Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki mikser lub robot kuchenny?

edytowano marzec 2009 w Ogólna
Chciałam zrobić córce jakiśÂ torcik, żeby osłodzić jej perspektywę pójścia do szpitala, ale niestety zepsuł mi się mikser:sad:
Chyba muszę kupić coś nowego, bo ten i tak był już stary, ale mam kłopot, bo nie wiem jaki wybrać ...
Czym się kierować przy wyborze? Może macie jakieś praktyczne wskazówki, bo ja zupełnie głupieję jak oglądam te kuchenne cuda...
Fajne są takie, które łączą w sobie różne funkcje, ale żeby to nie były jakieś wielkie machiny, bo nie ma gdzie tego trzymać, a pewnie mycie też jest później skomplikowane. Może macie już jakieśÂ wypróbowane?
«13456789

Komentarz

  • Miałam wypróbowany mikser Zelmera. Chodził niestrudzenie przez 15 lat.
    Teraz chcę kupić taki:
    getProductPhoto.php?product_id=55209&width=300&height=250
    Poleciła mi go koleżanka pracująca w sklepie z agd. Sprzedają go już długo i jeszcze nie było reklamacji.

    Kupiłam jeden tańszy Siemensa "na szybko" na allegro i....facet okazał się oszustem. 40 zł poszło do lasu, a ja dalej bez miksera :cry:
    Mąż się śmieje, że dzięki temu zaliczyłam jałmużnę wielkopostną:wink:
  • Jedna ważna rzecz, na którą koleżanka mnie uczuliła: moc minimum 350W, jeśli zamierzasz robić nim także ciasta. Jak tylko śmietanę i naleśniki, to wystarczy 200W.

    Miska obrotowa i tak jest za mała na tę ilość ludzi, więc jeden bezsensowny zakup odpada. :wink:
  • Mamy blender 700W z regulowaną prędkością + turbo. Regulacja przydaje sie by nie wylatywało z gara.

    Zajmuje mało miejsca bo wisi pod sufitem tylko nie wiem czy nadaje sie do robienia tortów...
  • Czy blender może być równieżÂ mikserem? :shamed:
    Ten mikser był mi dziśÂ potrzebny do ubijania piany i śmietany.
    Do bicia piany na forum nie potrzeba miksera...
  • [cite] mona:[/cite]Czy blender może być równieżÂ mikserem? :shamed:
    Ten, jak widać, może:
    product.jpg
    Do bicia piany na forum nie potrzeba miksera...
    :rolling:
  • mam funkcje do ucierania ziemniaków, krojenia kapusty,ucierania warzyw, ubijania piany, bitej śmietany, ciasta

    W czym ta funkcja?
    W tym mikserze moulineksa?
    :jumping:
  • [cite] Malgorzata:[/cite]blender jest niezbędny przy ,małych dzieciach, np przy wyjazdach wakacyjnych
    To wiem, tylko Taw napisał coś o blenderze i myślałam, że ma taki z funkcją miksera albo coś podobnego...
    Cart wkleiła coś takiego na zdjęciu. może taki...
  • [cite] Malgorzata:[/cite]blender jest niezbędny przy ,małych dzieciach,[...]
    Właściwie to ja jestem jak małe dziecko.
  • To wiem, tylko Taw napisał coś o blenderze i myślałam, że ma taki z funkcją miksera albo coś podobnego...
    Mikser żona oddała teściowej bo uważa że blender tak jakoś lepiej jej się trzyma.
  • [cite] Taw:[/cite]Właściwie to ja jestem jak małe dziecko.
    Nie kituj.
    Albo masz tak nisko sufit, albo tak wysoko skaczesz.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]tak, bo, nie napisałam, że to robot kuchenny:shamed::shamed::shamed:
    ale już nie zdążyłam poprawić

    w zestawie są dodatkowe noże , i takie cosia do ich zakładania, i takie koło do ubijania piany,
    nie wiem co teraz zawierają roboty, mój jest "stary"
    To może jakiś robot kuchenny kupić...
    A nie jest bardzo skomplikowany jak dla mnie?
    Jak szaleć to szaleć... Gofra z cukrem proszę.
    :tooth:
  • No właśnie... Jak mi się rodzina powiększy :whorship:(albo jak Małgorzata z rodziną do mnie przyjedzie ;) , to będzie jak znalazł...
    Tylko jaki...:neutral:
  • Mona jak kupisz to powiedz nam byśmy się nie władowali. Nie wiem jaki robot ale gdybys chciała materac to ostatnio kupilismy sobie http://www.materace-online.pl/sklep/0/Materace_KOLO/woreczkowe_7_polowe/169/Materac_ESTRELLA_LUX_7_polowa.html i jest bardzo fajny.
    O wymiarach naszej sypialni czyli 120 na 200
  • Ja mam osobno: mikser, blender i robot kuchenny.
    -Robota używam głównie do robienia przetworów na zimę, tarcia, mielenia i siekania dużych ilości czegoś.
    -blender, tak jak napisała Małgorzata, do miksowania jedzenia dla maluchów, lane ciasto też w nim robię.
    A mikser do naleśników, śmietany, ciasta drożdżowego i wszystkiego, co trzeba wymieszać w dużej misce.

