Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1353638404149

Komentarz

• moze troche OT ale na stronie Marsjanki sa wielorazowe wkladki laktacyjne... zainteresowalo mnie to gdyz albowiem przy F na jednorazowe szedl przez rok piewien staly procent budzetu domowego..a tu by sie w miesiac zwrocilo... uzywal ktos to?
  • Ja używam czasem, ale średnio lubię, bo nie układają mi się dobrze na piersi. Z jednorazowych też lubię tylko te mocno wyprofilowane. 
  • @Aneczka08 - jeśli chodzi o mycie włosów zimą, to naprawdę bardzo rzadko. Po prostu jeśli się nie poci, to włosy są czyste. A jeśli już myję, to szamponem dla dzieci lub płynem do kąpieli i mycia ciała dla dzieci.
  • Manna lubie nie lubie ale to koniecznosc... jak sobie inaczej poradzic
  • moze troche OT ale na stronie Marsjanki sa wielorazowe wkladki laktacyjne... zainteresowalo mnie to gdyz albowiem przy F na jednorazowe szedl przez rok piewien staly procent budzetu domowego..a tu by sie w miesiac zwrocilo... uzywal ktos to?

Ja uzywalam welniano- bawelnianych i welniano- jedwabnych chyba. Bardzo dobrze wspominam :) Zwykle koleczka wsadzane do stanika. Kilka razy uzywalam jednorazowek i to byla porazka - piersi cale byly zaparzone, wilgotne, przy welniakach tego nie mialam.
  • @Aneczka08 - jeśli chodzi o mycie włosów zimą, to naprawdę bardzo rzadko. Po prostu jeśli się nie poci, to włosy są czyste.
    Moje dziewczyny niestety farfocle mają po tygodniu.
  • Maciejka a gdzie to dostac?
  • ja swoje włosy muszę co dwa dni, córce myję co tydzień, no może mogłabym co 10-12 dni, chłopaki też co tydzień ale może przejdziemy na co 2 tygodnie
  • @MAFJa ja stosowałam przy Łuśce wielorazowe wkładki (miałam tylko 3 pary) ale prałam i na drugi dzień miałam suche. Bardzo sobie chwaliłam (miałam zwykłe bawełna - PUL). Przy jednorazowych nienawidziłam jak trzeba było jej przed karmieniem odrywać od sutka! Masakra! Przy wielo nigdy mi się to nie zdarzyło! Tym bardziej, że jak przyszło lato to piersi też mi się mocniej nie pociły. Używałam do końca karmienia. 

teraz zrobiłam sobie mega zapas :) tzn mam 3 swoje, 3 od Agnieszkimamy i 3 nowe, bambusowe zakupione za pare: 8zł na chusty.info od dziewczyny, która sama szyje. Jak chcesz poszukam namiarów?
  • Z tego co widzialam, to na wielorazowo sa tylkoz Pul-a. Polecam jednak welne z jedwabiem, sa milsze do noszenia i dzialaja m.in. antybakteryjnie. Ja kupowalam w DE, ale w Polsce tez sa, np. tu: http://www.ekobaby.pl/sklep.php?cat=4&id=525&ec=0
  • http://www.kokosi.pl/22-wkladki-laktacyjne-bambus
    Ja kupowałam u niej przez chusty.info ale i bez tego można :D wyglądają bardzo fajnie, jak będzie przy używaniu zobaczymy :)
  • MAFJa, ja używałam wielorazowych, ale wolałam jednorazówki, bo się nie przesuwały, i też miałam wrażenie,  że są mniej widoczne. A tak się zastanawiam, czy aż tak długo musisz ich używać, bo ja potrzebuję na pierwsze kilka miesięcy (i to też tylko jak gdzieś wychodzę, w domu nie), a później pomimo, że karmię tylko piersią, to już nie potrzebuję, bo przestają 'przeciekać'. Może warto spróbować, czy nadal są potrzebne.
  • używałam bawelnianych z Pulem - bardzo fajne były - mama mi uszyła :D
    (jak coś to mam jeszcze żółty i niebieski Pul)

nie do końca rozumiem o co chodzi z tym bambusem
    tytuł wkładek że babmusowe
    a w opisie pul + frotka

br nie chciałabym frotki przy piersi trzymać, a i 1 warstwa to trochę mało, przynajmniej z mojego doświadczenia
  • Frotka frotce nierówna - może być z różnych włókien - poliestrowa, (tfu!) bawełniana, mieszana, czy z włókna bambusowego właśnie. :)
  • w następnej wkładce doczytałam że to jednak bambusowa :)
    ale i tak szorstka i nie przyjemna z wystającymi nitkami

nieprzemakalne mi totalnie przemakały, zwłaszcza jak karmiłam jedną piersią to z drugiej wyciekało jakby kran otworzył

ale jak mi brakło jednorazowych, a wielo gdzieś zostały
    to ratowałam sie podpaskami ciętymi na 3 części ( tymi zwykłymi najtańszymi) wychodziło to dużo ekonomiczniej a sprawdzało się dobrze
  • Moja córka ma 9 miesięcy. Próbowałam chodzić bez wkładek, ale przecieki jednak zdarzają się.
  • no u mnie tez do konca sie zdarzalo ... czyli rok... to w koncu ktore? mowicie ze bardziej widac jedno czy wielo? i zeby nie przesuwaly sie..:)
  • TO zależy też od stanika... jak masz niedopasowany (chyba) to się przesuwają... Mi się wielo nie przesuwały. Czy je było widać? Nie wiem! nie zauważyłam. Ale ja noszę stanik usztywniony... Na początku nosiłam miękki, ale szybko mi przeszło :D 

