Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1363739414249

Komentarz

• @Inka - do lanolinowania najlepiej nadaje się wełna. Żeby po lanolinowaniu nie przepuszczała wilgoci, musi być w newralgicznych miejscach podwójnie. Po każdym praniu w środku piorącym (nawet mydło) trzeba lanolinować od nowa.
  • Acha, czyli stąd ta wełna... A juź się ucieszyłam, że wymyśliłam świetny patent... Dzięki @Katarzyna!
  • Z tym przesuwaniem wkladek chodzilo mi jak trzeba gdzies dziecko nakarmic, i pozniej znowu sie pozapinac, to ta wkladka moze gdzies spasc, i trzeba ja poprawiac, no i troche to wtedy dziwnie wyglada. A tak poza tym to sie nie przesuwaja. Z tym ze bardziej widoczne to ja mialam takie wrazenie, bo tez troche wieksze sa te co mam, niz jednorazowki. Ale dla oszczednosci warto sobie sprawic, w swetrze raczej nie bedzie widac;)
  • 1. Zaczynają przeciekać mi otulacze Flipy. Przestrzegam temperatury prania i się zastanawiam o co może chodzić?
    2. Przy pierwszym karmieniu praktycznie nie miewałam wycieków mleka z piersi - w ogóle nie używałam wkładek, myślicie, że teraz się to może zmienić? Rozmyślam czy by nie uszyć.

Ktoś pytał o wkłady sucha pielucha - zainwestowałam w 5szt fioletowych z mikropolarem i bambusem i nieźle nam się sprawdzały:
    image

Ich plusem jest to, że się nie rolują. Cena ok 17.90zł jak kiedyś kupowałam. Używaliśmy też polarkowych i też były ok.

Moim obecnym problemem przy pieluchowaniu nocnym jest to, że Fela się rozbiera ze wszystkiego w nocy - kładę dziecko w śpioszkach/pidżamce, a rano mam golasa i zasikany materac.
    Skubana nauczyła się ściągać rajstopy/gacie wełniane i ściągać sobie flipa. Jedynie jednorazówka jakoś wytrzymuje "dzidziowe paluszki" ale też nie zawsze.

Macie na to jakąś radę?
  • "Pajac" najlepiej na suwak i z guzikiem na górze. 
  • Racja! Z suwakiem jeszcze nie próbowałam. Chyba nie odepnie.
    :-? Muszę przejrzeć zasoby.
  • Pajac zapinany na plecach
  • No i dobry podkład na materac. Koc wełniany u nas sprawdza się bardzo dobrze.
  • Zalanolinowałam ostatnio 3 wełnianie otulacze według podanego tutaj przepisu @AB, ale szybko zaczęły przeciekać. Na jak długo powinno starczać jedno lanolinowanie?
  • Do pierwszego prania z użyciem detergentu.
  • A jeśli było tylko lekkie spieranie wodą? Może użyłam zbyt mało lanoliny?
  • Po zapraniu bez detergentu lanolina nie powinna puszczać. Może było jej za mało albo była za słabo zahartowana zimną wodą?
  • Na wielorazowo.pl jest promocja na otulacze Flip. Można kupić dwa za niecałe 100 zł.
  • O, fajna promocja!
    A ma ktoras z Was doswiadczenie w temacie uzywania otulacza flip przy noworodku? Bo ja kupilam flipa dopiero wtedy, gdy maly wyrosl mi z otulaczy noworodkowych. W sumie te imse vimse rozmiarowe sa fajowe (wg mnie), tylko szybko robia sie za małe. Musze cos dokupic i zastanawiam sie.. Poradzcie, prosze.
  • w czym pierzecie pieluszki?
    na chłopski rozum proszę ;)
  • Eh moja nieprecyzyjność. Dokładnie chodzi mi o środki chemiczne tzn. czy w samym proszku czy z jakimś dodatkiem odkażającym itd.

• Ja prałam na początku w proszku dla dzieci z dodatkiem odkażacza nappy fresh, dodawałam też jakieś kropelki olejku z lawendy. Pozniej, gdy dziecko podrosło, w normalnym proszku w wyzszej temperaturze.
  • a skoro temat wyszedł, to ja powtorze swoje pytanie odnosnie Flipów :p Nadają się te otulacze dla nworodka, czy lepsze są jednak na poczatek otulacze rozmiarowe?
  • Ja piorę w tym samym proszku co ubranka + dodatek antybakteryjjny kupiony w sklepie u Marsjanki.
  • a skoro temat wyszedł, to ja powtorze swoje pytanie odnosnie Flipów :p Nadają się te otulacze dla nworodka, czy lepsze są jednak na poczatek otulacze rozmiarowe?
    Ja Ci powiem tak- moim zdaniem Flip będzie za duży na noworodka - ja miałam rozmiarowe małe i jeszcze się okazały trochę za duże i musiałam odczekać.
  • zależy na jakiego dużego noworodka... na 4,5 kg się nadają:P
    moja miała 3,2 kg :D więc za duże :D
  • edytowano marzec 2013
    Na pupę mojej 3,1 kg - owej kruszynki tez prawie wszystko było za duże. Pieluchy wielorazowe zaczęłam stosować tak po 2 tygodniach. Na początku najlepszy był rozmiarowy otulacz Bambino Mio i wełniane gatki Storchenkinder.
  • No dokładnie tak jak manna pisze - też miałam otulacz Bambino Mio- nawet dwa i było super :) A flipa to teraz dopiero sobie nabyłam. Przejściowo miałam jakieś Mother easy - czy coś takiego - kupiłam używane na allegro i były w porządku.
  • Właśnie Monira napisała mi, że może odesłać mi moje noworodkowe otulacze, formowanki i prefoldy (kilka sztuk).
    Chce ktoś pożyczyć?
  • o, ja na otulaczyk noworodkowy byłabym chętna! Pożyczysz mi?
  • Nie ma sprawy. Może Monira wysłać Ci wszystko? Nie chcę robić jej kłopotu rozsyłaniem tego pod różne adresy. Może skorzystasz też z reszty, a jak nie to możesz się z kimś podzielić lub będzie czekało na Różyczkę ;) (P. modli się o siostrę o takim imieniu).
  • haha, a to mała spryciara :D
    ok, to ja idę na priv w sprawie pieluchowej
  • edytowano marzec 2013
    @manna, @Monira - dzięki Wam serdeczne! Dziś odebrałam na poczcie pieluchy i otulacze :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.