Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Głupie pytanie o śledzika

2

Komentarz

  • Śledź pod pierzynką

    Składniki:
    - śledź z cebulką (może być matias) - pokroić dosyć drobno 1,5x1,5 cm
    - ugotowane ziemniaki (mogą być od obiadu)
    - ugotowana marchewka (może być z zupy)
    - ugotowane na twardo jajka
    - majonez

    Ziemniaki, marchew i jajka ścieramy na tarce na drobne wiórki

    W szklane misce albo żaro układamy warstwami:
    śledź, cebulka, ziemniak, majonez, marchew, majonez, śledź, ziemniak itd
    na samej górze jajko na warstwie majonezu.
  • Dzięki, Haku! No to teraz wybierz, któryś w przepisów i do dzieła! th_0girlactive.gif
  • [cite] basja:[/cite]tajemnice śledziowe :ag:
    No taki pod pierzynką na ten przykład, nie wypada mu zaglądać, co nie?
  • Ja to znam z buraczkami :wink:
    Reszta jak w przepisie Agnieszki&5 tylko podmieniamy marchewkę na buraczka
  • Ja tylko powiem, że ten śledź jest molto bene :bigsmile:
  • oj nie wypada. Pod każda pierzynką prawie co innego :wink::wink:
  • a czym się różni matias od fileta i od rolmopsa?
  • matias to filet, a rolmops to zawinięty filet z niespodzianką w środku :wink:
  • Ja mam swój przepis wymyślony kroje śledzia układam warstwy w misce śledz cebulka ogórek kisz pieprz,i tak na zmiane.Zalewam taka zalewa woda przegotowana olej i ciut octu.
  • Mój z kolei ulubiony to śledź w oleju, ale takim specjalnym aromatycznym:

    Śledzie moczę. Kroję dużo cebuli, zalewam olejem w takiej ilości, żeby potem starczyło do zalania śledzi. Dosypuję do tego czubatą łyżkę słodkiej papryki i podgrzewam, aż olej nabierze pięknej barwy i aromatu smażonej cebulki i papryki. Zostawiam do ostygnięcia. Siekam świeżą cebulę, przelewam wrzątkiem (chyba, że na szybkie zjedzenie, wtedy nie trzeba). Śledzie kroję na kawałki.

    W słoju przekładam śledzie świeżą sparzoną cebulą, a potem zalewam przecedzonym olejem. Pycha!
  • o to ja zrobię właśnie taki!
  • No weźcież przestańcież!!!:wink:

    I znów będę miała pięć rodzajów śledzia na stole w święta.:cool:
  • Polecam! To specjalność mojego brata, który mieszka z ZG. A właściwie już nie, bo od dwóch lat w Płotach.
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]No weźcież przestańcież!!!:wink:

    I znów będę miała pięć rodzajów śledzia na stole w święta.:cool:

    Ja mam zamiar mieć trzy w tym roku i to przez Ciebie. Kiedy wpisywałam te Twoje przepisy, to aż mi pachniało śledziami.
  • ja dziś zrobiłam jedne z żurawiną, teraz obmyślam plan na następne :cool:
  • Haku, nie ma głupich pytań o śledzika!:bigsmile:


    Ja uwielbiam tradycyjnego śledzika. Tylko najpierw pokrojoną w drobną kostkę cebulę zalewam olejem, solę, pieprzę , przykrywam i wstawiam do lodówki na min 1 godz. Jak się przegryzie wykładam na pokrojonego śledzia.
    Zresztą ja ze śledzi- to najbardziej cebule lubię!:wink:
  • A ja w ogóle nie robię śledzi, chociaż baaardzo lubię. Ale musiałabym tylko dla siebie, bo inni sie nie znają... :cry:
  • Śledzie !!!:bm:
  • heh, przypomniało mi się jak w I trymestrze ciąży poszłam do koleżanek w odwiedziny. W sklepię zawsze kupowałam ciasteczka a tym razem patrzę: śledzie.
    No i sobie myślę, że śledziki będą wspaniałą alternatywą dla ciasteczek, to było takie naturalne - i tak poszłam na wizytę.

    Koleżanki wyglądały o tak:
    :shocked: :shocked:

    No i padło magiczne pytanie: "czy ty nie chcesz nam czegoś powiedzieć?"
    nie muszę chyba dodawać, że śledzika zjadłam sama?
  • Ja robię pod pierzynką jak Agnieszka&5, tylko zamiast ziemniaków daję pokrojone drobno ogórki konserwowe.

    A majonez mieszam pół na pół z jogurtem nat., żeby nie było takie ciężkie.

    Palce lizać!
  • Pierzynkę to ja robię ze słodkiej śmietanki, żeby stanęła zakwaszam na noc paroma kroplami cytryny, pod pierzynką są filety , cebula i jabłko.
    Matiasy odmaczam w mleku(ATSD)
  • No jak was nie lubić, najpierw się :bigsmile:, slinianki pracują, nerwy mi przeszły po miłej wizycie sąsiadki i zapisuje do listy zakupów śledzie i będzie pierzynka, też mieszam majonez z jogurtem, ale te Irenki z papryką też zrobię. Uf naprawdę mi lepiej. Nie ma jak śledzie no oczywiście wasze porady.:bigsmile:
  • Hejka podaję przepis na
    śledzie z ananasem

    1 tacka śledzi
    pokroić sledzie w paseczki, ananasy z puszki, tym sokiem zalać śledzie, 1 lub 2 cebule w piórka. 1,5 godziny w lodówce. wylać ten sok śledziowo-ananasowy. pokroić plastry ananasa i połączyć ze śledziami (uwaga, proporcja - cztery plastry ananasa na tackę śledzi), 1/2 szklanki kwaśnej śmietany połączyć z łyżką majonezu
    i doprawić tym śledzie


    i jeszcze jedna potrawa wydajna na jakieś posiadówy poświąteczne może być - do tego łatwa
    makaron sojowy zalać wrzątkiem aż zmięknie (nie wymaga gotowania)
    piersi kurczaka pokroić i podsmażyć
    sałatkę meksykańską z mrożonki, podsmażyć i poddusić
    wszystko połączyć na ciepło i podawać z sosem sojowym
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]No weźcież przestańcież!!!:wink:

    I znów będę miała pięć rodzajów śledzia na stole w święta.:cool:

    no ja przepraszam, my od kiedy pamiętam mamy ZAWSZE przynajmniej cztery rodzaje.


    Tata mój by Świat bez śledzi nie przeżył...
  • @juka!!!
    to przepis mojej teściowej...!!!

    :shocked:


    zaczynam się bać...
  • To moje ulubioneee z cebulką i koncentratem:bigsmile:
    3 słoje sobie leżakują w lodówce, i mam wrażenie że mnie ciągle wołają:crazy:
    A jeśli chodzi o te pod pierzynką, to u mnie "na bogato" bo i z marchewką i buraczkami:ag:
    My tu gady gadu o śledziach a ja juz o smażonym karpiu myślę:fm:
    @Haku taki watek na noc, litości nie masz:fl:
    A te śledzie zamiast ciastek bezcenne:cu:
  • Racja!

    Zdobiłam dziś majtasy!!!
  • [cite] Haku:[/cite]Racja!

    Zdobiłam dziś majtasy!!!

    super!!

    tylko w sumie nie wiem , czy to nie nowina do wątku USZYJ TO SAM :tongue::tongue:
  • Skoro jakaś Gaga (czy jak jej tam) mogła mieć sukienkę z mięsa, to czemuż nasza Haku nie mogłaby mieć majtasów z matiasów?:cool:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.