Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyborcy Konfederacji to...

2

Komentarz

  • zbyszek powiedział(a):

    W Konfederacja hmm może, ale bez euforii
    Konfederacja nie ma szans czegokolwiek sensownego zdziałać. Nikt im nie da tylu procent, aby mogli swoje idee forsować. Poza bonem edukacyjnym, reszta pomysłów, to obłęd.
  • >Inflacja za luty 2023 to już 18,4%. Dalej robi się jeszcze ciekawiej. Jarozbaw wygenerował skumulowaną inflację 34% za ostatnie 4 lata a 29% za dwa ostatnie. COVID, plusy, Ukraina. PiS rozdaje i kradnie a Polska na dnie.<

    Gdyby nie "tarcze", to mielibyśmy utratę milionów miejsc pracy.
    Covid kosztował każde państwo, również Szwajcarię - tam jest 1/4 ludności Polski i znacznie mniej firm, więc koszty były mniejsze.
    Uchodźców wojennych z Ukrainy Polska musiała przyjąć, bo Konwencja Genewska zobowiązuje przyjmować uchodźców wojennych, z kraju sąsiadującego.
    Nawet Węgry nie chcące narazić się Putinowi, przyjęły (procentowo do liczby mieszkańców) prawie tylu uchodźców, co Polska.
    Gdyby teraz była wojna we Włoszech, Niemczech czy Francji - Szwajcaria także musiała by przyjąć uciekinierów.

    Pomoc Ukrainie w wojnie, jest polską racją stanu- zbrojenie się również.
    Polska nie może sobie pozwolić na ogłoszenie neutralności, jak Szwajcaria.

    Inflacja w Polsce już ma tendencję spadkową. Na pewno była by mniejsza, gdyby nie wymuszenie podwyżki płacy minimalnej; kar naliczanych w Brukseli, zablokowane KPO
  • Inflacja w Polsce jeszcze w 2023 roku spadnie do jednocyfrowego poziomu

    Jak wynika z danych ostatnio opublikowanych przez GUS, roczna inflacja w Polsce zaczęła spadać. Najpierw zmniejszyła się z 17,9 proc. w październiku do 17,5 proc. w listopadzie. Następnie zaś, według szybkiego szacunku Urzędu, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu obniżył się do 16,6 proc. (więcej o szacunku GUS Czytelnik znajdzie tutaj: Inflacja w grudniu zaskoczyła niemal wszystkich! Odczyt znacznie poniżej oczekiwań). Czy to oznacza, że już weszliśmy w okres tak wyczekiwanej przez wielu dezinflacji? Zdaniem głównego ekonomisty PKO BP, najprawdopodobniej jeszcze nie. 

    https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/01/07/inflacja-w-polsce-bedzie-spadac-stopy-procentowe-rowniez-zaczna/


     podwyżki płacy minimalnej w Polsce miały proinflacyjny wpływ, szczególnie mocny na ceny żywności. Biorąc to pod uwagę, obawy części ekonomistów o efekty nadchodzących podwyżek zdają się jak najbardziej uzasadnione. Sama autorka badania zaleca, aby w obliczu aktualnej historycznie wysokiej inflacji, władze ściśle monitorowały działanie płacy minimalnej. 

    https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/01/01/podwyzki-placy-minimalnej-w-polsce-istotnie-przyczynily-sie-do-wzrostu-inflacji-badanie/

    Jak mówiłam - znaczny wpływ na wzrost inflacji ma podwyżka płacy minimalnej.

    Jednak w sytuacji geopolitycznej rząd nie mógł nie ustąpić, bo rozruchy były by bardziej kosztowne.


