Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zakupy przez internet

edytowano wrzesień 2011 w Pomagajmy sobie
Pewnie temat przewijal sie wiele razy, ale pozwolę sobie do niego wrócic...
Jako, że moje obecne życie stanęło oststnio na głowie, czasu na zakupy coraz mniej...Skłoniło mnie to do szukania nowych rozwiązań.
Oczywiście jeśli chodzi o jakieś rzeczy "przemysłowe" to od dawna korzystamy np z Allegro, Ebayu, księgarni internetowych. Ale tym razem chodzi mi o zakupy typowo spożywcze czy też jakąś chemię. Chodzi np o zakup np kilku zgrzewek wody mineralnej czy mleka tygodniowo.Albo głupi papier toaletowy...W sumie i tak muszę jeździć po pieczywo czy wędline. Ale np nie do końca widzę potrzedę tachania tych wszystkich zgrzewek do auta, jeśli ktoś mógłby dostarczyć mi je do domu...

Stąd moje pytanie...Czy korzystacie? Jak to się sprawdza w praktyce? Jak to wychodzi cenowo? Co głownie kupujecie? Czy możecie polecić jakieś konkretne sklepy?
«1

Komentarz

  • Kiedyś korzystaliśmy. Było OK. Trochę drożej niż w sklepie stacjonarnym ale za to przywożą Ci i wnoszą do domu. Myśmy chyba korzystali z wirtualnego L.Eclerca. Teraz mamy bardzo blisko centrum handlowe i duży samochód oraz garaż podziemny z windą pod same drzwi, więc raz w tygodniu posyłam męża po większe sprawunki.
  • My korzystamy z alma24.pl i jesteśmy zadowoleni. Mój mąż analizował kiedyś wszystkie te sklepy pod kątem ceny produktów, które kupujemy i wyszło, że tam jest najtaniej.

    Cenowo wychodzi to tak, że na Ursynowie, gdzie jest w zasadzie drogo - przez Internet na jedno wychodzi, tylko że internetowo lepiej, bo do domu i oszczędzasz czas. Ponadto, przez Internet łatwiej o dyscyplinę i kupuje się mniej niepotrzebnych rzeczy niż "na żywo".

    W praktyce w miesiące, w które starałam się kupować tylko w almie, udało nam się nawet zaoszczędzić. Ula pisała kiedyś, że zauważyła, że im częściej jest w sklepie tym więcej pieniędzy się wydaje, dlatego zaczęła piec chleb, by bywać w sklepie jak najrzadziej. Ze sklepem internetowym jest podobnie :) (akurat chleb kupuję raz w tygodniu w zwykłym sklepie, kroję na połówki i mrożę)

    W almie nie płacisz za dowóz jeżeli robisz zakupy za odpowiednią kwotę (zwykle powyżej 100zł, czasem 50, czasem 150), ale to na Ursynów, nie wiem jak do Twojego miejsca zamieszkania, bo oni stacjonują w Piasecznie, więc do nas zawsze mają po drodze :bigsmile:
    Wydaje mi się że przy regularnych większych (bo mniemam, że przy dużej rodzinie zawsze zakupy są większe niż przy takiej jak moja 2+2) zakupach można by spróbować poprosić o jakieś rabaty.
    Płatność załatwia się albo przelewem albo u dostawcy - gotówką lub kartą. Zakupy są na następny dzień.

    Ostatnio korzystamy trochę rzadziej, bo otworzyli nam firmowy sklep Mlekovity, gdzie nabiał jest duuuużo taniej niż gdzie indziej.

