Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1303133353645

Komentarz

  • w praniu to wyjdzie przede wszystkim :D np bród i kupa ;)

    A mi jakoś zapału brak do wielo.. nie wiem czy jednak flip i tetra (lubię tak) czy iść w kieszonki (wygodniej) ech...

    Wełniaków się pozbyłam na rzecz Feli Hakowej :*
  • @ Katarzyna dziękuję bardzo za tutorial, jak na razie mąż zapieluchował pluszową krówkę ;), ale dzisiaj już będziemy próbować na Tymciu :)
  • A zapinkę Snappi macie? Bez tego będzie ciężko.
  • Niestety jeszcze nie mamy Snappi :( dopiero musimy się zaopatrzyć.
  • A zapinkę Snappi macie? Bez tego będzie ciężko.
    hmm
    miałam 2 i nie używałam ani razu :) ale sposób składania pieluch stosuję do dziś :)
    więc bez zapinek też działa :)
  • @Jadwiga - możesz @Patii przesłać :)
  • Hej. Tak czytam. Czy sposób składania tetry wg Katarzyny jest lepszy niż zwykły prostokąt z pieluchy, taki jakby wkładka. Ja tak praktykuję, ale jeśli jest coś lepszego, to spróbuję:-)
  • lepszy
    każdy zwykły prostokąt miesięczne dziecko mi przesikiwało, ten ze sposoby Katarzyny nie :)
  • @Kinga - wiadomo, że mój sposób jest najlepszy, bo najmojszy ;-) A serio - to jest sposób, który minimalizuje liczbę warstw na obwodach, a maksymalizuje (15 warstw) w strefie najbardziej narażonej. Jak chcesz fototutorial, to daj znać.

  • @Katarzyna mnie się przyda dopiero w sierpniu ale lubię być przygotowana więc poproszę:)
  • @postpalatum - to potrzebuję Twój adres e-mail, żeby przesłać. Podeślij na priw i fototutorial jest Twój :-D
  • @Katarzyna, to ja poproszę na maila:-) zrelaksuję się, próbując czegoś nowego:-)
  • @Katarzyna i ja nie wzgardzę, bo ostatnio z @Kasica rozmawialiśmy o tym i filmiki oglądaliśmy i stwierdziliśmy, że to skomplikowane :)
  • Tak, tylko ciężko na takim nieco starszym czasem upiąć. :)
    Ale Flipa/Pampersa/kieszonkę równie trudno założyć
  • moja nauczyła się kopać i wierzgać.
    Grr! Przy obecnym przebieraniu kilkanaście razy na dzień, jest to mocno uciążliwe.
  • Ja wyznaję zasadę, że jak dziecko już chodzi (i ucieka przed zmianą pieluchy), to znaczy, że najwyższy czas je odpieluchować... ;-)
  • Udało nam się poskładać tetrę, mamy zapinkę i próbujemy pieluchować :) Na razie z różnie nam to wychodzi i czasem przecieka; czy to normalne, czy może macie jakieś sugestie, co możemy robić źle?
    Poza tym trochę odparzyła się pupa i położna środowiskowa, która dzisiaj była, oprócz wietrzenia, zasugerowała przejście na pampersy (przynajmniej na kilka dni), bo rzadziej powodują odparzenia. Smarujecie czymś specjalnym pupę, żeby uniknąć odparzeń?

  • mąką ziemniaczaną, zasypką alantan, maścią alanatan, sudocremem ---> ale jak masz papierki, albo polarki. Bo pielucha nie powinna się natłuścić...

    WIetrzenie owszem, ale przejscie na jednorazówki? Phi?! przecież w nich gorsza wentylacja?!

    A na przeciekanie... sprawdz czy cała tetra jest schowana w otulacz.
  • U nas wielorazówki szybciej odparzały. No ale ja tylko krótko latem używałam. Jak delikatne odparzenia to proponuje po każdym przewinięciu posypać pukpę mączką ziemniaczaną. U nas się sprawdzała. Jak jakieś większe to pewnie lepiej odkazić np. octeniseptem i potem ewentualnie jakąś maść. Sporadycznie używam maści musteli i jest ok. Dostałam próbkę i do tej pory jeszcze mam. Pupkę przy zmianie pieluchy lepiej pod bieżącą wodą umyć i delikatnie osuszać żeby jeszcze bardziej nie podrażniać. A na wycieki to nie zawsze daje się ich uniknąć. Ogólnie pieluszkę staram się dość szeroko  zakładać pod pośladkami i brzegi zawijam delikatnie do środka.
  • @Katarzyna, ja też poposzę o tutorial składania pieluchy! Kurcze, czytam i czytam, i chyba spróbuję z tymi wielorazówkami... Kto by pomyślał, przy 5. dziecku :)

    Tylko podpowiedzcie, czy otulacze dla noworodka mozna gdzies kupic uzywane? Albo może ktoś miałby do pożyczenia na pierwsze dwa miesiace (potem jak rozumiem juz inny rozmiar potrzebny)?
  • Hmm mnie prędzej dziecko się odparza przy jednorazówka, niż przy wielo. Cały czas używam i jestem naprawdę zadowolona.