Jak coś kup sobie wielo... Jak Ci mocno nie będą leżeć to sprzedasz :D 
  • @MAFJa, moge Ci te moje od Marsjanki przesłać.
  • tak Was podczytuję i normalnie chciałabym już popróbowac :)
  • do wielorazowych i do biustonoszy można doszyć miękkie rzepy :)
  • Wracając do głównego tematu tego wątku, chciałam powiedzieć, że:

1. Tormentiol bardzo pomógł - dzięki za radę!
    2. Pomogło też odstawienie otulacza, trzymałam małego w samej pieluszce wiązanej a'la @Katarzyna :)
    3. Nie lubię otulaczy Bambino Mio (stary typ) - są gumowe i zaparzające IMO.
    4. Po co w ogóle otulacze, skoro i tak trzeba zmieniać to ustrojswo co godzinę? Jak otulacz spełnia swoją rolę i dzięki niemu nie przecieka, to oznacza, że już dawno powinna być zmieniona pielucha!
    5. Po dobie intesywnego myślenia "na co mi to było?!" zaczynam z powrotem trochę lubić wielorazowe, ciekawe na jak długo?

Dziękuję za uwagę.

• 4. Po co w ogóle otulacze, skoro i tak trzeba zmieniać to ustrojswo co godzinę? Jak otulacz spełnia swoją rolę i dzięki niemu nie przecieka, to oznacza, że już dawno powinna być zmieniona pielucha!

Ja zmieniam często pieluszki, ale nieraz po jednym siku pilelucha jest mokra na wylot, a to oznacza, że ubrania byłyby mokre. Przy noworodku, można sobie darować otulacz, wystarczy położyć, go na wełnianym kocyku i przykryć, jeśli jest z tych spokojnie leżących.
  • Dziewczyny, a można lanolinować rajstopki? Może samą część przy pupie... Jak to się robi? I czy potem można prać normalnie? I znowu trzeba lanolinować?  Ktoś podpowie?
  • @Inka - do lanolinowania najlepiej nadaje się wełna. Żeby po lanolinowaniu nie przepuszczała wilgoci, musi być w newralgicznych miejscach podwójnie. Po każdym praniu w środku piorącym (nawet mydło) trzeba lanolinować od nowa.
  • Acha, czyli stąd ta wełna... A juź się ucieszyłam, że wymyśliłam świetny patent... Dzięki @Katarzyna!
  • Z tym przesuwaniem wkladek chodzilo mi jak trzeba gdzies dziecko nakarmic, i pozniej znowu sie pozapinac, to ta wkladka moze gdzies spasc, i trzeba ja poprawiac, no i troche to wtedy dziwnie wyglada. A tak poza tym to sie nie przesuwaja. Z tym ze bardziej widoczne to ja mialam takie wrazenie, bo tez troche wieksze sa te co mam, niz jednorazowki. Ale dla oszczednosci warto sobie sprawic, w swetrze raczej nie bedzie widac;)
  • 1. Zaczynają przeciekać mi otulacze Flipy. Przestrzegam temperatury prania i się zastanawiam o co może chodzić?
    2. Przy pierwszym karmieniu praktycznie nie miewałam wycieków mleka z piersi - w ogóle nie używałam wkładek, myślicie, że teraz się to może zmienić? Rozmyślam czy by nie uszyć.

Ktoś pytał o wkłady sucha pielucha - zainwestowałam w 5szt fioletowych z mikropolarem i bambusem i nieźle nam się sprawdzały:
    image

Ich plusem jest to, że się nie rolują. Cena ok 17.90zł jak kiedyś kupowałam. Używaliśmy też polarkowych i też były ok.

Moim obecnym problemem przy pieluchowaniu nocnym jest to, że Fela się rozbiera ze wszystkiego w nocy - kładę dziecko w śpioszkach/pidżamce, a rano mam golasa i zasikany materac.
    Skubana nauczyła się ściągać rajstopy/gacie wełniane i ściągać sobie flipa. Jedynie jednorazówka jakoś wytrzymuje "dzidziowe paluszki" ale też nie zawsze.

Macie na to jakąś radę?
  • "Pajac" najlepiej na suwak i z guzikiem na górze. 
  • Racja! Z suwakiem jeszcze nie próbowałam. Chyba nie odepnie.
    :-? Muszę przejrzeć zasoby.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.