Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kawa :)

edytowano czerwiec 2012 w Ogólna
Piję mało kawy, nie jestem znawcą, więc piszę tu.

Szukam kawy idealnej :D

Nie kwaśnej, ale nie słabej, nie za mocnej, ale też nie "inki". Kawy po prostu dobrej ;) Wiem, że dla każdego znaczy to co innego, dlatego też jestem bardzo ciekawa Waszych gustów :)

Smacznego! 

image
«13

Komentarz

  • Jacobs Cronat Gold piję od wielu lat. Inna mi nie smakuje.
  • edytowano czerwiec 2012
    image
  • Dallmayer, jedyna kawa, ktora mi smakuje tak na codzien. Jak jestem w Krakowie, to kupuje chetn8e jakies smakowe w "Pozegnaniu z Afryka".
  • Dallmayer
    !
  • jacobs mild      kupuje tylko w Niemczech
    bo u nas nie ma takiej kawy    


  • Always Lavazza!!!No zawsze Lavazza :-)))Dla mnie idealna :-)
  • Ja kupuję tchibo w sklepach tchibo na wagę i pani mi na miejscu mieli:)
  • Dallmayer
    !
    A dodam jeszcze, że w Lidlu czasem można kupić Dallmayer po całkiem okazyjnych cenach.
  • A ja to chyba mam stępiony smak,bo mi obojętne i myślę,że jak ktoś by postawił przed nosem jakąś super-ekstra-wypaśną to bym nie zauważyła różnicy..............
    :-??
  • edytowano czerwiec 2012
    Nooo, przyznaję się, ze pijam namiętnie kawę, niestety głównie w pracy, jakąś rozpuszczalną zakupioną w Robaku... eeee... ale różnice widzę. Zbieram skrupulatnie na porządny ekspres do kawy, i będzie to tylko moja przyjemność, bo mąż kawy nie pija (jak on może w ogóle żyć bez kawy?!)
    Z mlekiem/śmietanką, czy bez?
  • MKCafe w ziarnach. Pije kilka razy w miesiacu, albo mniej.

    Miele sama w młynku.

  • Rosea, też mi się marzy taka specjalna maszyneria,ale to zdecydowanie nie jest wydatek na liście priorytetowej...może dzieci nam kupią na 25 rocznicę,haha !
  • Najdroższa na świecie kawa jest bodajże z bobków jakiegoś zwierzęcia, nie pamiętam dokładnie :D
  • Maz do dzisiaj nie moze przebolec, ze jak mu pierwsza firma bankrutowala i wyprzedawali wtedy wszystko to nie kupil maszyny do kawy wartej ponad 5000 euro za jedyne.....1000 :))
    Ale i tak nic nie rowna sie cappucino pite w jakims malym miasteczku w Italii :)
  • Najdroższa na świecie kawa jest bodajże z bobków jakiegoś zwierzęcia, nie pamiętam dokładnie :D
    to nie czasem Blue Mountains, kawa, ktora pije krolowa angielska? Nie jest z bobkow :)), tylko jakies zwierze zjada i niedokladnie trawi.
  • Z codziennych Dalmayr i Darboven (z tego powodu lubie tez kawe ziarnista z Aldiego ;) za pol ceny Darbovena markowego).
    Oprocz tego lubie kawy z Etiopii (kwestia klimatu? gleby?) i Brazylii (Mato Grosso, Minas Gerais), jezeli kupuje jakas mniejsza ilosc w sklepie typu Pozegnania z Afryka, to tylko takie.

    I niestety, nie da sie pic kawy na polski rynek (mowie o kawie paczkowanej, nie z Pozegnania). Kwestia palenia chyba, ale czy to Tchibo czy Jacobs czy cokolwiek innego, po zaparzeniu wychodza kwasne siki :-S. Kawa oprocz proszku do prania jest kolejnym produktem, ktory na polski rynek trafia w fatalnej jakosci, chociaz wcale nie po nizszej cenie.

