Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Vassula Ryden

edytowano marzec 2013 w Ogólna
Może ktoś podpowie jak wytłumaczyć księdzu ,że działania tej Pani i wszelkie kółka modlitewne związane z nią są nie zgodne z Kościołem Katolickim ??
Jak wpłynąć na proboszcza ?? 13 kwietnia ma być Msza Uzdrowieniowa z udziałem kółka modlitewnego Vassuli ?? 
X(

Komentarz

  • E tam, po co. Najważniejsze to co ma się w sercu. Reszta to obłudny faryzeizm.
  • E tam, po co. Najważniejsze to co ma się w sercu. Reszta to obłudny faryzeizm.
     dobra a tak na serio ?
  • Ale ja całkiem serio, zgodnie z nowymi wiatrami wiejącymi ze Stolicy Apostolskiej
  • To co głosi Vassula diabelskie nie jest, nie ma tam też herezji - co najwyżej występuje tzw. czynnik ludzki, ale groźne to nie jest.
    Jeżeli na tym spotkaniu będzie kapłan - pilnujący co by niektórzy za mocno nie odlecieli - powinno być O.K.
    Przy tym warto by było, aby ksiądz skomentował te objawienia, że nie są zatwierdzone przez Stolicę Apostolską, że modlitwa jest dobrą rzeczą, ale do tego nie potrzeba wątpliwej jakości objawień.

    Jeżeli te kółka modlitewne nie wypowiedziały posłuszeństwa papieżowi, to są w Kościele katolickim.
  • Klarciu: o i ile dobrze pamiętam za panowania BXVI Watykan się o objawieniach Vasuli wypowiedział negatywnie, no ale teraz mamy Franciszka i Benedyktowy karnawał się skończył. Siema, ehm chciałem napisać: Buona sera.
  • Klarciu: o i ile dobrze pamiętam za panowania BXVI Watykan się o objawieniach Vasuli wypowiedział negatywnie, no ale teraz mamy Franciszka i Benedyktowy karnawał się skończył. Siema, ehm chciałem napisać: Buona sera.
    Po ostrzegającej Nocie, obecnie trwa

    przykładny dialog i wyjaśnianie,

    zgodne z duchem Soboru Watykańskiego II, czyli

    DYSKRETNA REHABILITACJA VASSULI


    "W końcu Kongregacja zachęcała wiernych, aby „nie uznawali jako nadprzyrodzonych pism i wypowiedzi pani Vassuli Ryden, aby zachowali czystość wiary, jaką Pan powierzył Kościołowi” (to ostatnie słowa Noty). To więc ten aspekt negatywny zapamiętali ci, do których odnosiła się zachęta do powściągliwości. Chwalebna troska o posłuszeństwo i gorliwość o wiarę sprawiła, że niesłusznie interpretowano tę ostrożną Notę jako potępienie, niosące ze sobą w konsekwencji ekskomunikę, [choć] Vassula nie należy do wyznania katolickiego.
    (...) W międzyczasie kardynał Ratzinger oświadczył zwolennikom Vassuli – podczas kongresu w Meksyku, któremu przewodniczył wiosną następnego roku, 9 maja 1996, a potem w Brazylii i także jeszcze gdzie indziej – że mogą nadal czytać i rozpowszechniać Orędzia, byle tylko nie zapominali o rozeznawaniu, do jakiego zachęcała Nota.
    (...) Udzielona odpowiedź rozwiewa nie tylko niejasności pism Vassuli, lecz wyjaśnia do głębi jej przesłanie. Nie posługując się stylem Pisma Świętego mówi ona prosto o tym realnym Życiu, z całym szacunkiem dla terminologii teologicznej. Można więc jedynie polecić lekturę tych stronic „Prawdziwego życia w Bogu”, których publikacji życzy sobie Rzym
    ."

    Całość:

    http://www.voxdomini.com.pl/vass/rehabilitacja.html

    I tutaj

    Kardynał Joseph Ratzinger, Prefekt Kongregacji Nauki Wiary o Vassuli Ryden – «Możecie nadal rozpowszechniać jej pisma».

    http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/12/28/kardynal-joseph-ratzinger-prefekt-kongregacji-nauki-wiary-o-vassuli-ryden-mozecie-nadal-rozpowszechniac-jej-pisma/

    Już mówiłam, że nie przepadam za wszelkiego rodzaju prywatnymi objawieniami*, ale uważam, że jeżeli służą komuś ku zbudowaniu duchowemu, to niech sobie czyta,modli się, itp.

    *- Jedynym Objawieniem, które jest według mnie istotne, jest Pismo Swięte.

    Dobrego śniadania - Greg. :)



  • Klarciu: o i ile dobrze pamiętam za panowania BXVI Watykan się o objawieniach Vasuli wypowiedział negatywnie, no ale teraz mamy Franciszka i Benedyktowy karnawał się skończył. Siema, ehm chciałem napisać: Buona sera.
    jakoś nieładna Twoja wypowiedź
  • dzieniczek faustyny  terz był na indexie  zakazany
  • Ktos sie wypowie? Nie znam i mi sie dzis wyswietlila na yt.
    Zgodne z KK?
  • nie.

    ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Josef Ratzinger – stwierdził, że „trzeba nie tylko zwrócić uwagę na podejrzany charakter zewnętrznych form, w jakich dokonują się owe rzekome objawienia, ale także podkreślić zawarte w nich pewne błędy doktrynalne”[2]. Niejasny język teologiczny obecny w wypowiedziach Rydén może jego zdaniem prowadzić do pomieszania właściwych imion i funkcji Boskich Osób[3]. Korespondencja pomiędzy Kongregacja Nauki Wiary a Rydén zaowocowała wydaniem dokumentu, przedstawionym kilku konferencjom episkopatów[c].

    Zważywszy na to, że mimo pewnych aspektów pozytywnych ogólny rezultat działalności Vassuli Rydén jest negatywny, Kongregacja wzywa biskupów, aby należycie pouczyli swoich wiernych oraz by na terenie swoich diecezji nie dopuszczali do rozpowszechniania jej idei. Apeluje także do wszystkich wiernych, aby nie uznawali pism i wypowiedzi pani Vassuli Rydén za nadprzyrodzone oraz by zachowali czystość wiary, którą Chrystus powierzył Kościołowi.

    „L’Osservatore Romano” (Watykan, 6 października 1995; wyd. pol., 1/1996, s.66),

    Podziękowali 3Katia E.milia Isako
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.