Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sejm zajmie się telepracą

edytowano maj 2007 w Polityka
Sejm zajmie się telepracą
from Polskie Radio | IAR | Wiadomości

W Sejmie konsensus w sprawie telepracy. Wszystkie kluby parlamentarne opowiadają się za uchwaleniem takich zmian w kodeksie pracy, które umożliwią pracownikom wykonywanie swoich obowiązków w domu. W izbie dziś pierwsze czytanie rządowego projektu.
Rząd proponuje, by pracownik w każdym momencie zatrudnienia mógł zdecydować się na wykonywanie pracy w domu, w każdej chwili także mógłby wrócić do pracy w biurze. Pracodawca pokrywałby koszty wyposażenia pracownika w sprzęt niezbędny do pracy w domu i płaciłby za szkolenia. W zamian miałby prawo do ulg podatkowych. Telepracownik ma mieć takie same prawa, jak osoba pracująca w miejscu zatrudnienia.
Wiceminister pracy Joanna Kluzik - Rostkowska powiedziała, że projekt jest jednym z elementów polityku prorodzinnej rządu. Jak podkreśliła, telepraca jest skierowana głównie do matek małych dzieci.
Halina Olędzka z ministerstwa pracy dodaje, że z telepracy mogą skorzystać przedstawiciele wszystkich zawodów, których wykonywanie nie musi wiązać się z pracą w biurze - księgowi, tłumacze, architekci czy dziennikarze.
Rządowy projekt ustawy popierają wszystkie kluby parlamentarne. Izabela Jaruga Nowacka z SLD zwraca uwagę, że zaletą telepracy jest elastyczny czas wykonywania obowiązków. Pozwala on na przykład łączenie wychowania dziecka z pracą zawodową w domu. Posłanka zwraca uwagę, że telepraca jest korzystna także dla osób niepełnosprawnych czy mieszkańców małych miejscowości, którzy nie mogą znaleźć pracy w najbliższej okolicy.
Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej podkreśliła, że na proponowanych rozwiązaniach poza pracownikami mogą zyskać także pracodawcy. Zwraca uwagę,że taka forma zatrudnienia znakomicie sprawdza się na Zachodzie
Projekt po pierwszym czytaniu trafi do dalszych prac w komisjach.

Komentarz

  • Czekam na takie rozwiązanie:tongue:
  • My też czekamy, bo mojemu mężowi marzy się taki biznes, w którym mógłby zatrudniać telepracowników. Ja lobbuję u niego, żeby jego oferta pracy była skierowana szczególnie do matek z małymi dziećmi, które są mało mobilne, a w domu to może by popracowały i sobie dorobiły. Na pierwszy ogień poszedłby Poznań i okolice. Ciekawe, czy tam są mamy chętne do telepracy?
  • A ja tak pracuję ponad dwa lata- awangarda jestem
  • Teraz oczywiście też można pracować w domu, ale trzeba by założyć własną firmę. Co jak dla mnie jest na razie dość ryzykowne. Niby teraz ZUS dla nowej firmy obniżony przez 2 lata, ale dla mnie znalezienie zleceniodawców co miesiąc by zarobić choćby na ten ZUS kłopotliwe, plus jeszcze kłopoty typu prowadzenie księgowości. Więc wolałabym pracować jednak u kogoś ale w domu.
  • Katarzyna a tatusiowie?
  • Rafale, nie mam nic przeciwko tatusiom. Jeśli tylko byliby chętni do wykonywania w domu ciężkiej i nie najlepiej opłacanej pracy ;-)
    Piszę o mamach, bo to one jako mniej mobilne (gdy obciążone małymi dziećmi) są zazwyczaj pokrzywdzone na rynku pracy. A nie mam wątpliwości, co do tego, że mamy małych dzieci mogą być co najmnie tak dobrymi pracownikami, jak każda inne grupa. A może nawet lepszymi, bo często są dużo lepiej zorganizowane niż osoby "bez zobowiązań".
    Podsumowując: jeśli przyjdzie co do czego, to tatusiów z okolic Poznania też będziemy szukać. Niestety, pieniądze, które będziemy oferować, raczej nie wystarczą na utrzymanie rodziny wielodzietnej.
  • Ale mogą komuś podreperować budżet domowy.
  • Potwierdzam, że mogą podreperować budżet i to też jedna z przyczyn, dla których myślę o tym, żeby ofertę kierować do mam. Tatusiowie zazwyczaj jednak chcą zarabiać więcej, a mamom często wystarcza rola osoby, która podreperowuje budżet.
    Jednak żadnej dyskryminacji nie planujemy.
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] Katarzyna:[/cite]Jednak żadnej dyskryminacji nie planujemy.
    Każdy tak mówi... :devil::devil::devil:

    A, co masz na myśli, Maćku?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.