    Ta droga kawa to Kapi Luwak. I doslownie ze zwierzecia, tzn. przezuta przez jakis azjatycki gatunek kota (dowiedzenie sie, skad sie te kawe pozyskuje, skutecznie odbiera apetyt... na cokolwiek, nie tylko na kawe).
  • Ja mam cisnieniowy ekspres:-)Lubie tutaj w Dublinie dwie kafejki włoskie gdzie prawdziwi Włosi prowadzą-kawa rewelacja,tak samo wspominam kawy we Włoszech -bywalam koło Bolonii- jedzenie i poranną kawa-mniam:-)))W Barcelonie znaleźliśmy malutka kawiarenke i smak tej kawy był obledny...W Porto w Portugalii tez kawa inna ale bardzo dobra .Ja chce teraz odstawić kawę bo robię tak co jakiś czas-dla zdrowia.
  • Piliśmy z mężem kilkanaście lat kawę rozpuszczalną. Niedawno poczytaliśmy w necie, że rozpuszczalna jest często skażona aflatoksynami ponieważ robi się ją ze starych przeleżałych w magazynach ziaren, często podpleśniałych.
    Ponieważ nie stać nas na ekspres ciśnieniowy kupiliśmy tzw kawiarkę, kilka gatunków kaw ziarnistych (arabika, mieszanki arabiki z robustą) i młynek elektryczny (na żarnowy też nas nie stać).
    Wprawdzie pijemy teraz kawę zdrowszą, ale o wiele więcej niż kiedyś, i męczymy się trochę z kawiarką która działa jak chce....
  • Nie jestem specjalnym kawoszem, ale ostatnio polubiłam Maxwell House - za sprawą Mamy, która tę właśnie pija od lat. :)
  • Tez odstawiam na jakis czas - jak w ciazy jestem
    Jak nie jestem, to pije na zapas :)). Zapas godny ilosci ciaz Malgorzaty, dodam...
    Fakt, ze ciaza to dla mnie jedyny powod, zeby odstawic kawe i wytrwac.
  • Dziwnie to zabrzmi... Ale widać nie mam natury nałogowca... =))
  • ja przed ciazami pilam tylko rozpuszczalnee. na czas ciaz i poczatkowego karmienia odstawialam zupelnie.
    obecnie rozpuszczalna mi nie wchodzi. az mna trzesie, tak mi nie smakuje..ble. zwlaszcza nescafe.

    ekspres nam sie zepsul wiec kupilismy taka kawiarke wloska. i kupujemy ostatnio lavazze, jest spoko ale bez szalu. musze wyprobowac inne..
  • Ja tak co 2 godziny filiżaneczkę, najlepiej parzoną i zlaną. Mam ekspres ciśnieniowy i albo nie umiem go obsługiwać albo jest kicha (zelmer?). Napaliłam się na pyszunią kawkę z pianką i sie rozczarowałam.
  • nescafe jest ohydna. Tak samo maxwell. Z rozpuszczalnych wchodzi mi Jacobs Gronat Gold (w wersji mielonej także) oraz z Tesco kawa "gold" ostatnio (8.99 zł)

    Uwielbiam lavatzzę z ekspresu Szefa w pracy.... tak, ekspres zdecydowanie niedługo trafi na moją listę zakupową. Będę zbierać choćby 10 lat!
  • Haku, czy Henri też jest kawoszem? :P :\"> :x
  • Są rożne rodzaje lavazzy- poszukać trzeba jaka sie lubi;-)
  • Haku, czy Henri też jest kawoszem? :P :\"> :x
    Tak ale pija tylko kawę z kozimi bobkami :P
  • Z kozimi :-B

    Chodzi o ten luwak czy cuś???

    Myślałam, że to rodzaj gryzonia czy kota, jak ktoś pisał

    a może Henri pogryza ser jak to Francuz, przepr Francuz Belg czy Szwajcar???

  • Dzięki. Komentarz małża na temat tego zwierzaka: ma pracę

    ja: to go nie zjedzą

    czarny humor, bo noc coraz bardziej czarna, tyle, że księżyc

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.