  • Wybierz jedno:

    - konfederaci i ich wyborcy
    - elita 
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    wg mnie mają szansę zostać koalicjantem PiS-u
    Nie, to się nie kalkuluje mocodawcom.
    wg mnie, to zarówno PiS, jak i Konfa (przynajmniej w części Winnickiego), są bytami niezależnymi, organicznymi
    W moim przekonaniu Korwin jest na usługach Kremla. Destabilizacja sytuacji politycznej w Polsce to jego główne osiągnięcie. Udział we władzy oznacza wzięcie odpowiedzialności. Twitowanie za pieniądze bardziej opłacalne.
  • Ja oczekuję od posła, że będzie głosował tak, jak ja bym głosowała.
    Wcześniej wybrany przeze mnie poseł PiSu -  zacny człowiek, najpierw głosował ok- za życiem i ED, a potem poparł 5-tkę i covida, i jest coraz gorzej, stapia się z partią.
    Podziękowali 1zbyszek
  • Eleonora powiedział(a):
    Ja oczekuję od posła, że będzie głosował tak, jak ja bym głosowała.
    Wcześniej wybrany przeze mnie poseł PiSu -  zacny człowiek, najpierw głosował ok- za życiem i ED, a potem poparł 5-tkę i covida, i jest coraz gorzej, stapia się z partią.
    Bo tak naprawdę nie głosujesz na człowieka a na partie 
    Podziękowali 2Eleonora Berenika
  • Agmar powiedział(a):
    Eleonora powiedział(a):
    Ja oczekuję od posła, że będzie głosował tak, jak ja bym głosowała.
    Wcześniej wybrany przeze mnie poseł PiSu -  zacny człowiek, najpierw głosował ok- za życiem i ED, a potem poparł 5-tkę i covida, i jest coraz gorzej, stapia się z partią.
    Bo tak naprawdę nie głosujesz na człowieka a na partie 
    na Kaczyńskiego,
    wydaje mi się, biorąc pod uwagę zakulisowe naciski, że się sprawdził,
    więc, lepsze wrogiem dobrego
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2023
    Eleonora powiedział(a):
    (... )Wcześniej wybrany przeze mnie poseł PiSu -  zacny człowiek, najpierw głosował ok- za życiem i ED, a potem poparł 5-tkę i covida, i jest coraz gorzej, stapia się z partią.
    Wiesz co, ja widzę to samo.

    Podziękowali 1Eleonora
  • Dobrze byłoby, żeby 1/3 Sejmu miała prawdziwa opozycja, wtedy nie zmieni nam Konstytucji. 
  • Tomasz powiedział(a):
    Pogonić PiS, obciąć rozbuchany socjal i inflacja zacznie spadać. 
    Inflacja może zaczęła by spadać, ale Polacy poznali by nędzę - nie biedę, nędzę.
    Powrócił by czas reformy Balcerowicza, ale w znacznie gorszym wydaniu.
    W Niemczech bez wątpienia by się poprawiło - i znowu mielibyśmy tanie truskawki i szparagi.
  • Eleonora powiedział(a):
    Ja oczekuję od posła, że będzie głosował tak, jak ja bym głosowała.
    Wcześniej wybrany przeze mnie poseł PiSu -  zacny człowiek, najpierw głosował ok- za życiem i ED, a potem poparł 5-tkę i covida, i jest coraz gorzej, stapia się z partią.
    Poparcie dla likwidacji hodowli zwierząt futerkowych było O.K. Ale należało to rozegrać inaczej.
    Walka z covidem była ze wszech miar słuszna - gdyby nie G. Braun i podobne mu oszołomy mielibyśmy w Polsce znacznie mniej ofiar śmiertelnych.
  • Eleonora powiedział(a):
    Dobrze byłoby, żeby 1/3 Sejmu miała prawdziwa opozycja, wtedy nie zmieni nam Konstytucji. 
    W Polsce nie ma prawdziwej, konstruktywnej opozycji. Jest ziejąca żądzą zemsty hołota, totalna opozycja, która jest gotowa rozpiździć Polskę, byle tylko zniszczyć PiS.
  • @Tomasz