    W almie24 mają też dosyć średnie owoce i warzywa - wolę kupić na bazarku, bo nigdy nie wiem co mi tam przywiozą... za to np. mięso - ok.
  • Raz też mieliśmy taką akcję, że o godz. 22 okazało się, że następnego dnia będziemy mieli 4 gości na obiad, a ja w zasadzie nie miałam nic do jedzenia... a jeszcze chciałam posprzątać, zrobić deser, więc kiedy tu zrobić zakupy w dodatku z dziećmi?
    Kupiłam więc przez internet, przywieźli o 11 i wszystko się super udało :bigsmile:
  • My alma24, bomi (czyli supersam24), kiedyś w leclercu. BOmi jest niby droższe, ale ma chyba największy wybów, do tego nie ma wtopy z owocami i warzywami (choć akurat te często kupujemy na bazarku). Ale w ogóle nie chodzę do centrów hand, żeby robic zakuoy spożywcze, dla mnie szkoda czasu...
  • My też w Almie, polecam.
  • W bomi, pani zawsze dzwoni i mówi, ze np w/g niej jakieś owoce nie są zbyt ładne, ze coś ma tylko dwa dni jeszcze ważności, ze mięso średnie itp. Naprawdę się strają.
    Teraz sobie przypomnialam jest jeszcze fresh24,
  • i jeszcze jest frisco, ale tylko raz tam kupowaliśmy dawno temu, bo akurat była przecena mleka modyfikowanego i się opłaciło, ale normalnie, to za drogo
  • w almie, można zaznaczyć opcję, że dobierają inny towar po uzgodnieniu więc też dzwonią...
    brzydkie warzywa można reklamować, zrobiłam tak raz z pomidorkami koktajlowymi, ale żadna to pociecha, jeśli chce się mieć ładne warzywa TERAZ! :fp:
  • A Piotr i Paweł?
    Sama co prawda nie korzystałam, ale znajomi-jak najbardziej i zawsze bardzo zadowoleni.

    hyhy-koleżanka mieszkająca na 4 piętrze bez windy i używająca do gotowania, picia tylko wody źródlanej "wycfaniła sie" i stwierdziła, ze ona tych baniaków tachać nie będzie...Tachał pan z PiP, tak jak i resztę zakupów:cool::cool:
  • [cite] kociara:[/cite]A Piotr i Paweł?

    Tylko w Piotrze i Pawle, trzeba kupić towaru za 80 zł i doliczyć koszt przywozu - ok. 10 zł (darmowy jest powyżej 150 zł). Przy cenach towarów porównywalnych.:smile:

    Alma24 ma dowóz darmowy już przy zakupach za 50 zł. (tylko w niektórych godzinach musi być powyżej 100).
    Korzystam z niej (ze względu na ciężary w postaci mleka, soków, wody, ale również mięsa, warzyw - a w zasadzie wszystkiego :wink:) od BARDZO dawna przynajmniej raz w tygodniu i NIGDY nie zaznałam zawodu. Zawsze jest miło, serdecznie, pod drzwi (na 4 piętrze). :bigsmile:

    Zatem POLECAM! :bigsmile:
  • Podbijam.
    Nie mogę znaleźć wątku, w którym ktoś kiedyś polecał sprawdzony sklep internetowy z przyprawami (i chyba herbatami i kawami)?


    Szykujemy się z Olesią na porządnie przedświąteczne zakupy:wink: Czy ktoś mógłby nam coś polecić?:wink:
  • Na tym forum polecane było
    http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=skworcu
    Równiez ja tam robię zakupy.
  • To mam jeszcze jedno pytanie... czy kawę mogę zemleć w blenderze? Bo nie mamy młynka...
    :bh:
  • I tak i nie :)

    Kawa będzie rozdrobniona, ale raczej roztrzaskana niż zmielona. Kawę powinno mielić się w młynkach żarnowych - wtedy jest miażdżona i nie rozgrzewa się.
    A druga kwestia to to, że szkoda blendera - bardzo szybko stępi się na kawie.

    Taniej chyba kupić najprostszy ręczny młynek do kawy i zaprząc facetów do mielenia.
  • O tak, tak jak mądrze mówi Sowa - kawę mielić w młynku żarnowym!!

    Dorotko, polecam też sklep internetowy / możesz zajrzeć/ w którym robiłam kiedyś zakup herbaty. Powiem, że świeżość herbatki , zapakowanie itp. na wysokim poziomie. http://szlachetnysmak.pl/category/herbaty-czarne-delicje

    Piszę o tej świeżości, bo raz z innego sklepu przysłali nam zwietrzałą herbatę :(
    I tutaj też fajne kupowałam : http://bociancafe.pl/pl/c/Czarne-smakowe/18
    Teraz ostatnio to korzystam ze sklepu - kawiarenki w Warszawie " Pożegnanie z Afryką" i gdy jestem na Starówce to zachodzę. Ale oni mają też sklep internetowy : http://sklep.pozegnanie.com/c/kawy/17.html
  • Dzięki :bigsmile:

    Bo mnie tak kawa z cynamonem zainteresowała, że mi spokoju nie daje :shocked:


    Muszę Piotra poprosić o prezent na święta... Albo na mikołajki... na święta o coś innego poproszę... :cool:
  • Tak, tak, tak!

    Kawa z cynamonem ze sklepu "Pozegnanie z Afryka" jest super!

