Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1333436383945

Komentarz

  • Frotka frotce nierówna - może być z różnych włókien - poliestrowa, (tfu!) bawełniana, mieszana, czy z włókna bambusowego właśnie. :)
  • w następnej wkładce doczytałam że to jednak bambusowa :)
    ale i tak szorstka i nie przyjemna z wystającymi nitkami

    nieprzemakalne mi totalnie przemakały, zwłaszcza jak karmiłam jedną piersią to z drugiej wyciekało jakby kran otworzył

    ale jak mi brakło jednorazowych, a wielo gdzieś zostały
    to ratowałam sie podpaskami ciętymi na 3 części ( tymi zwykłymi najtańszymi) wychodziło to dużo ekonomiczniej a sprawdzało się dobrze
  • no u mnie tez do konca sie zdarzalo ... czyli rok... to w koncu ktore? mowicie ze bardziej widac jedno czy wielo? i zeby nie przesuwaly sie..:)
  • TO zależy też od stanika... jak masz niedopasowany (chyba) to się przesuwają... Mi się wielo nie przesuwały. Czy je było widać? Nie wiem! nie zauważyłam. Ale ja noszę stanik usztywniony... Na początku nosiłam miękki, ale szybko mi przeszło :D 

    Jak coś kup sobie wielo... Jak Ci mocno nie będą leżeć to sprzedasz :D 
  • tak Was podczytuję i normalnie chciałabym już popróbowac :)
  • do wielorazowych i do biustonoszy można doszyć miękkie rzepy :)
  • Wracając do głównego tematu tego wątku, chciałam powiedzieć, że:

    1. Tormentiol bardzo pomógł - dzięki za radę!
    2. Pomogło też odstawienie otulacza, trzymałam małego w samej pieluszce wiązanej a'la @Katarzyna :)
    3. Nie lubię otulaczy Bambino Mio (stary typ) - są gumowe i zaparzające IMO.
    4. Po co w ogóle otulacze, skoro i tak trzeba zmieniać to ustrojswo co godzinę? Jak otulacz spełnia swoją rolę i dzięki niemu nie przecieka, to oznacza, że już dawno powinna być zmieniona pielucha!
    5. Po dobie intesywnego myślenia "na co mi to było?!" zaczynam z powrotem trochę lubić wielorazowe, ciekawe na jak długo?

    Dziękuję za uwagę.
  • Dziewczyny, a można lanolinować rajstopki? Może samą część przy pupie... Jak to się robi? I czy potem można prać normalnie? I znowu trzeba lanolinować?  Ktoś podpowie?
  • @Inka - do lanolinowania najlepiej nadaje się wełna. Żeby po lanolinowaniu nie przepuszczała wilgoci, musi być w newralgicznych miejscach podwójnie. Po każdym praniu w środku piorącym (nawet mydło) trzeba lanolinować od nowa.
  • Acha, czyli stąd ta wełna... A juź się ucieszyłam, że wymyśliłam świetny patent... Dzięki @Katarzyna!
  • Z tym przesuwaniem wkladek chodzilo mi jak trzeba gdzies dziecko nakarmic, i pozniej znowu sie pozapinac, to ta wkladka moze gdzies spasc, i trzeba ja poprawiac, no i troche to wtedy dziwnie wyglada. A tak poza tym to sie nie przesuwaja. Z tym ze bardziej widoczne to ja mialam takie wrazenie, bo tez troche wieksze sa te co mam, niz jednorazowki. Ale dla oszczednosci warto sobie sprawic, w swetrze raczej nie bedzie widac;)
  • 1. Zaczynają przeciekać mi otulacze Flipy. Przestrzegam temperatury prania i się zastanawiam o co może chodzić?
    2. Przy pierwszym karmieniu praktycznie nie miewałam wycieków mleka z piersi - w ogóle nie używałam wkładek, myślicie, że teraz się to może zmienić? Rozmyślam czy by nie uszyć.

    Ktoś pytał o wkłady sucha pielucha - zainwestowałam w 5szt fioletowych z mikropolarem i bambusem i nieźle nam się sprawdzały:
    image

    Ich plusem jest to, że się nie rolują. Cena ok 17.90zł jak kiedyś kupowałam. Używaliśmy też polarkowych i też były ok.

    Moim obecnym problemem przy pieluchowaniu nocnym jest to, że Fela się rozbiera ze wszystkiego w nocy - kładę dziecko w śpioszkach/pidżamce, a rano mam golasa i zasikany materac.
    Skubana nauczyła się ściągać rajstopy/gacie wełniane i ściągać sobie flipa. Jedynie jednorazówka jakoś wytrzymuje "dzidziowe paluszki" ale też nie zawsze.

    Macie na to jakąś radę?
  • "Pajac" najlepiej na suwak i z guzikiem na górze. 
  • Racja! Z suwakiem jeszcze nie próbowałam. Chyba nie odepnie.
    :-? Muszę przejrzeć zasoby.
  • Pajac zapinany na plecach
  • Zalanolinowałam ostatnio 3 wełnianie otulacze według podanego tutaj przepisu @AB, ale szybko zaczęły przeciekać. Na jak długo powinno starczać jedno lanolinowanie?
  • Do pierwszego prania z użyciem detergentu.
  • A jeśli było tylko lekkie spieranie wodą? Może użyłam zbyt mało lanoliny?
  • Po zapraniu bez detergentu lanolina nie powinna puszczać. Może było jej za mało albo była za słabo zahartowana zimną wodą?
  • O, fajna promocja!
    A ma ktoras z Was doswiadczenie w temacie uzywania otulacza flip przy noworodku? Bo ja kupilam flipa dopiero wtedy, gdy maly wyrosl mi z otulaczy noworodkowych. W sumie te imse vimse rozmiarowe sa fajowe (wg mnie), tylko szybko robia sie za małe. Musze cos dokupic i zastanawiam sie.. Poradzcie, prosze.
  • w czym pierzecie pieluszki?
    na chłopski rozum proszę ;)
  • Eh moja nieprecyzyjność. Dokładnie chodzi mi o środki chemiczne tzn. czy w samym proszku czy z jakimś dodatkiem odkażającym itd.

  • Ja prałam na początku w proszku dla dzieci z dodatkiem odkażacza nappy fresh, dodawałam też jakieś kropelki olejku z lawendy. Pozniej, gdy dziecko podrosło, w normalnym proszku w wyzszej temperaturze.
  • a skoro temat wyszedł, to ja powtorze swoje pytanie odnosnie Flipów :p Nadają się te otulacze dla nworodka, czy lepsze są jednak na poczatek otulacze rozmiarowe?
  • Ja piorę w tym samym proszku co ubranka + dodatek antybakteryjjny kupiony w sklepie u Marsjanki.
  • a skoro temat wyszedł, to ja powtorze swoje pytanie odnosnie Flipów :p Nadają się te otulacze dla nworodka, czy lepsze są jednak na poczatek otulacze rozmiarowe?
    Ja Ci powiem tak- moim zdaniem Flip będzie za duży na noworodka - ja miałam rozmiarowe małe i jeszcze się okazały trochę za duże i musiałam odczekać.
  • zależy na jakiego dużego noworodka... na 4,5 kg się nadają:P
    moja miała 3,2 kg :D więc za duże :D
  • No dokładnie tak jak manna pisze - też miałam otulacz Bambino Mio- nawet dwa i było super :) A flipa to teraz dopiero sobie nabyłam. Przejściowo miałam jakieś Mother easy - czy coś takiego - kupiłam używane na allegro i były w porządku.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.