Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jakie garnki?

edytowano styczeń 2011 w Kuchnia
Mam problem z kupnem garnków...
Nasze stare od ślubu są w fatalnym stanie i chciałabym kupić solidny komplet. Czy możecie coś polecić? W internecie jest cała masa i nie mam pojęcia czym się kierować. Na pewno chcę srebrne, z rączkami nie plastikowymi i solidnym , ciężkim dnem. Pomożecie?
«134567

Komentarz

  • my mamy komplet z ikei, z grubsza spełniają one Twoje wymagania. Jestem z nich zadowolena mój mąż też uważa, ze na potrzeby domowe te garnki są wystarczająco dobre...
  • Znam się na garnkach, ile chcesz wydać i na ile garnków? Napiszę potem bo idę do kościoła.
  • OOOO! ja też chętnie poczytam, mam podobny problem. Póki co jakoś jedziemy na tych starych, ale chętnie sprawiłabym sobie jakiś porządny komplecik.
    Najfajniejsze dla mnie byłyby takie bez rączek (jak Tefal Ingenio),- z jednym takim osobnym uchwytem, bo mam na garnki przeznaczoną tylko jedną małą szufladę i te by mi się w niej dobrze pomieściły. Tylko nie wiem czy to faktycznie się sprawdza. Czy ten uchwyt jest wygodny, czy np. przy odcedzaniu ziemniaków da się ten garnek utrzymać? No i czy te garnki są dobre? warte swej ceny? bo może to bez sensu jest tak naprawdę?
  • dobry watek, dobry:bigsmile:

    Maniek , wróciłeś już ?:wink:

    też bym chciała ciężkie, srebrne, i nieplastikowe rączki



    dawajcie te opinie :bigsmile:
  • To już Maniek nie zostanie wypuszczony z tego wątku...



    dpan3067l.jpg
  • [cite] Sylwunia:[/cite]

    Maniek , wróciłeś już ?:wink:





    doczytałam właśnie, ze szedł tam zaledwie dwie godziny temu, więc jako Szanujący się Neon jeszcze wrócić nie mógł :wink::tongue:


    ale poczekamy, poczekamy :bigsmile:
  • Ja też czekam na Mańka. Już dawno wróciłam, ale u nas dzisiaj krótko było.
    Chociaż, chwila za moment, jak pisał 3 godz. temu tzn, że o 20??? Hmmm...
  • Ale wieczór taki piękny, że szedłem piechotą

    Nie dam rady dzisiaj, bo mi zabierają komputer http://macg.net/emoticons/compbang.gif
  • Mam kilka garnków tej firmy
    http://www.stalgast.com/catalog/index.php/cPath/61_1867_70?osCsid=f2dntbcnsj9266n3taq7nhguh7
  • Kilka słów wyjaśnienia: nie upieram się, że to musi być Stalgast, po prostu dla mnie była najłatwiej dostępna firma, katalogi zwykle brałem od dostawców spotkanych na ulicy, w tej chwili zgubiłem numer do dostawcy, gdzie nie musiałem mieć zakupów na conajmniej 5 stów, przywoził mi "przy okazji" dostawy w moje okolice. Stalgast działa chyba w całej Polsce.
  • Wkleiłem garnki satynowane, bo polerowane można trzymać na wystawie(każdą plamkę widać). Stal dobrze się czyści, no ale dobrze nie zapuścić.
    Teraz ile i jakie garnki stalowe? Na pewno w gospodarstwie domowym nie ma co przesadzać ze średnicą, żeby się zmieściły na 4-palnikowej kuchni. Wyjątkiem jest świetny garnek do duszenia śr. 36 cm. Dobrze mieć garnek duży, wysoki na rosół, wywar, jak więcej osób przyjedzie. Ja mam 14l. Pamiętajmy, że makarony gotujemy w dużej ilości wody, więc średni ok. 6l. Wkłady makaronowe są wygodne, ale to dla bogaczy. Poza tym kilka mniejszych garnków i rondli. Pokrywki to trochę rachunku prawdopodobieństwa(one kosztują osobno), nigdy nie gotuje się we wszystkich garnkach. Przydadzą się też patelnie stalowe(być może, no może jedna chociaż)
  • Lila wciśnij na górze produkty, potem pierwsze okienko :naczynia kuchenne, potem garnki, rondle, patelnie i garnki satynowane
  • Maniek, a co z patelniami?

    Którą polecasz i czy także tej firmy?

    Powielam pytanie za Jadwigą, bo temat mnie także bardzo interesuje.
  • cofam :)


    już się otworzyło :bigsmile:











    a gdzieś są ceny? czy trzeba katalog zamówić?
  • [cite] Sylwunia:[/cite]cofam :)


    już się otworzyło :bigsmile:











    a gdzieś są ceny? czy trzeba katalog zamówić?
    Po prostu strona stalgast.com, ale są też inne firmy handlujące garami.
  • Nie wiem czym się tak naprawdę różnią powłoki na patelniach nieprzywierających, ja kupiłem w Ikei chyba tytanową, ważne, żeby jej niemyć druciakami, a najlepiej(sorki, muszę biec, wyjąć chleb z pieca) nie myć wogóle, tylko na świeżo wyczyścić ręcznikiem papierowym. No i chyba najistotniejsze to na czym jest ta powłoka , moja patelnia z Ikei jest stalowa, więc zachowuje swój profil, aluminiowe się wypaczają.
    W stalgaście chyba też takie są, ale ta moja (30cm) jest tańsza - mam też rondel 365+ - zupełnie dobry.
  • ja rozumiem, że są inne :bigsmile:

    ale po prostu nie mogę na tej stronie znaleźć. a ciekawa byłam.
    nawet jak się otwiera jakaś zakładka, to zaraz cofa do strony z zalogowaniem .