    Nie rozśmieszaj ludzi, bo zajadów dostaną.
    ZP ma szansę na wygranie większości konstytucyjnej. Opozycja tak nam się pięknie podkłada, że żartujemy sobie, iż mamy tam chyba naszego kreta, bo każdy ich krok jest głupszy.
    Hołownia i jego banda zbierze trochę głosów, może nawet dwu cyfrową liczbę, ale i tak nam nie zagrozi.
    Coraz wyraźniej widać, że wyborcy PO i KO, to debile - inaczej tego nie da się określić.
  • Tomasz powiedział(a):
    Rozdawnictwo PiSu skończy się bankructwem Polski, przymusową wyprzedażą majątku państwowego (np. udziałów w Orlenie, lasów, sieci energetycznej…), konfiskatą części lokat pieniężnych, obcięciem emerytur i całego socjalu. Dopiero wtedy bieda zajrzy ludziom w oczy. Ale i tak nie zaczną myśleć bo im Jarozbaw wskaże winnego, Donalda Tuska. 
    Tak będzie tylko wtedy, gdy opozycja powróci do władzy. Jeżeli utrzyma się ZP, to Polska nadal będzie się pięknie rozwijała i nabierała znaczenia w świecie.
    Mało, że nie mieszkasz w Polsce więc masz ograniczone możliwości poznawcze, ale - jak widać - czytasz tylko antyrządowe publikacje, a Twoi znajomi to cynkapki, karmiące się TVN i jej okolicznymi.
  • W sumie mi się wydaje ze kto by nie rządził to i tak będzie źle albo ciężko. Wszyscy są dobrzy do wyborow, po nich pokazują prawdziwe oblicze jak PiS.
  • paulaarose powiedział(a):
    W sumie mi się wydaje ze kto by nie rządził to i tak będzie źle albo ciężko. Wszyscy są dobrzy do wyborow, po nich pokazują prawdziwe oblicze jak PiS.
    Akurat PiS prawdziwe oblicze pokazał za swoich pierwszych rządów w latach 2005-2007 (afera gruntowa, ). Także zaskoczenia nie było.
    Podziękowali 1persa
  • Mało, że nie mieszkasz w Polsce więc masz ograniczone możliwości poznawcze, ale - jak widać - czytasz tylko antyrządowe publikacje, a Twoi znajomi to cynkapki, karmiące się TVN i jej okolicznymi.



    Mieszkanie poza Polską wypomina baba, która sama miesza za granica i to od 35 lat :D :D A to dobre :D Ty nie dość, że mieszkasz za granicą od prawie 40 lat, to jeszcze mózg masz na maxa wyprany pisowską propagandą, jakie więc masz możliwości poznawcze? Odpowiem na to pytanie za ciebie? Masz zerowe. 
    Swoją drogą, niezmiernie dziwi mnie, że nadal mieszkasz na obczyźnie... wielka fanka pisu nie chce sobie pożyć pod rządami tej partii? Czyżby tę partię dało się kochać jedynie z dużej odległości?    
  • Tomasz powiedział(a):
    Jedynie SLD potrafiło obniżać podatki w PL. 


    Ale kosmita :+)))
  • Ale pokazana jest tendencja. Gdyby nie PiS to mielibyśmy dług cztery razy większy.
    Porównaj nasz dług do innych krajów Europy teraz i nie udawaj.
    Podziękowali 2zbyszek Klarcia
  • Jesteś krętaczem
  • Holandia:-)
  • We wrześniu ub. roku wskaźnik wzrostu cen towarów i usług, według europejskiego zharmonizowanego wskaźnika cen konsumpcyjnych (HICP), wyniósł 17,1 proc. i był najwyższy od II wojny światowej.
  • No ale w Holandii rządzi PiS, to chyba dlatego
  • Socjalizm to najbardziej ludzki ustrój
  • Nie. ten Proudhona. Nawet kościół uznał go za najbardziej sprawiedliwy. Pierwsi chrześcijanie żyli w zasadzie w socjalizmie.
  • Ty zapewne masz sentyment do Balcerowicza
  • Na szczęście mamy wolność poglądów za dobre rady dziękuję.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.