Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stereotypy

Jak z nimi walczyć? Mam na myśli wszelkie uprzedzenia typu jedynacy to egoiści, wielodzietni to patologia. Jak pokazywać, że to wcale nie jest prawda?

Komentarz

  • Po co walczyć?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • @malagala Bo moim zdaniem są szkodliwe
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Są. Żyje się mimo. 
    I tym życiem, możesz udowadniać, za są tylko tym, czym są.
    Patrz, Monia walczy. :)

    Podziękowali 2paulaarose malagala
  • ze stereotypami to walczę
    ale tylko we własnej głowie
  • Wystarczy, że nie zgadza się to co widzę, z tym, co mam wdrukowane.
  • TomasmoE z powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    Wystarczy, że nie zgadza się to co widzę, z tym, co mam wdrukowane.
    O! Wyborcom PiS nie zgadza się rzeczywistość z wdrukowanym stereotypem więc odbierają tę pierwszą jako zakłamaną. Wina Tuska. 
    Może tak być, ale nie wiem, czy Pauli o to chodziło?
  • edytowano marzec 2023
    Ja znam trochę inne stereotypy wpajane od dzieciństwa: nie tyle jedynacy co rodzice jedynaków to egoiści i nie tyle Wielodzietni to patologia, co Wielodzietni to nie rozsądni, bo mają ciężko.
    Czyli steteotym mówiący że wychowanie dzieci jest na tyle utrudniające życie, że przechodzi się od egoizmu do głupoty

    Stereotyp bierze się z upraszczania zjawisk i generalizacji i nie jesteśmy od nich wolni. Każdy trochę inaczej w zależności od poglądów. Walczyć z krzywdzącym stereotypem możesz pokazując szczegóły ale pewnie też masz swoje stereotypy takie że sama tego nie widzisz. Tak jest skonstruowany nasz mózg że łatwiej nam wrzucać ludzi do jednego wora bez patrzenia na szczegóły. Albo patrzeć na szczegóły w jednym miejscu a uogólniać inne w zależności od naszych poglądów. Nie ogarniamy szczegółowo całej rzeczywistości a nawet jeśli byśmy sie bardzo starali i tak popełnimy inne błędy poznawcze, m. in. dlatego że nie jesteśmy wolni od pogladow. 
  • Kobiety jeżdżą gorzej, tylko kobiety najlepiej zajmą się niemowlakiem, to też stereotypy. 
  • @M_Monia No nie.  Kobiety rodzą dzieci, a mężczyźni nie - to też stereotyp ?
    Definicja by się przydała.
    Stereotyp czyli powszechna opinia oparta częściowo na faktach częściowo na przekonaniu, że tak jest.

    Kobiety jeżdżą inaczej - wolniej i jak jest trudna sytuacja na drodze to zakrywają twarz i hamują- dlatego wypadki samochodowe kobiet mają mniejsze skutki.
    Mężczyźni na drodze więcej kombinują i ich wypadki mają groźniejsze skutki bo jeżdżą szybciej i odważniej. W trudnej sytuacji kombinują jak wyjść, rzadziej hamują.

    Lewica walczy ze stereotypami, ale po co ?
  • Mężczyzna moze zająć się niemowlakiem tak samo dobrze. To już jest stereotyp że nie. Ale dziękuję Ci za ten komentarz.

    A kto powiedział że stereotypy to fałsz w czystej postaci. Jest tam ukryta orawda i wtedy wyjdzie że rzeczywiście większość kobiet zajmie się lepiej niemowl

  • Lewica walczy ze stereotypami, ale po co ?

    -------
    Bo chce stworzyć, nowy, lepszy świat 
    Ale już były takie cywilizacje i upadły..
  • edytowano marzec 2023
    Stereotypy z czegoś się wzięły. Jest w nich część prawdy a część dopowiedziano z różnych względów. Czasami są trafne, a czasami pokazują ludzką złą stronę, dopowiadając rzeczy, których nie ma i przeinaczając.
    na przykład - Większość księży to pedofile
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.