    @Inka - powinny być na allegro, może ktoś sprzedaje, ja tam kupiłam. Niestety moje jadą do koleżanki, więc nie pożyczę :-/. Ja na początek kupiłam takie otulacze Bambino Mio noworodkowe- od 3,5 kg i rzeczywiście na początku były za duże, bo mała mniej ważyła i musiałam odczekać. Potem mam następne otulacze innej firmy- taki rozmiar M.
    Można też takie kupić, co to będą na cały okres pieluszkowania, bo się zapina odpowiednio napy i są małe, średnie i duże w jednym.
  • na forum chusty.info są . na bazarku pieluchowym. Trzeba się zarejestrować żeby widzieć (chyba) a jak nie to ja mogę pośredniczyć :D Ja tam dużo pieluch kupiłam :)
  • Dzięki dziewczyny. Znalazłam jedno fajne miejsce z używanymi i spodobało mi się to:
    http://www.ekopieluchujemy.pl/kup.php?item=114
    Co myślicie?

    A tetry muślinowe najtansze znalazlam tu:
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-3627-Pieluszki-tetrowe-muslinowe-z-bawelny-niebielonej-100-g-4-pak.html

    Tylko nie wiem, dlaczego dwa razy taniej niż gdzie indziej...?

    Tak myślę, że to może być komplet na start, a potem zobaczę co dalej.
  • Ja zastanawiam się czy uszyć sobie pieluchy wielorazowe. Czy ktoś może próbował? Warto?  Może macie jakieś dobre wykroje takich pieluch?
  • te otulacze są takie... gumowane. Uprzedzam- nie ma to wiele wspólnego z miekkim pulem...
    Wiesz co, ja też miałam dokładnie takie same otulacze, co w tym 1 linku Inki i było dobrze. tzn ja byłam zadowolona. Fakt to nie jest pierwsza klasa, ale ja nie mam im nic do zarzucenia.
     A tetry muślinowe najtansze znalazlam tu:
    http://www.pieluszkarnia.pl/product-pol-3627-Pieluszki-tetrowe-muslinowe-z-bawelny-niebielonej-100-g-4-pak.html

    Tylko nie wiem, dlaczego dwa razy taniej niż gdzie indziej...?

    Tak myślę, że to może być komplet na start, a potem zobaczę co dalej.
    Też się zastanawiam co takie tanie, porównując z:
    http://www.wielorazowo.pl/pl/p/Pieluszka-muslinowa-z-niebielonej-bawelny-100-g-ECOpi,-80x80-cm,-4-szt./375  ( to sklep jednej forumowiczki) rzeczywiście 2 razy taniej.

    Mi ktoś podpowiedział i na dzień dobry sprawdziły nam się dobrze takie ręczniczki z Ikei. Są w paczkach po 10 chyba i są taniuśkie. Pakowałam małej taki ręczniczek (złożony na 3), a potem po 2 ręczniczki do otulacza i było spoko, bo przy okazji rozszerzaliśmy nogi.
  • Z odparzaniem pupy u nas podobnie - za wyjątkiem epizodu z chorą po prostu skórą u jednego z dzieciów - odparzały się tylko w jednorazówkach. Mycie pupy ograniczam tylko do epizodów z kupą, nie pozwalam na leżenie z mokrą pieluchą, zmieniam dość często. I ta pupina jakoś sama sobie radzi, bez maści, kremów etc.
    Jednorazówki mogą pomóc przy odparzeniu, bo choć nie oddychają zbytnio, to jednak trzymają wilgoś z dala od skóry. Przy tetrze trzeba często zmieniać dla takiego efektu.
  • Przeczytałam wątek i mam dylemat czy dam radę z pieluchami wielorazowymi przy dwójce na raz?
  • .Zimą w łazience a wiosną i latem mam możliwość suszenia na sznurku na świeżym powietrzu
  • ja szyłam, z dobrego PULa, ale jakoś po drodze je zepsułam. Mało ich miałam, warunki różne, bo w rozjazdach byliśmy, więc czasem prałam ręcznie, i raz poszły do suszarki, nie wiem co z zestawu je załatwiło, grunt, że przeciekają teraz, a że mała nocnikiem nie jest za bardzo zainteresowana (chociaż już dawno powinna), to jak mi się skończą jednorazówki, to całą trzeba przebierać.
    A szkoda, bo myślałam,że otulaczy starczy jeszcze dla Jadzi, a tymczasem ani dostępu do PULa w tej chwili, ani do maszyny. Do tego wszystkiego tetrę z Polski musze sciągnąć, bo tu nikt juz podobno nie używa i nie sprzedają. Więc na razie ze względów ekonomicznych w jednorazówkach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.