Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Co dziś jedliście na obiad?

24567265

Komentarz

  • u nas też placki ziemniaczane z cukrem - dla jedzących na słodko; dla konkretnych z tegoż ciasta ugotowane kluski żelazne ,zasmażane z cebulką i polane śmietaną :bigsmile:
  • U nas też dzisiaj były placki ziemniaczane. :bigsmile:
    z dużą ilością cebuli. Tutaj jada się tylko na słono.
    Na słodko to jadałam w dzieciństwie, jak mieszkałam w stolicy, ale już zapomniałam jak smakują:smile:
  • Agnieszko, gdyby moja babcia lub mama usłyszała , że w niedzielę na obiad placki ziemniaczane.....:wink:

    to byłoby nie do pomyślenia w ich wykonaniu!
  • Tak, tak:bigsmile:
  • to my mieliśmy grochówkę, wyszłam z założenia, ze jak sie dzidzia urodzi to odpadną wszystkie beczkujące potrawy przynajmniej na te kilka pierwszych miesięcy, no i pozwoliłam sobie zaserwować całej rodzince:wink:
  • Zupę-krem szparagowo-fasolkową, a potem kapustę z grzybami i sałatki.
  • [cite] Agnieszka63:[/cite]Tak, tak:bigsmile:
    Owija się deskę ścierką i tłucze. Sąsiedzi są wtedy przekonani że jednak schabowe.
  • :thumbup::crazy:
  • ryż z polewa truskawkową i lazania do wyboru :bigsmile:
  • A masz jakiś fajny przepis na lazanię?
  • ja podsmażam mięso mielone, dodaje czosnek, cebulę , tartą marchew i pietruszkę (na dużych oczkach), dodaje listki bazylii, oregano, sól , pieprz , trochę wody i pomidory w kawałkach - to trochę gotuję potem płaty lazanii, przekładam tym sosem, na wierzch żółty ser
    ja robię bez beszamelu i sos robię nie za gęsty i piekę ok 40 minut w podłużnych blaszkach , zjadamy od razu po zrobieniu !

    :thumbup:
  • A ze szpinakiem i sosem pomidorowym robicie?
    :hungry: (ojej, śłinka mi cieknie...)
  • wczoraj szpinakiem nadziałam cannelloni zalałam sosem pomidorowym, beszamelem , to prawda ,że mniam !
  • Monira wpiszcie tu proszę ten przepis na polędwiczki , bo jeść mi się chce od waszego wpisu :whorship:
  • Oryginalna nazwa to Medallions du porc au cammembert - przepis z ksiażki Wyśmienita Kuchnia Francuska.
    1. Polędwicę pokroić na plasterki, lekko ubić, sól, pieprz, usmażyć.
    2. Na patelnię po polędwicy - trochę białego wina - odparować - 120 - 200g cammembertu bez skórki - roztopić - musztarda - zioła - śmietana (wszystkiego najlepiej na oko) - żeby razem się łączyło.

    podawać najlepiej z surówka z selera z orzechami i kartoflami podsmażonymi lub podpieczonymi (z czosnkiem).
    :jumping::jumping::jumping:
  • dzięki

    zapytam prozaicznie wy jecie to pyszne danie a dzieci ?:wink:
  • a śmietana kwaśna czy słodka ?
  • One nie lubią sosu. cały zostaje dla nas.:clap::cheer::clap::cheer:
    A dla nich hiszpańska zupa pomidorowa z "grzanami Antola" - na maśle usmażyć cebulę + czosnek + pomidory . Dusić, zmiksować i podawać z grzankami. To zupa pomarańczowa. Codziennie rano pytam dzieci jakiego koloru chcą zupę...
    Sami wybierają kolor- a ponieważ chłopcy brzydzą się warzywami miksuję wszystko. czasami mam problem. .. Mamusiu dziś granatowa... :crazy:
  • Może ktoś zna przepis na granatową zupę? To pilne.:shades:
  • [cite] matka5:[/cite]a śmietana kwaśna czy słodka ?
    kwaśna
  • Kałamarnice wbrew pozorom dadzą sos czarny.

    Aleś mi przypomniała, niech Cię...:wink:

    198.jpg
  • Kurde, mi też przypomniała. Chlip. Brakuje mi morza i jego żyjątek.
  • [cite] Monira:[/cite]Może ktoś zna przepis na granatową zupę? To pilne.:shades:

    zawsze można owocową - jagodową :D
  • O zrobię dzisiaj jagodową :) Dziękuję , Sylwuniu, za pomysł. A na drugie placuszki ziemniaczane :)
  • drobiazg :boogie:
  • my dziś jedliśmy obiad ze szkoly, jutro będziemy jeść obiad ze szkoly, po jutrze będziemy jeść obiad ze szkoły ......:fierce:
  • Czyli lubicie niespodzianki?:wink:
  • Dowcipne :thumbup:
  • chleb z czosnkiem i coca-cola (kolacja taka)dobranoc:wink:
  • pierogi ziemniaczane - pierogi nadziewane ziemniakami startymi, jak na placki ziemniaczane ,przesmażane z cebulka + sól, pieprz, oregano ; pierogi są najlepsze następnego dnia od zrobienia przesmażone

    uwielbiam takie proste dania
    kupiłam ostatnio "Klasztorne specjały "o jedzeniu w klasztorze O.O. Cystersów w Szczyrzycu i gotuję po-troszku
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.