    chyba trzeba się zarejestrowac, żeby na spokojnie popatrzeć :)

    a może ja nie umiem szukać. rano zajrzę, z trzeźwym umysłem:wink:


    edit: wyczyściłam historię i te inne ciasteczka ( czy coś tam :wink: ) i komp ja nowy. :D
    i nie cofa już, otwiera i nawet ceny znalazł:wink:
  • Sylwunia, miałem na myśli tylko to, że nie jestem przedstawicielem stalgasta i nie reklamuję ich , poprostu używam tego:bigsmile:
    No tak, znalazłaś ceny , dodaj vat , to nie jest zachęcające:sad: ja zbieram bardzo po trochu..
  • a widzisz, że to cena netto nie doczytałam :confused:
  • Do tego wszystkiego dobrze posiadać patelnię żeliwną, a także garnki żeliwne duże (gęsiarki) emaliowany i zwykły, jakaś patelnia do naleśników, a najlepiej co najmniej dwie(ja smażyłem na 6 na raz) a dla koneserów, wielbicieli i bogaczy stronka:http: http://www.e-dehillerin.fr/index.php niestety znów po francusku:bigsmile:
  • Od Cyganów to chyba nie żeliwną, ale raczej dobrą. Metale i żeliwo rdzewieją, dlatego się ich nie myje, ajeśli już to od razu suszy papierowym ręcznikiem. Walczę z żoną o nie mycie moich naczyń żeliwnych.
  • Mój mąż (kucharz) w stalgaście kupuje firmowe garnki, podgrzewacze itd...
    Ale ten komplet z ikei 365+ jest naprawdę dobry na potrzeby domowe i w dobrej cenie. Chociaż mi w tym zestawie brakuje garnka , który miałby tak ok 7-8 l, ale z tej serii nie ma...
  • my mamy komplet garnków Hanssen Solingen - męża na zakupach "napadł" jakiś ponoć Włoch który mu kita wcisnął, że na bilet lotniczy nie ma i chce sprzedać, chciał go naciąć na 1000 conajmniej zeta, ale mąż miał przy sobie 450 zł:bigsmile:
    i sprzedał mu te garnki
    i jestem z nich bardzo zadowolona, mimo że przepłacił trochę (na allegro kosztują max 400 zeta) ale tak, gdyby ten koleś mężowi garnków nie opchnął to w życiu byśmy nie pomyśleli o kupnie takiego kompletu
    i fajne są te garnki zwłaszcza że można stawiać te garnki jeden na drugim i gotować na jednym palniku:bigsmile:
    mamy ten komplet 16 częściowy 2 albo 3 mc, ale ze względu na miejsce używamy tylko dwóch garnków - i od razu widać dużą oszczędność w gazie jak się gotuje na jednym palniku conajmniej dwie potrawy - my mamy butlę gazową i tak na miesiąc nam ta butla starczała a teraz ją wymieniamy co 1,5 mc conajmniej:bigsmile:

    bardzo jestem zadowolona i cieszę się że męża ten Włoch "napadł":bigsmile:
  • [cite] maniek:[/cite]Znam się na garnkach, ile chcesz wydać i na ile garnków? Napiszę potem bo idę do kościoła.
    600 zł to górna kwota
  • [cite] Agatka:[/cite]Mój mąż (kucharz) w stalgaście kupuje firmowe garnki, podgrzewacze itd...
    Ale ten komplet z ikei 365+ jest naprawdę dobry na potrzeby domowe i w dobrej cenie. Chociaż mi w tym zestawie brakuje garnka , który miałby tak ok 7-8 l, ale z tej serii nie ma...
    Tak, szczerze o tych myślałam, ale że nie mam Ikei pod nosem, to trudno było wywnioskować z opisu i wyglądu, czy są dobre.
    Chyba te wybiorę.
    A jeśli chodzi o patelnię, to też chciałam dokupić i wybrałam już. Tefal Preference. Ciężka i solidna. 24 cm średnicy kosztuje ok. 120 zł , ale chyba warto.
  • Też mam IKEA 365+ i są OK. Bez rewelacji ale OK i cena do przeżycia.
  • [quote][cite] Agatka:[/cite]Mój mąż (kucharz) w stalgaście kupuje firmowe garnki, podgrzewacze itd...
    Ale ten komplet z ikei 365+ jest naprawdę dobry na potrzeby domowe i w dobrej cenie. Chociaż mi w tym zestawie brakuje garnka , który miałby tak ok 7-8 l, ale z tej serii nie ma...[/quote]
    Twój mąż jest kucharzem http://macg.net/emoticons/cook1.gif? No to zapraszam wszystkich z pytaniami do męża Agatki.
    No to teraz wyjdę na głupka http://macg.net/emoticons/stupid1.gif
  • Ej, nie Maniek! dlaczego na głupka? To ja czytając Twoje różne posty chyliłam czoła....zastanawiałam się dlaczego mój mąż tak nie robi....jak Ty..i ciasto i przyprawy i Wigilia i nie wiem co jeszcze....
    Już wiem! w domu gotuję ja (hmmm...psycholog...), czyli bez szału! a i nasze dzieci z serii niejadków są... a mój mąż czasem robi na nasze domowe kolacje przy świecach krewetki, kaczkę....
    A wracając do garnków, to raczej nas nie stać na lepsze niż te z ikei....
  • he, he, he...
    Przeczytałam "Jakie gumki?":shamed:
    I od razu pomyślałam o .......Juziu...
  • Kasik, wybrałbym patelnię z Ikei, a nie tefala.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.