Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stereotypy

Jak z nimi walczyć? Mam na myśli wszelkie uprzedzenia typu jedynacy to egoiści, wielodzietni to patologia. Jak pokazywać, że to wcale nie jest prawda?

Komentarz

  • Po co walczyć?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @malagala Bo moim zdaniem są szkodliwe
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Są. Żyje się mimo. 
    I tym życiem, możesz udowadniać, za są tylko tym, czym są.
    Patrz, Monia walczy. :)

    Podziękowali 2paulaarose malagala
  • ze stereotypami to walczę
    ale tylko we własnej głowie
  • Wystarczy, że nie zgadza się to co widzę, z tym, co mam wdrukowane.
  • TomasmoE z powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Wystarczy, że nie zgadza się to co widzę, z tym, co mam wdrukowane.
    O! Wyborcom PiS nie zgadza się rzeczywistość z wdrukowanym stereotypem więc odbierają tę pierwszą jako zakłamaną. Wina Tuska. 
    Może tak być, ale nie wiem, czy Pauli o to chodziło?
  • @M_Monia No nie.  Kobiety rodzą dzieci, a mężczyźni nie - to też stereotyp ?
    Definicja by się przydała.
    Stereotyp czyli powszechna opinia oparta częściowo na faktach częściowo na przekonaniu, że tak jest.

    Kobiety jeżdżą inaczej - wolniej i jak jest trudna sytuacja na drodze to zakrywają twarz i hamują- dlatego wypadki samochodowe kobiet mają mniejsze skutki.
    Mężczyźni na drodze więcej kombinują i ich wypadki mają groźniejsze skutki bo jeżdżą szybciej i odważniej. W trudnej sytuacji kombinują jak wyjść, rzadziej hamują.

    Lewica walczy ze stereotypami, ale po co ?
  • Lewica walczy ze stereotypami, ale po co ?

    -------
    Bo chce stworzyć, nowy, lepszy świat 
    Ale już były takie cywilizacje i upadły..
  • edytowano marzec 2023
    Stereotypy z czegoś się wzięły. Jest w nich część prawdy a część dopowiedziano z różnych względów. Czasami są trafne, a czasami pokazują ludzką złą stronę, dopowiadając rzeczy, których nie ma i przeinaczając.
    na przykład - Większość księży to pedofile
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.