Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pan Beatie nie poddał się jeszcze zabiegowi usunięcia macicy

edytowano marzec 2008 w Polityka
image

Thomas Beatie mieszka w amerykańskim stanie Oregon. Urodził się jako kobieta, ale zdecydował się zmienić płeć. Przeszedł operację usunięcia piersi, stosuje też kurację hormonalną. Jej celem jest wykształcenie męskich cech, takich jak zarost czy mocniejsza budowa ciała.

To niesamowite

Pan Beatie nie poddał się jeszcze zabiegowi usunięcia macicy i uformowania członka. Mimo to czuje się jak facet i - jak na prawdziwego mężczyznę przystało - ma swoja panią. Ożenił się z nią i chciał mieć dziecko. Jednak okazało się, że jego wybranka nie może mu dać potomka.

Dlatego Beatie postanowił... wykorzystać resztki swej kobiecości. Przerwał kurację hormonalną i zaszedł w ciążę dzięki nasieniu z banku spermy. Już wie, że urodzi dziewczynkę. Poród jest zapowiedziany na początek lipca.

"Jak to jest być ciężarnym facetem?" - pytają go teraz reporterzy. "To niesamowite" - odpowiada pan Beatie. "Mój brzuch rośnie, a w środku jest nowe życie, ale i tak jestem przekonany o tym, że jestem mężczyzną".

Mężczyzna czy pajac?

Dziennikarz "National Post" zapytał etyczkę Margaret Somerville: "Co by się stało, gdybym powiedział panu Beatie, że sztucznie zrobił z siebie mężczyznę, ale nie jest mężczyzną, tylko kobietą i to w ciąży? A to, że włożył strój klauna, nie zmieni tego, co ma pod bielizną?".

"To delikatna sprawa" - odpowiedziała etyczka. "Ale myślę, że właśnie igramy z ogniem".

Komentarz

  • Po kiego wafelka usunęła piersi?
    Też tego nie rozumiem. Gdybym ja miał piersi...

    Pamiętacie kiedyś było głośno o filmie w którym facet czuł się kobietą ale z pociągiem do płci tej samej czyli lesbijką. W pewnym sensie to mogę powiedzieć o sobie ze tez jestem lesbijką ;)
  • Boże, a pomyśleliście o tym dziecku? "Jestem Jimmy albo Jenny, urodzona przez cyborga bez piersi..."
  • Nie do końca rozumiem, dlaczego media nazywają tę panią "mężczyzną". Do mężczyzny dużo jej jeszcze brakuje, czego dowodem jest historia opisywana w tym wątku. Nie bronię nikomu obcinać sobie piersi, ani pokrywać się sztucznym zarostem, ale zabawa powinna mieć jakieś granice. A tej poczciwej kobiecinie już chyba się całkiem pomerdało i nie wie, kim naprawdę jest.
  • Transeksualizm jest tragiczną przypadłością, powodującą ogromne cierpienie u tych których to dotyka. Nie jestem przeciwniczką zmiany płci, szczególnie, że większość przypadków dotyczy osób które urodziły się o nieokreślonej płci i zaraz po porodzie wykonano im nie tą co trzeba operację - kiedyś nie było przecież testów DNA.

    No, ale ten cyrk z dzieckiem to już jakiś straszny egoizm. Podobnie, jak samotne kobiety w wieku ok. 40 decydują sie na sprawienie sobie potomka.

    @Bolko, wybacz ja jestem na poświątecznej i przedletniej diecie, więc nie pomyślałam co może się stać z zawartością żołądka po obejrzeniu tego zdjęcia:wink:
  • Nic nie wiemy o tym, aby ta pani doświadczała "ogromnych cierpień" i dlatego podawała się za mężczyznę. Skoro jej fizyczna przemiana ograniczyła się do elementów wyglądu, to bardziej by pasowało do niej określenie "transwestytka", niż "transseksualistka".
  • ech... przynajmniej jako mężcizna zarabia więcej
  • "Wyście wszystkie powariowały, boście chłopa dawno nie miały!"
    -----------------------------------------
    -No i panie i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze proszę pana...
    - Społeczeństwo.
    - Społeczeństwo proszę pana... No normalnie.
  • Mężczyzna urodził dziewczynkę


    Thomas Beatie - mężczyzna, który kilka miesięcy temu ogłosił, że jest w ciąży - urodził dziewczynkę. Poród odbył się w sposób naturalny - podał "Daily Telegraph" na swoich stronach internetowych,
    - Dziewczynka jest naprawdę slodka i piękna - powiedziało anonimowe źródło telewizji ABC.

    34-letni Beatie był kobietą - kilka lat temu operacyjnie zmienił płeć i poddał się kuracji hormonalnej testosteronem. Zachował jednak żeńskie narządy rozrodcze i dlatego mógł zajść w ciążę. - Myślę, że urodzenie dziecka to nie jest przywilej tylko i wyłącznie kobiet. To przywilej człowieka - mówił w programie Oprah Winfrey Show w amerykańskiej telewizji.

    Wraz z żoną Nancy kupili plemniki w banku spermy. Do zapłodnienia doszło prawdopodobnie w ich domu.

    Beatie wyznał, że on będzie ojcem, a jego żona matką dziewczynki.
  • przeszczepie sobie psi ogon, powiększę uszy czy będę psem?
  • [cite] Rafał:[/cite]przeszczepie sobie psi ogon, powiększę uszy czy będę psem?
    no...zalezy czym jezdzisz... jak suką...
  • Mężczyzna urodził; "to będzie częstsze"


    Będzie takich przypadków coraz więcej, bo współczesna medycyna to ułatwia - tak Magdalena Środa w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 skomentowała informację o tym, że Thomas Beatie, jako pierwszy mężczyzna na świecie, urodził dziecko.
    Środa zaznaczyła, że istnieje grupa ludzi, która nie czuła się ani kobietą ani mężczyzną, która dotąd była dyskryminowana. Dodała również sytuacja ta nie jest naganna pod względem moralnym, ponieważ nie ma tu cierpienia i nie dzieje się żadna krzywda. - Jesteśmy w systemie demokratycznym, którego pryncypium jest wolność. To nie jest tak, że musimy być kobietami, albo mężczyznami - powiedziała w TVN24.

    34-letni Thomas Beatie, o którego ciąży od kwietnia rozpisywały się światowe media, przeszedł operację zmiany płci, polegającą na usunięciu piersi i kuracji hormonalnej, ale zachował żeńskie narządy płciowe. Zapłodnienie było możliwe dzięki anonimowemu dawcy.

    http://wiadomosci.onet.pl/1783143,12,item.html


    Pani Magdaleno, ja dziękuję za taką wolność!!!
  • Myślę, że pani Środa nie musi już dłużej być kobietą. Pora zacząć hodować sobie brodę.
  • Żałosne! Na jakim świecie my żyjemy?
  • [cite] Maciek:[/cite]Myślę, że pani Środa nie musi już dłużej być kobietą. Pora zacząć hodować sobie brodę.
    Moim zdaniem wręcz odwrotnie.
  • Powinna zgolić wąsy? :shocked:
  • Pozwolę sobie sparafrazować:
    Jesteśmy w systemie demokratycznym, którego pryncypium jest wolność. To nie jest tak, że musimy używać rozumu...
  • [cite] Maciek:[/cite]Powinna zgolić wąsy? :shocked:
    ... i brodę, i wybrać się do fryzjera.
  • .... czy wyjadanie "miętówek" zalicza sie do korzystania?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.