Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

dynia

1679111219

Komentarz

  • edytowano listopad 2012
    "Dynia, to jest wielki i smaczny warzyw nie? Bo to bardziej warzyw, niż owoc nie?"  -zasłyszane dziś przy kolacji- placki z dyni jedli ;))
  • @uJa,jak tam z tą hokkaido Ci poszło? Osobiście uwielbiam, nawet mój mąż lubi tę odmianę (on jakoś nie uważa, że każda dynia to to samo i stanowczo preferuje hokkaido).
  • ta pieczona z ziołami taka sobie, zjadłam kawałek nie byłam zachwycona, mąż też nie, ale Mila zjadła :)
    A z drugiej połowy Hokkaido i z połowy tej na zdjęciu na początku strony zrobiłam zupę (podejście drugie) i zjedliśmy i była smaczna :) może mało przyprawiłam, ale naprawdę była fajna (nawet mój wybredny brat i wybredna siostra zjedli).
    Także jeśli będę jeszcze robić zupę to na pewno z hokkaido.

    Jutro muszę kupić dużą dynię ( bo potrzebuję skorupy - nie nie nie na halowin) więc będę dalej eksperymentować.
  • @Savia - dawaj jeszcze raz przepis na ten koktail bo nie mogę znaleźć. Plisss
    Oj dopiero zajrzałam. Ale w sumie post wyżej było wszystko:
    Goracą dynię miksuję z cukrem, cukrem waniliowym i mlekiem z lodówki.
    @Agnieszka5 - i co zrobiłaś?
  • edytowano listopad 2012
    ZUPA KREM Z DYNI.
    Tej jesieni siedzę (dosłownie) w domu i m.in. gotuję. Dwa razy ugotowałem zupkę z dyni. Oczywiście wszystkiego było razy dwa lub trzy. Cała rodzina się zajadała. Do zupki można dodać grzanki i śmietanę. Przepis z internetu poniżej:

    Składniki:

    - 500 g surowej dyni

    - 2 ziemniaki

    - mała cebula pokrojona w kostkę

    - posiekany ząbek czosnku

    - 1 litr rosołu lub wywaru z warzyw

    - łyżeczka przyprawy curry

    - sól

    - pieprz

    - cukier

    - 4 łyżki oliwy

    Sposób przyrządzania:

    Na oliwie zeszklijcie cebulę i czosnek. Dodajcie dynię i ziemniaki
    pokrojone w kostkę. Lekko obsmażcie. Dodajcie curry, wymieszajcie. Po 5
    minutach wlejcie wywar i gotujcie, aż dynia i ziemniaki będą miękkie.
    Całość zmiksujcie i przyprawcie.

  • trochę afrykańsko :)
  • Hej Savio, raz jeszczę dzięks. Uwielbiam ten koktajl dyniowo-mleczny. Może troszkę mdły, jak ktoś lubi ostrzejsze smaki, ale mi pasuje, dodatkowo nie podrażnia żołądka...myślę, że może smakować Waszej młodszej młodzieży, że to rodzaj shaka...lepszego niz z Mcdonalda :D
  • ciekawam, zy ten koktajl będzie dobry z mlekiem sojowym................
    :-B
  • Jadwigo, ta dynia to Tromba d'Albendga, rośnie w Polsce bez problemu. Bardzo ładnie wyglądają duże, długie owoce, mogą mieć i półtora metra długości. To najdłuższe z dyń. Oczywiście są jadalne. Gdy rosną przy ogrodzeniu, to będą proste, rosnące bez podpory ładnie się zakręcają.
  • Jadwigo, skąd ja znam ten ból...
  • @AniaD
    nabyłam dynię, pyszna była 
    i koniecznie chcę jeszcze taką :)

    zrobilam zdjęcia w trakcie jedzenia, ale nie umiem jej znaleźć w sieci 

    pomozecie z nzawą?


  • @Marcelina, @Maciek , @Cart&;Pud


    a może dałoby się połączyć oba dyniowe wątki?
  • edytowano listopad 2012
    Emilia Dziubak

  • sala z kominkiem fajna :)
  • sekretne życie pestek ;)
  • nie mów, że sypialnia dzieci Ci się nie podoba, jak cała czwóreczka smacznie śpi w łóżeczku... :)
  • chyba muszę do powiększenia iść :) 

    ale tego w przepasce na oczach zauważyłam :):)
  • @Marcelina, @Maciek , @Cart&;Pud


    a może dałoby się połączyć oba dyniowe wątki?
    ZTCW da się teoretycznie ale w praktyce za dużo kombinacji.
    Ale mogę Wam jeden zamknąć, jak chcecie :D
  • a dobra, link do bloga autorki Wam podam: http://emiliaszewczyk.blogspot.com/
  • edytowano listopad 2012
    nie chcemy :) 

    tzn ja nie chcę 

    one pewnie też :) :)

    tak mi przyszło, bo juz nie wiem gdzie wklejać to pytanie o nazwę dyni :)
    i jakby w jednym bylo, to może by mi kto doradził ;)
  • Napisz w obu. Najwyżej ktoś pomyśli, że masz rozdwojenie jaźni ;)

  • Milagro, och i ach, szybko napisz skąd takie fotki. Bo ja chcę więcej :-) . A tak w ogóle to fajnie patrzeć, bo ropoznaję bardzo dużo odmian.
    Aniu, przepraszam, że odpowiadam z refleksem szachisty... niestety nie mam więcej fotek- ktoś z moich znajomych wstawił tą jedną na fb. Nawet próbowałam wyszukiwania obrazem na guglu, ale niewiele znalazłam. Tutaj jest kilka innych zdjęć:

  • Milagro, dziękuję. Uwielbiam takie fotki. A to znalezione dzięki Twojemu linkowi:
    image
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.