Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ratunku lodówka!

edytowano luty 2011 w Pomagajmy sobie
Wy wiecie wszystko, więc niech ktoś szybko poratuje, please. Jak wyciągnąć termostat chłodziarki, tzn jak odczepić go od pokrętła regulatora? Lodówka dwuagregatowa polar czn 300.
«13

Komentarz

 • No dobra, mąż sobie był poradził :boogie:
 • pisz od razu że chcesz się mężem pochwalić
 • [cite] Prayboy:[/cite]pisz od razu że chcesz się mężem pochwalić
  :bj::bj::bj:
 • Wymienił termostat, ale nie wiem czy lodówce pomogło... :confused:
  Co nie zmienia faktu, że mam się kim chwalić. :shades:
 • Nie pomogło.:ak: Ktoś tu się zna na lodówkach?
 • A czy rurka odpływowa jest drożna?
 • [cite] Barbara:[/cite]Nie pomogło.:ak: Ktoś tu się zna na lodówkach?
  No nie. Mogę zapytać mojego jak wróci ale to będzie bardzo ??óźno więc jak zwykle musztarda po obiedzie.
 • Rurka raczej nie ma nic do rzeczy.
  Przyjechali "fachowcy", stwierdzili, że można uzupełnić czynnik chłodzący bo pewnie układ nieszczelny.
  Ja na to- jak nie szczelny to po uzupełnieniu nie będzie dalej uciekał?
  Oni- będzie.
  Ja- To jaki sens napełniać. To jest dla nich sens jasny- 150 zeta w kieszeni, ale dla mnie?
  Oni na to- Nie ma sensu...
  Ale mogę kupić nowy parownik (circa 500 zeta) to mi wymienią i będzie chodzić, bo to dobra lodówka, nie to co te nowe. Ale i tak- mówią- nie warto kupować tego parownika, bo mi się co innego zepsuje, tylko mam nowa kupić i dokupić 5 lat gwarancji. Wzięli 30 zł za pogadanie 3 minuty i pojechali. Noż kurka nie umiem z fachowcami gadać. Mój to przynajmniej próbuje coś zrobić i logicznie gada, a ci...:co::en:
 • A póki co wejdź sobie na jakieś forum o lodówkach ( nie znam adresu ) wpisz sobie w google ,, jak naprawić lodówkę typ..." tam też siedzą spece- może coś wymyślą.
  No no ciekawe z jakiej firmy byli ?
 • Już łaziłam dlatego ten termostat zmieniał... Mam dość. Wolę wielodzietnych czytać wink.gif
 • No dobra, to chociaż poradźcie jaką lodówkę kupić? Żeby była dość duża i mało prądu żarła, a przede wszystkim by wytrzymała, jak ta poprzednia, ze 12 lat przynajmniej. Najchętniej polską. Ma ktoś doświadczenia z Amicą na ten przykład?
 • My mamy Amicę i dobrze nam służy.
  Wczesniej również mieliśmy Amicę ma już 15 lat i nadal chodzi (oddaliśmy bo dla nas była za mała)
 • [cite] Barbara:[/cite]No dobra, to chociaż poradźcie jaką lodówkę kupić? Żeby była dość duża i mało prądu żarła, a przede wszystkim by wytrzymała, jak ta poprzednia, ze 12 lat przynajmniej. Najchętniej polską. Ma ktoś doświadczenia z Amicą na ten przykład?
  Barbara, lodówki obecnie produkowane, za nic nie wytrzymają 12 lat. No chyba, że trafi ci się wyjątkowo udany egzemplarz. Jak mąż wróci z pracy, mogę dopytać, jaką firmę poleca.
 • Mam elektroluxa i NIE POLECAM.
 • Ja miałam Whirlpoola 10 lat, działała bez zarzutu, bez żadnej awarii, teraz wymieniliśmy na nową - stara poszła do innej rodziny, nadal u nich sprawnie działa.

