwem - czy.

    Ciekawie jest w Niemczech - mamy 16 krajów związkowych (Landy), mających charakter państw o ograniczonej suwerenności.
    Każdy land posiada własną konstytucję (która nie wymaga zatwierdzenia przez władze federalne), ograniczone prawa utrzymywania stosunków międzynarodowych, własny rząd, parlament i sądownictwo. Każdy land wysyła swoich przedstawicieli do Bundesratu. Art. 30 Konstytucji zawiera zasadę domniemania kompetencji na rzecz landów, stanowiąc, że jeżeli konstytucja nie przyznaje wyraźnie federacji jakichś uprawnień, wówczas należą one do kompetencji landów.

  • edytowano marzec 2023
    Pamiętam upokorzenia z lat 2000 gdy moja żona jako lekarz zarabiała 1600 zł i musieliśmy korzystać z socjalu. Powiedz gdzie wtedy byłeś. Już w Szwajcarii?
    Patriota? 
    Więc przestań już chrzanić.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Patriotyzm to bycie wiernym krajowi na dobre i na złe a nie mądrości zza miedzy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja grubo?
    Porównujesz się z nimi? Nono
  • W 2000 PiS nie rządził hahahha
  • Tomasz powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Ja grubo?
    Porównujesz się z nimi? Nono
    Bynajmniej. Wykazuje braki logiki w twoich wpisach. Dziecinna zabawa. Lubisz walić cepem na oślep. Rozumiem. Tradycyjny sport zaścianka. 
    Zaścianka.... Europejczyk w ząbek czesany.
    Gdzie się urodziłeś lepiej powiedz.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.