Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ze świata foliarzy

Stawianie wszystkiego na hegemonię; Ryzykując wszystko, aby powstrzymać ruinę


PRZEZ TYLERA DURDENA
ŚRODA, 15 MARCA 2023 - 08:30

Autorstwa: Alastair Crooke,

Zachód jest teraz zbyt dysfunkcyjny i słaby, by walczyć na wszystkich frontach. Jednak nie może być odwrotu bez jakiegoś delegitymizującego upokorzenia Zachodu.

Tylko od czasu do czasu otwiera się okno na prawdę o tym, jak działa „system”. Przez chwilę stoi naga w swojej degeneracji. Odwracamy wzrok, ale to objawienie (choć nie powinno). Widzimy bowiem wyraźnie, jak tandetny był strój, który ją odziewał. Pozorny sukces „liberalizmu” – niemal w całości efemerycznej produkcji PR – służy jedynie uwidocznieniu leżących u jego podstaw wewnętrznych  sprzeczności  ; bardziej „w twarz” – znacznie mniej wiarygodne.

To rozwikłanie świadczy o niepowodzeniu zadowalającego rozwiązania wewnętrznych sprzeczności liberalnej nowoczesności. A raczej jego rozwikłanie  wynika z  wyboru  rozwiązania słabnącej legitymizacji poprzez coraz bardziej totalistyczne i ideologiczne dążenie do hegemonii.

Jednym z takich okien była brudna sprawa blokad związanych z pandemią w Wielkiej Brytanii – jak ujawnił wyciek papierowy 100 000 ministerialnych wiadomości WhatsApp, zarządzających projektem blokady.

Co oni pokazali (w słowach prorządowych wiodących komentatorów politycznych)? Brzydki obraz interakcji zachodniego establishmentu z nastolatkami strzelającymi do siebie nawzajem i całkowitą pogardą dla ludności.


całość  https://www.zerohedge.com/geopolitical/betting-all-hegemony-risking-all-stave-ruin


Komentarz

  • To język nie dla normalnych ludzi. Nikogo nie przekona - jakby pisał jakiś "hegemon" żeby zniechęcić do tematu. Na mnie odniósł sukces. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Znaczy, żeby nie było - jestem foliarzem (o ile dobrze rozumiem to określenie). Anty-covidowym, antyszczepionkowym, itd. Rozsądnym -jak mniemam, a MOJE doświadczenia i efekty postępowania to potwierdzają. Ale tego tekstu nie strawiłam.
  • Znam dużo foliarzy i żaden tak nie twierdził... Prosty masz świat czarno-biały.
    Podziękowali 3Pioszo54 Klarcia Ata
  • Może inny rodzaj folii?
    Podziękowali 3malagala Ewasz Malia
  • Tomasz powiedział(a):
    Foliarze zdyskredytowali się na początku wypadków covidowych twierdząc, że wirusa roznoszą „promienie śmierci 5G”. 
    Ja tego nie słyszałem. Mówiono że 5G jest szkodliwe bo to zbyt krótkie fale i niosą dużą energię, która może zniszczyć komórki.

    Mówiono, że w szczepionkach są chipy. Technicznie to możliwe, ale raczej nie było czipów w szczepionkach. Jest za to grafen i coś co powoduje powstawanie flegmy w tętnicach i żyłach. Dlatego wiele osób zmarło lub ma zawały.

  • zbyszek powiedział(a):
    Tomasz powiedział(a):
    Foliarze zdyskredytowali się na początku wypadków covidowych twierdząc, że wirusa roznoszą „promienie śmierci 5G”. 
    Ja tego nie słyszałem. Mówiono że 5G jest szkodliwe bo to zbyt krótkie fale i niosą dużą energię, która może zniszczyć komórki.

    Mówiono, że w szczepionkach są chipy. Technicznie to możliwe, ale raczej nie było czipów w szczepionkach. Jest za to grafen i coś co powoduje powstawanie flegmy w tętnicach i żyłach. Dlatego wiele osób zmarło lub ma zawały.

    Ty naprawdę jesteś tak głupi, czy tylko udajesz?
    Czipy w szczepionkach? Grafen?
    Kup sobie blaszkę i...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.