  Kupiliśmy ponownie Whirlpool, zobaczymy jak się będzie sprawował.
 • edytowano czerwiec 2015
  [cite] Jadwiga:[/cite]
  [cite] Barbara:[/cite]No dobra, to chociaż poradźcie jaką lodówkę kupić? Żeby była dość duża i mało prądu żarła, a przede wszystkim by wytrzymała, jak ta poprzednia, ze 12 lat przynajmniej. Najchętniej polską. Ma ktoś doświadczenia z Amicą na ten przykład?
  Barbara, lodówki obecnie produkowane, za nic nie wytrzymają 12 lat. No chyba, że trafi ci się wyjątkowo udany egzemplarz. Jak mąż wróci z pracy, mogę dopytać, jaką firmę poleca.
  Gość z serwisu to samo mówił. :confused: Wiec na dobrą sprawę, jak ktoś poleca bo mu działa od lat dziesięciu, to i tak lodówka z innej epoki i nie powinnam się taka opinią sugerować, tak? :sad: Dopytaj bardzo proszę gdzie jest szansa na ów udany egzemplarz. Czy warto dodatkową gwarancje na 5 lat dokupić?
 • AB, dlaczego Electroluxa nie polecasz? Szczerze, to przez chwilę o nim myślałam, bo chyba słyszałam o nim dobrze.
 • Po 3 miesiacach pekła uszczelka w drzwiach chłodziarki wzdłuż... Dogadac się z z serwisem nie dało... odsyłali od jednego do drugiego... tam zadzwonic, tu napisac maila, zdjęcia dołączyc itp. I nic z tego...
  W uszczelkach pleśń... mimo udraznianai tego cusia z tyłu co nim woda spływa czasem podcieka tak bardzo, że chlapie przy otwieraniu drzwi...
  Ma niecałe 3 lata...

  Dla odmiany ze zmywarki elektroluxa jestesmy zadowoleni baaardzo!
 • Mąż poleca Whirpool, albo Polar. W miarę dobre są Elekrtoluxy. Lodówki Amica nie poleca, a ostrzega szczególnie przed Aristonem.
  A gdzie kupić ten udany egzemplarz? Mąż kazał przekazać, że wszystko zależy od szczęścia. Czasem najlepszy model jest bardzo awaryjny, a ten byle jaki chodzi całe lata.:wink:
  A o dokupowanej dodatkowej gwarancji na 5 lat pierwszy raz słyszę. Jeśli ta gwarancja obejmuje dokładnie wszystkie części, to warto się zastanowić. Bardzo często jednak taką długoletnią gwarancją objęte są jedynie te części, które i tak rzadko się psują, więc nie warto dodatkowo inwestować.
 • @AgnBArb: Przekonałaś mnie- już nie chcę Electroluxa. :neutral:
  @ Jadwiga: Czy twój mąż ma jakieś konkretne zarzuty do Amici? I czy z Polara/Whirlpoola jakiś konkretny model poleca? Chodzi o taką 165-185cm wys., zamrażarka najlepiej 3 szuflady, najlepiej z osobnymi termostatami na chłodziarkę i zamrażarkę.
 • No i proszę innych o opinie, chyba macie jakieś lodówki? :wink:
 • My mamy Polara z jednym agregatem 180/45 litrów. Ma 11 lat. Nie psuła się do tej pory, ale w lato temp. w lodówce ok.8 stopni, przy normalnym użytkowaniu, tzn. otwieraniu średnio częstym. W upały nawet 10 stopni potrafi być.
  Dla nas to ważne ze względu na przechowywane lekarstwo syna, dla którego 8 stopni to max.
  Poza tym jest już dla nas za mała
  :sad:

  Też będę kupować lodówkę na wiosnę, myślałam o bosh/siemens taka ok. 190cm wysokości, z info o temp. panującej w środku.
 • [cite] Barbara:[/cite]
  @ Jadwiga: Czy twój mąż ma jakieś konkretne zarzuty do Amici? I czy z Polara/Whirlpoola jakiś konkretny model poleca? Chodzi o taką 165-185cm wys., zamrażarka najlepiej 3 szuflady, najlepiej z osobnymi termostatami na chłodziarkę i zamrażarkę.

  Mąż oprócz sprzedaży sprzętu AGD, trudni się także naprawami tegoż, stąd jego wiedza.
  Lodówki Amica mają mała pojemność komór z czynnikiem chłodniczym. Stąd często zdarzają się w nich takie rewelacje, jak w Twojej obecnej lodówce.

  Konkretny model lodówki zależy już od tego, jaką chcecie wysokość i ile potrzebujecie szuflad w zamrażarce . W zwykłych lodówkach, oprócz pojemności, wysokości i ilości szuflad, wiekszych różnic raczej nie ma.
  Mąż poleca lodówki z dwoma agregatami i jeśli możecie wydać nieco więcej - z funkcją no frost. No i oczywiście klasa energetyczna co najmniej A+
  Chyba, że chcecie z lodówkę z bajerami - np.z podajnikiem wody, z kostkarka do lodu albo dyktafonem:wink: Ale każdy taki bajer sporo kosztuje.

