Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

rowerek biegowy

edytowano maj 2013 w Pomagajmy sobie
Kochani użytkownicy (lub raczej ich opiekunowie) rowerków biegowych. Poszukuję rowerka dla mojego obecnie najmłodszego synka, który jest niewielkiego wzrostu (80 cm) i te rowerki z których do tej pory korzystaliśmy, po prostu są dla niego za wysokie.

Mam w związku z tym do was prośbę. Czy możecie zmierzyć wysokość najniższego ustawienia siodełka i podzielić się tą informacją na forum (oczywiście wraz z modelem pojazdu)? Chodzi mi oczywiście o rowerki dwu-kołowe bez pedałów, żeby nie było wątpliwości.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Komentarz

  • Ja mam Hudora One 2 Run, wysokość siodełka regulowana od 33 cm - 45 cm. Wysokość siodełka to długość nóżki - ale warto dziecko przymierzyć do modelu, zaleca się, żeby miało lekko ugięte nóżki, gdy siedzi na siodełku. Hudora jest wg mnie dla trochę wyższych 2-latków i oczywiście starszych dzieci. Nie należy też do najlżejszych rowerków. Mój synek jako 2-latek świetnie sobie poradził, ale on z tych wysokich. 
  • my mamy first bike i nasza 2,5 latka (ok 89 cm) jeszcze od biedy na najniższym położeniu daje radę, choć mi się wydaje, że musi jeszcze kilka cm podrosnąć.

    Nie zmierzę niestety wysokości bo rowerek mam w samochodzie...


  • moje bliźniaki są bardzo małe (po rodzicach) i niestety tez nie mogą jeździć na swoim rowerku. Drugiego im nie kupimy, muszą poczekać, aż dorosną :/
    też nie zmierzę, bo nie mam go w mieszkaniu
  • @powołAnia - w Decathlonie jest rowerek biegowy marki własnej Decathlona (BiTwin), w którym daje się ustawić siodełko tak nisko, że nawet roczne dziecko (ok. 86 cm wzrostu) sięga nogami do podłogi.
  • Ten rowerek biedronkowy ma siodełko na wysokości 34 cm przy maksymalnym opuszczeniu.
  • Nasza Józka zaczynala na pukym, mając niecałe 18 m-cy, a jest niziutka i drobniutka.
  • My nie mieliśmy puky ale zawsze wydawały mi się najmniejsze.
    I chyba te metalowe są mniejsze od drewnianych. Te drugie w większości dosyć spore i następne są.
  • @powołAnia - w Decathlonie jest rowerek biegowy marki własnej Decathlona (BiTwin), w którym daje się ustawić siodełko tak nisko, że nawet roczne dziecko (ok. 86 cm wzrostu) sięga nogami do podłogi.
    Potwierdzam, też mamy taki, w najniższym położeniu odległość do góry siodełka 34cm. Lekki i ma hamulec na tylne koło.
  • my mamy puky m czyli srednii wg producenta jest od 28 cm. Jozek ma około 90 i już ma ustawione nie najniżej
  • Chciałam Was zapytać jaki jest najlepszy rodzaj kół - pompowane czy piankowe. Widziałam używane puky, czyli raczej te dobrej jakości, i miały bardzo zdarte bieżniki na kołach piankowych.
  • Dla początkujących maluchów, ważna jest waga roweru. Piankowe są lżejszr
    Podziękowali 1wiesia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.