Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klocki magnetyczne

edytowano listopad 2011 w Ogólna
Chcę kupić Ali klocki tego typu:

GEO-364-przyklad.gif

ale są różne firmy. Geomag najdroższa i cenowo mnie nie zachęca.

Może ktoś z Was ma takie klocki i może mi powiedzieć, czy te tańsze firmy też są ok?
czy też może te inne to już badziew?

a no i w ogóle czy ta zabawka się u Was sprawdziła, czy dzieci chętnie się tym bawią?

Komentarz

  • Ja kupowałam tańsze i bardzo tańsze. Te bardzo tańsze to faktycznie badziew - obłupuje się plastik z patyczków. Natomiast te średnie są OK.
  • mamy też magnetix - razem są w jednym pudle z geomag i nie wiem, które są które. ale jakoś nie wciągają tak, jak lego. syn ma je od 2-3 lat i mało się bawi.
  • Myśmy też mieli ze dwa lata temu kilka kompletów. Dziś nie ma po nich ani jednej kulki!
    I szczerze powiem, nie wiem, gdzie się podziały...

    Wniosek: zabawka dla dziecka dbającego o porządek.:shamed:
  • No, to moi chyba dbają o porządek, bo tak jak mięli tego całe pudełko, tak i mają. Ubyło nam kilka patyczków, z których oblazł plastik i powypadały magnesy :sad: Reszta ma się świetnie i raz na jakiś czas dzieciakom się przypominają i nachodzi ich wtedy faza budowania z klocków magnetycznych.
  • my mamy geomag i takie "tańsze". Te tańsze w porównaniu z tymi szwajcarskimi wypadają blado.
    Czy się bawią? Na początku tak, ale szału nie ma. Teraz raczej leżą i chłopaki uzywaja kulki do innych zabaw...
  • My mamy takie metalowe patyczki- nie pamiętam nazwy. Mieliśmy też kiedyś plastikowe, ale tamtych nie polecam- rzeczywiście wypadały magnesy
  • U nas te klocki się raczej sprawdziły. Chłopaki bawią sie nimi chętnie. (Ale oni ogólnie lubią klocki). Mamy (chyba) magnetix. Jak do tej pory nic się z nimi nie dzieje. Kulki faktycznie mają wiele zastosowań. :wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Myśmy też mieli ze dwa lata temu kilka kompletów. Dziś nie ma po nich ani jednej kulki!
    I szczerze powiem, nie wiem, gdzie się podziały...

    Wniosek: zabawka dla dziecka dbającego o porządek.:shamed:

    u nas niestety to samo ....
    jaka mamusia takie dzieci :wink:
  • "chłopaki uzywaja kulki do innych zabaw..."

    Twoi też?

    :)
  • [cite] manna:[/cite]Pełne skupienie przy magnesikach:
    magne- sikach :wink:
  • Jak wyciągają pudło z tymi klockami, to tylko wolno w ich pokoju i nie rozwlekać elementów, bo jak znam życie, to po całym domu by się rozniosło i małe dziecko by zjadło.
  • U nas też te klocki mają wzięcie.
    Mamy je od lat kilku, Mążu przywiózł był z wojaży zagramanicznych:wink:, niestety kilku elementów już brak...
  • Geomag są mocniejsze i trwalsze. Do zabawy dzieci wracają często, szczególnie pierworodny mój, bo to urodzony konstruktor.
  • Wyciągam wątek, bo zastanawiam się czy macie coś ciekawego do dodania w tym temacie :) Rozważam kupno klocków magnetycznych. Geomag są jednak zbyt drogie i szukam zamienników.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.