Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pomysły na adwent

edytowano listopad 2011 w Ogólna
Podzielcie się, proszę swoimi pomysłami na dobre i owocne przeżycie adwentu, głównie w kontekście dzieci. Znów będziemy czytać "Wszyscy na Ciebie czekamy" i naklejać postacie na plakat, będziemy zbierać dobre uczynki, w tym roku pewnie w formie jeden uczynek - jedno sianko do żłóbka, ozdoby na choinkę.
Bardziej chodzi mi o wymiar duchowy.
«1

Komentarz

  • Taki na ten rok kupiłam,
    jak wstawić zdjęcie?
  • Myślę nad zadaniem na każdy dzień (w środku każdej kieszonki), a potem na koniec sumowanie i prezent-pomysł ciągle jest w głowie, może coś podpowiecie
  • Czy weltbild to nie wydawnictwo o którym niedawno było głośno w Niemczech?
  • my w zeszłym roku mieliśmy taką filcową choinkę z kieszonkami. Pod koniec każdego dnia, po modlitwie zapisywaliśmy dobre uczynki dzieciaków. A w Boże Narodzenie robiliśmy z nich małą paczuszkę i wkładaliśmy do szopki w Kościele, jako prezent dla Dzieciątka Jezus.
  • [cite] Namor:[/cite]Czy weltbild to nie wydawnictwo o którym niedawno było głośno w Niemczech?
    chyba tak
  • a my w tym roku planujemy siedzieć wieczorami i robić ozdoby na choinkę ;) wiem wiem.. mało twórcze, ale mam nadzieję, że na wyjdzie.
  • [cite] Namor:[/cite]Czy weltbild to nie wydawnictwo o którym niedawno było głośno w Niemczech?

    Niemiecka na pewno, ale napisz coś więcej, nic nie wiem?
  • @Namor - myślałam, że to wątek na pomysły adwentowe :wink:
  • Pomysł na adwent: rekolekcje, odwyk od forum i inne.
  • Ja bardziej myślę o dzieciach - 2, 4, 6 lat
  • A co dla dzieci nie ma rekolekcji?
  • chodzi mi o coś, co będzie nas przygotowywało do świąt w każdy dzień adwentu
  • [cite] Gregorius:[/cite]A co dla dzieci nie ma rekolekcji?
    nie chodzi mi o rekolekcje, chodzi mi o to, że dzieciom odwyk od forum niepotrzebny:wink:

    napisałam w #1, że chodzi mi głównie o dzieci
  • Dzieci mogą zorganizować kalendarz adwentowy dla taty, o taki:
    bier_adventskalender.jpg
  • @Gregorius ja poważnie pytam
  • Masz jakiś ciekawy pomysł?
  • No ,codziennie nauczenie sie jednego wersu z "Dies irae"
  • No... my na inaugurację Adwentu do Janic sie wybieramy 2-3.12.2011... jeszcze bede przypominał.
  • [cite] Gregorius:[/cite]No ,codziennie nauczenie sie jednego wersu z "Dies irae"
    @Gregorius szczerze mówiąc nie rozumiem Cię.
    Nabijasz się ze mnie?
    Uważasz, że to dobry tekst dla dwu- i czterolatka
    Masz zły humor i potrzebujesz się z kogoś pośmiać? Nie rozumiem Twojej ironii.
  • @Mamo_Asiu,
    moi kuzyni zawsze mieli losowanie wśród wszystkich członków rodziny i każdy przez tydzień miał robić miłe prezenty dla wylosowanego - np. słać za niego łóżko, wyręczać w wynoszeniu śmieci. Młodszym (takim3-5 letnim) pomagali rodzice.
    Dla wylosowanej osoby trzeba było być bardzo miłym przez cały tydzień (do następnego losowania). Nie można było zdradzić kto kogo wylosował.

    Raz jeden wzięłam udział w czymś takim - w ostatnim tygodniu przed Świętami i wspominam to bardzo miło.

    Jeżeli chodziło o ocenianie tego to na koniec tygodnia przed nowym losowaniem każdy mówił kogo podejrzewa, że był dla niego miły i jakie pamięta miłe rzeczy.
    Jak dobrze trafił, to był punkt dla tego, kto miał być dla niego miłym.
    Coś takiego się sprawdza już przy rodzinie 4-5 osobowej

    edit: podam przykłady aby było trochę jaśniej
    starsze dzieci: wyręczenie kogoś w jego obowiązkach, pomoc w domu, pogranie w ulubioną grę brata/siostry czy zrobienie tego, co lubi babcia - np. pójście do kościoła
    Młodsze dzieci: zabawa z kimś, przyniesienie czegoś, pomoc mamie w drobnych pracach w kuchni, zrobienie obrazka dla kogoś itp co tylko się wymyśli.

    Mój kuzyn w ramach bycia dla mnie miłym zaproponował ułożenie wszystkich puzzli jakie były w domu - robiliśmy to przez cały tydzień

    :bigsmile:
  • Nie nabijam się. A czemu tekst miałby być zły? Na pewno lepszy od masońskiego Mazurka Dąbrowskiego.

    A serio: myślę, ze zrobienie z dziećmi własnoręcznego kalendarz adwentowego (np ze świętym na każdy dzień) to dobry pomysł.
  • Mam taki kalendarz aniolka i wlasnie zastanawiam sie co tam powkladac, mysle i mysle...Kalendarz ciocia z Niemiec przyslala mojej corce.
  • A może ktoś wie czy i gdzie można jeszcze kupić książkę Wszyscy na Ciebie czekamy ?
  • tu chyba jest
    Księgarnia Mateusza
    http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=28015

    edit: choroba, niech ktoś mnie nauczy jak wstawiać linki:sad:
  • Ja mam pomysł ten sam od lat, ale z wykonaniem niestety krucho - Roraty (rano) z tym (lub tymi) dziećmi, co i tak wstają wcześniej ode mnie. (Potencjalnie chętny będzie najstarszy - prawie 6-latek). A wcześniej robienie stosownego lampionu.
    Dziś jeszcze wymyśliłam, że dodatkową motywacją (i co tu dużo mówić - atrakcją) byłaby poranna jazda do kościoła tramwajem - i przez Adwent poznalibyśmy bliżej kilka nowych świątyń.
    Maarzenia.
    k.
  • Marzenia :bigsmile: - dokladnie!
  • My co roku posiłkujemy się TYM :D

    Mieliśmy nawet przyjemność osobiście poznać autora - którym jest biskup pomocniczy Elbląga :ay:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.