Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Możliwość spowiedzi w pierwszy piatek przez całą noc!

edytowano luty 2013 w Polecamy
Już gdzieś to pisałam,ale chyba było to dawno. W parafii Opatrzności Bożej przy ul.Dickensa 5 w Warszawie jutro - tzn.jak zwykle w każdy pierwszy piątek miesiąca-jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Do godz. 24 modlitwa w górnym kościele, po 24 przenosi się do dolnego. Księża mają dyżury w konfesjonale i można przyjść od ok.19 (tzn.po mszy wieczornej) do 6.30, kiedy jest pierwsza msza poranna. Gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi albo porozmawiać, to może to zrobić nawet o najbardziej barbarzyńskiej porze typu 3.45 :-)))
«1

Komentarz

  • W parafiach na Żoliborzu (chyba początek w parafii Rafała i Alberta a kończy się w parafii św Stanisława Kostki, przy grobie ks. Jerzego ) jest organizowany 1 XI Marsz Wszystkich Świętych.

    Wiem, że to nie na temat jeśli chodzi o daty, ale na przyszłość:)
  • W Łodzi jest coś takiego organizowane u Dominikanów przed Świętami Wielkiej Nocy.

    Było to świetnie zaplanowane, dawało czas na wyciszenie, modlitwę, dobrą spowiedź i refleksję i modlitwę po...
    Bardzo dobrze to wspominam! Oby więcej!
  • O, Chabrówko mały OT - czasem chodzę do ojców na Zieloną na Msze św. Może się tam mijałyśmy???

    Drugi OT :wink:
    A jaka temperatura dziś na Ukrainie?
    :shocked:
    U nas rano -15
    w nocy pewnie dobijało do -20
  • Ja tam nie chodzę często - raczej przy okazji jakiś rekolekcji, ale może, może - kto wie :smile:



    U nas dziś rano było -22 (chyba), w ciągu dnia utrzymuje się ok. -15... ale podobno ma się w weekend ocieplić..Już się nie mogę doczekać, bo nasz pies ledwo wytrzymuje konieczną toaletę na takim mrozie;/
  • O, super, W Łodzi jutro ma odpuścić do minus 12...hłe hłe

    To, kiedy bywasz u oo. dominikanów, skoro przebywasz na Ukrainie? :shocked:
  • No przecież nie przebywam na Ukrainie "od zawsze" :bigsmile:
    i nie "cały czas" - przyjeżdzamy na Święta, urlopy itp.:cool:
  • Tak myślałam. Miłego dnia Chabrówko mimo mrozów.

    Powrót do watków Nocy Konfesjonałów - taka analogia z Nocami Muzeów, z otwartymi do 1.00 centrami handlowymi itp.

    Pomysł super dla młodych lub / i zmotoryzowanych :cool:
    Ja bym z Sakramentu Pojednania tak późno raczej nie skorzystała, bo nie lubię łazić po nocy... ale może kogoś to zaintryguje i zachęci.
    Jednym słowem skuteczna inkulturacja :cool:.
  • Jestem za u nas spowiedź niestety w godzinach od 9:00 do 16:00 i w sumie normalnie pracujący ludzie nie mają kiedy pójść. A gdyby tak choć raz w miesiącu od 19:00 ? sama bym poszła.
  • U oo. dominikanów w Łodzi jest spowiedź codziennie w dni powszednie od 17.00 do 18.30.
  • uJa, a prosiłaś kiedyś o spowiedź indywidualną, umówioną na konkretną godzinę? u nas spokojnie można tak robić.
  • cały czas się do tego zbieram wewnętrznie ale jakoś jeszcze mi nie wyszło :confused:
  • Dzięki Pompejanko, miałem wczoraj strasznie zakręcony dzień i gdyby nie kościół na Dickensa, to bym do żadnego konfesjonału nie zdążył :)
  • Ojej, jak ja się cieszę , że się komus ta wiadomość przydała!!! Ułatwieniem dla parafian jest jeszcze to, że kilka dni wcześniej w gablotce parafialnej wisi kolejność dyżurów, znaczy się który ksiądz o której będzie w konfesjonale.
  • Tak jest tu w każdy pierwszy piątek miesiąca-warto wiedzieć
  • Podbijam wątek-znów noc konfesjonałów w najbliższy piątek :-))) Może komuś się ta wiadomość przyda. Dodam jeszcze, że na Dickensa nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o 8.40,17.15 (dzieci) i 18.40. Szukam Drogi Krzyżowej o 15 gdzieś w stolicy-słyszał ktoś?
  • Jest o 15-tej w kaplicy szkolnej w Szkole św. Franciszka na Bobrowieckiej. Ale to jest Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • @Pompejanko, tak w ogóle to parafia na Dickensa- to parafia mojego LO.
    wspomnienia...
    ;;)
  • Wspomnienia :-) Zapraszam w takim razie tym bardziej. 
  • Podbijam-może komuś się przyda
  • To juz jutro-może komuś się przyda :-)))
  • Podbijam wątek -w WIELKI PIĄTEK całonocne czuwanie w kościele na Dickensa w Warszawie i całą noc trwa spowiedź

  • Może komuś się to przyda...
  • O, warto rozpowszechnić
  • Właśnie tak pomyślałam-różnie bywa, czasem ktoś w ostatniej chwili potrzebuje spowiedzi, czasem ktoś wraca do kraju, a u siebie nie miał takiej możliwości...Różnie bywa
  • Może komuś się to przyda...
    Oj, przyda się! Przyda!
    Na wcześniej nie zdążę odmówić pokuty...

    Dzięki!!!
  • A może ktoś wie, gdzie można w Warszawie w Wielki Piątek (nie musi być w nocy) wyspowiadać się po niemiecku? Mój mąż po polsku nie da rady, a tu nie zdążył.
  • u x. Stehlina ;)
  • W parafii Alberta w Zielonej Górze w Wlk. Piątek jest spowiedź do 24, gdyby ktoś potrzebował
  • AgaAga
    edytowano kwiecień 2012
    u x. Stehlina ;)
    Krzysiek, ale to na serio nie byłoby złe. Zapytam, chociaż pewnie nie będzie miał czasu w takim dniu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.