  A o swojej lodówce nie będę pisać, bo to trochę zgodnie z przysłowiem - "szewc boso chodzi". Ważne, że jest i działa.:smile:
 • a ja polecam indesit. Mieliśmy z 10 lat wcześniej mniejszą, kupowaliśmy tzw. "poserwisową". Przed świętami kupiliśmy nową, tyle, że wielką, taką 2 metry - w tamtej zamrażalnik był za mały i wogóle była mała. Zdecydowanie jesteśmy zadowoleni.
 • Można poczytać opinie w necie, np. tu
  [cite] Bea@:[/cite]a ja polecam indesit. Mieliśmy z 10 lat wcześniej mniejszą, kupowaliśmy tzw. "poserwisową". Przed świętami kupiliśmy nową, tyle, że wielką, taką 2 metry - w tamtej zamrażalnik był za mały i wogóle była mała. Zdecydowanie jesteśmy zadowoleni.
  Indesit- to to samo, co Ariston
 • [cite] Jadwiga:[/cite]Mąż poleca lodówki z dwoma agregatami i jeśli możecie wydać nieco więcej - z funkcją no frost. No i oczywiście klasa energetyczna co najmniej A+
  Nasza właśnie była z dwoma agregatami, ale teraz jak takowej szukaliśmy to poniżej 3 tys nie znaleźliśmy żadnego modelu. :sad: Za taką cenę uważam, że nie warto, nawet gdybyśmy mogli tyle zapłacić.
  Chyba, że chcecie z lodówkę z bajerami - np.z podajnikiem wody, z kostkarka do lodu albo dyktafonem:wink: Ale każdy taki bajer sporo kosztuje.
  No nad tym dyktafonem bym się zastanowiła, jeśli wystarczyłoby podyktować[/quote] co ma zrobić dzisiaj na obiad... :wink:
  A o swojej lodówce nie będę pisać, bo to trochę zgodnie z przysłowiem - "szewc boso chodzi". Ważne, że jest i działa.:smile:
  :wink: Że tak powiem- i tak ma przewagę nad naszą :wink:
 • No to dopiero sobie przypomniałam, że należy grzecznie podziękować. :shamed:
  Dzięki serdeczne wszystkim za porady i opinie. A konkurs na miss lodówek wygrał... Whirlpool. W zasadzie identyczny z Polarem, tylko Polarów chyba nie ma tych najwyższych. No i made in Poland a nie China czy inny FarEast...
  Generalnie po pooglądaniu mnóstwa lodówek w necie poszliśmy do kilku sklepów żeby zobaczyć je w naturze. Na pierwszy rzut oka większość ma tandetne rozwiązania, chociażby w kwestii mocowania półek- opierają się punktowo na 2 małych kawałkach plastiku. Może jestem uczulona, bo w poprzedniej te plastiki musiałam kilkakrotnie wymieniać (pękały), a i tak solidniej wyglądały niż większość współczesnych. Półki w chłodziarce i szuflady w zamrażarkach też generalnie nie rokują by długo potrwały (niektóre popękane już w sklepie). Poza tym strasznie zaczęli oszczędzać na ilości półek. W starym nie tak dużym Polarze miałam ich 5 + 2 szuflady) Teraz ze świeczką szukać. Obecnie taka ilość to w lodówce tak z 40 cm wyższej... To tylko takie zewnętrzne obserwacje, ale dają do myślenia. I dotyczy to tak samo tańszych jak i znacznie droższych firm. Ten Polar/Whirlpool zrobił na nas wrażenie w miarę solidnego. Jak będzie, okaże się w praniu (chłodzeniu?) Aha, zdecydowaliśmy się też na ta przedłożoną gwarancję- 5 lat względnego spokoju...

  Ale najfajniejsze było to, że przenieśliśmy się z używanej tymczasowo lodówki turystycznej (na szczęście przynajmniej zamrażarka w starej działała) do 2-u metrowej. Wyobraźcie sobie różnicę... :bigsmile:
 • :bigsmile:no :bigsmile:teraz ,żeby sobie wyciągnąć yogurta dzieci wchodzą do środka i 5 minut ich nie ma :ap:
 • Powiedziałam im, że najwyższa półka jest zarezerwowana na moje czekolady... :di:
 • sadystka :bigsmile:przynajmniej postaw drabinę kolo lodówki,jak już im powiedziałaś :ad:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.