    To mowilam ja, fan cynamonu :cool:

    Ps. Inne smakowe tez maja dobre. A kawe z cynamonem pije codziennie - po prostu posypuje zwykla, zalana w kubku.
  • Tak, tak Dorotka. Najpierw na Mikołaja! Popieram. Nie tylko dzieci wystawiają buciki:D
    Też zawsze proszę najpierw o Mikołajkowy prezent , potem urodzinowy (7 grudnia) a potem dopiero o Bożonarodzeniowy :) :D
  • Ja się zawsze denerwuję pytaniem- chcesz jeden duży, czy dwa małe prezenty?

    Bo mam urodziny...


    24 grudnia...


    :dc:
  • Oj, Dorotko- rozumiem :iq: Mów zawsze - dwa największe :bigsmile:
  • Ale jak się raz poskarżyłam, że dostaję tylko życzenia świąteczne, a nie urodzinowe (bo wszyscy zapominają...) to się bałam, że będę miała nieszczęśliwe święta, bo się wszyscy przejęli :shocked:


    Młynek i kawa. I przyprawy i herbaty. Jak powiem P. jakie planuję zakupy, to mnie chyba wywali do domu...
    :bu:
  • Przyprawy też powinnam kupić. Masz, Dorotko, dobry sklep z naprawdę dobrymi przyprawami?
  • [cite] Aleks:[/cite]Na tym forum polecane było
    http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=skworcu
    Równiez ja tam robię zakupy.

    Ten na razie oglądałyśmy. A takowe zakupy pierwszy raz chcemy zrobić... :shamed:

    No i na razie jesteśmy na etapie badania rynku:bigsmile:
  • Przyprawy kupuję na allegrze od Skworcu.
  • ech.... to chociaż w rodzaju przypraw zbliżę się do mistrza... ech...

    :cl:
  • Ponieważ jutro mamy niespodziewaną artroskopię kolana syna (artroskopia spodziewana, tylko tak szybki termin niespodziewany - zwolniło się miejsce), a w lodówce pusto i głucho, jak to weekendzie, zachęcona Waszymi radami zajrzałam do supermarketów internetowych i zrobiłam mały research, żeby zobaczyć, gdzie najbardziej opłaca się kupować.
    Auchan mi odpadło, bo nie dowożą do mnie (choć mam do Auchan w realu zaledwie 8 km). Porównałam więc Almę, Piotra i Pawła, Frisco, Fresh24, e-food i a.pl. Jako produkty porównawcze wzięłam mleko Łaciate 3,2%, serek wiejski z Piątnicy, schab bez kości, karkówkę i rozbef.
    Wyszło na to, że najtaniej (a przy okazji najwygodniej) jest w Piotrze i Pawle i w a.pl. A.pl to teraz Bomi (supermarket 24 już nie działa, bo Bomi zrezygnowało z ich usług). Przy czym u Piotra i Pawła dostawa gratis jest od 250zł, a w a.pl już od 150zł. Frisco odpada, bo mięso okropnie drogie.
    Przykładowe ceny:
    Łaciate 3.2% e-food 3,13 zł, P&P 2,59 zł, a.pl 2,89 zł
    Serek wiejski Piątnica: wszędzie 1,99 zł
    Karkówka 1 kg: Fresh24 19 zł, a.pl 18,99 zł P&P 15,99 zł
    Schab b/k 1 kg: a.pl 19,49 zł, P&P 17,99 zł, Alma 18,99zł
  • Dorotak.


    Ja się zawsze denerwuję pytaniem- chcesz jeden duży, czy dwa małe prezenty?

    Bo mam urodziny...


    24 grudnia...


    Ja już się nie denerwuję , przyzwyczaiłam się :wink:
    Urodziny mam 26 grudnia :bigsmile:
  • podbijam wątek - ten, bo ten ktorego szukałam nie znalazłam.
    Pamietam ze kiedys @Elunia polecała jakis e-sklep, ale nie pamietam ktory, ani w jakim wątku.
    A może w miedzyczasie przybyło osób korzytających z e-sklepów.
    Szczegolnie interesuja mnie sklepy dowożące wszedzie (bo nie mamy almy, ani p&p, ani nawet tesco z dostawa) i za darmo powyzej pewnej kwoty.
    Jesli cos macie wartego uwagi to podrzucajcie.
  • spozywka?
  • spozywka głównie, , ale taka niepsujaca sie, poza tym jakas chemia do domu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.