    Dla mnie potrzebne są wszystkie trzy, choć teraz najmniej używam blendera. Ale mój jest inny, niż ten, który wkleiłam.
  • [cite] Taw:[/cite]Mona jak kupisz to powiedz nam byśmy się nie władowali. Nie wiem jaki robot ale gdybys chciała materac to ostatnio kupilismy sobie http://www.materace-online.pl/sklep/0/Materace_KOLO/woreczkowe_7_polowe/169/Materac_ESTRELLA_LUX_7_polowa.html i jest bardzo fajny.
    O wymiarach naszej sypialni czyli 120 na 200

    No właśnie. żeby rodzina się powiększyła musimy mieć wygodny materac :thumbup::thumbup::thumbup:
    A my na łóżku z IKEI się gnieździmy i może jakieśÂ złe prądy z niego promieniują...:wink:
    Żadne z moich dzieci nie zaczęło się od tego łóżka :shamed:
  • Żadne z moich dzieci nie zaczęło się od tego łóżka
    Właściwie to mogę napisac prawie to samo. Wykresle tylko "tego".
    Spalismy na takim połamancu ze szkoda gadac. Taraz zamienilismy sie pokojami i w dzieciecym zrobilismy sypialnie bo one juz sie tam nie miesciły.
  • [cite] Malgorzata:[/cite]wyjedź w plener,zabierz męża
    dobrze robi
    i dzieci z tego są:heartsabove:
    Tia... nie wiadomo co gorsze zimno czy muchy...
  • [cite] Taw:[/cite]
    [cite] Malgorzata:[/cite]wyjedź w plener,zabierz męża
    dobrze robi
    i dzieci z tego są:heartsabove:
    Tia... nie wiadomo co gorsze zimno czy muchy...

    O ile pamiętam, to najważniejsze są kamienie :wink:
  • Czyli jak zwykle.
    :crazy::crazy::crazy:
  • :peace:
  • Ja też mam taki blender jak wkleiła Cart i bardzo polecam, no ale nas jest jeszcze bardzo mało. W każdym razie używam go dużo częściej niż robota.
    Robota mamy takiego małego Zelmera (dostaliśmy z okazji ślubu) i jest ok, no ale właśnie mały... niewiele potrafi, tzn, tylko miksować i mieszać w misce. Jak byśmy mieli kupować, to bym chciała, żeby wszystko potrafił, tak jak ten Małgorzaty, ale skoro dostaliśmy, to jest jaki jest.

    Toster też mamy, ale pożyczyliśmy rodzicom, bo nie używaliśmy - jakoś wolę zapiekanki/tosty z piekarnika, są bardziej chrupiące. Pewnie dopiero jak dzieci będą większe to toster do nas wróci :wink:
  • znalazłam coś takiego
    image
    Z Wrocławia, mozna by było od razu odebrać.

    Moc 800W

    - wielofunkcyjny robot kuchenny

    - 2 plastikowe dzbanki :
    Max. pojemność pojemnika miksera 1800ml
    Max. pojemność pojemnika 1500ml.

    - 6 stopni szybkości + funkcja pulsacyjna

    - szuflada do przechowywania ostrzy

    - nóż ze stali nierdzewnej

    - kruszenie lodu: TAK

    - 10 akcesoriów do miksowania, mielenia, tarcia, krojenia, zagniatania ciasta, ubijania, wyrabiania.


    GWARANCJA: 24 miesiące

    Co o tym myślicie?
  • Za małe.
    Naleśników z kilograma mąki nie zrobisz.
    Masy na sernik też nie.:sad:

    Co ręczny, to ręczny...
  • No, chyba, że oprócz tego kupisz mocny blender z trzepaczką, albo mikser:wink:
  • [cite] Cart&Pud:[/cite]Za małe.
    Naleśników z kilograma mąki nie zrobisz.
    Masy na sernik też nie.:sad:

    Co ręczny, to ręczny...
    Może masz rację... Ale kruszenie lodu jest :wink:


    A gdybym kupiła to i jeszcze jakiś ręczny mikser z blenderem?
    Tylko czy tego będę wogóle używać?
    Może od razu coś lepszego. Tylko, że ja się gubię w tym wszystkim :confused:
  • W większości mikserów jest blender, albo można go dokupić.
    Ja zaczęłabym zakupy od miksera ręcznego. Zobaczysz, ile rzeczy nim jesteś w stanie robić a czego nie. Wtedy dobierzesz taki robot, jak ten, który teraz wkleiłaś. Oczywiście mając już doświadczenie, co będzie Ci bardziej potrzebne: dzbanek do koktaili, noże do lodu, czy tarka do jarzyn.


    Czy wszystko naraz :cool:
  • Z tym lodem to był żart, po jaka cholerę mi to :tooth:
    Zwłaszcza, że whiskey z lodem to tylko na filmach widziałam, a sama to czasem pół szklanki piwa, czy lampkę wina wypiję...
  • Aha, jeszcze jedno. Te duże maszyny źle ubijają śmietanę- mają za wysokie obroty i nie wychodzi puszysta.
    Teraz myślę, że ręcznego używam (no, chwilowo to używałam:wink:) o wiele częściej, niż dużego miksera.
  • A takie coś?

    product.jpg

    Okres gwarancji: 24 miesiące
    Załączone wyposażenie: nóż metalowy; tarcza emulgacyjna; tarcza do plasterków; tarcza do wiórek; tarcza do przecierania ziemniaków; łopatka
    Moc [W]: 400
    Pojemność malaksera [l]: 1.5
    Sterowanie: Mechaniczne
    Podstawa antypoślizgowa: Tak
    Wyciskarka: Tak
    Sokowirówka: Tak
    Schowek na akcesoria: Tak
    Schowek na przewód: Tak
    Tryb pulsacyjny: Tak

    Idę w roboty, ale ręczny pewnie tez kupię. Jakoś tak sie zapaliłam do tych szybkich placków i tak nie lubie siekać kapusty...
  • Mona , a czemu Twoja córcia musi iść do szpitala , coś poważnego ?

    A moja trzecia poczęta została na materacu z Ikei , i może się na nim jeszcze coś pocznie , bo przecież nie wyrzucę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.