Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje rodzinne w Kalwarii Pacławskiej

edytowano maj 2013 w Polecamy
Wpadam na chwilę i zapraszam :) Zostało mało miejsc, ale może ktoś jeszcze będzie reflektował. Wszystko organizuje jeden młody ksiądz, więc proszę o wyrozumiałość :) To będzie okazja, żeby poznać starą Mszę świętą i pomodlić się wspólnie z dziećmi. Poza tym miejsce cudowne :) 
«1345678

Komentarz

  • Ech, bardzo byśmy chcieli, ale to jest dokładnie termin porodu mojego...
  • edytowano maj 2013
    potwierdzam, miejsce cudowne - Pogórze Przemyskie - byliśmy wielokrotnie w Kalwarii Paławskiej
    na rekolekcjach jeszcze nie .....
    miło zauważyć, że franciszkanie wspomagają takie inicjatywy
  • edytowano czerwiec 2013
    ^
  • A czemu to ogłoszenie nie w ogólnej?
  • edytowano maj 2013
    Nie mam jeszcze potwierdzenia zapisu, troszkę się denerwuję. :)
  • Będę tam, będę!!! Kilka dni wcześniej na pieszej pielgrzymce!
    Chciałabym także na rekolekcje, ale cena i brak urlopu nie do przeskoczenia :(

    A pochwalę się Wam jeszcze, że moja córka na tej pielgrzymce, będzie brała ślub :)
  • @Wanda, poznałam Cię :)
  • A powiedzcie mi jeszcze, jak będzie z  wyżywieniem - sami gotujemy czy będzie stołówka?

  • Posiłek 3 razy dziennie wliczony w cenę.
  • ja z mężem porozmawiam, jak z roboty zjedzie, bo my mamy 17 sierpnia wesele mojej bliskiej znajomej, na Mazurach, kurka.
  • hm hm hmm :)
  • Jaka jest cena?
  • edytowano maj 2013

  • E, już sobie zajrzałam.
    I tak taniej niż rekolekcje DK.
    Ale na żadne - ani te, ani tamte - nie pojedziemy, bo na razie ledwo na remont jednego pokoju mamy, bo nam się dzieciaka zachciało więc trochę się trzeba rozprzestrzenić. Wszelkie wyjazdy nawet i rekolekcyjne możemy sobie wsadzić. Panu Bogu zależy na tym, co duchowe, ale materialnie - radźta se sami. A z tym dzieciakiem w brzuchu sama nie moge pomniejszyć kosztów i zrobić, co umiem, nosić i lakierować. To i rekolekcje fruuu.

    Owocnych rekolekcji dla tych, co pojadą.

  • edytowano maj 2013
    My jedziemy, bo już od czterech lat nigdzie nie wyjeżdżaliśmy, właśnie ze względów finansowych.
  • edytowano czerwiec 2013
    up
  • da Bóg, my będziemy w pobliżu ( circa 100 km) -
    - czy można wpaść na jeden pełny dzień ???
  • Są jeszcze miejsca? Spróbuję małżonkę namówić.
  • edytowano czerwiec 2013
    up
  • Ksiądz Piotr Maroszek prosił, by nadal zapraszać i zachęcać, są jeszcze miejsca...
  • Dla nas nie do podoładnia finansowo, ale westchniemy, by ludzi Wam przybyło.
  • Witek, będziecie?
  • No to w tym roku również zapraszam w imieniu księdza Piotra na rekolekcje :)
    image
  • "Obleczcie pełną zbroję Bożą"

    Małżeństwo jest duchową drogą we dwoje ku Bogu. Na tej drodze napotykamy wiele przeciwności i pokus, dlatego małżeństwo jest również przestrzenią duchowej walki.

    Skoro małżeństwo jest przestrzenią duchowej walki, to z konieczności należy poznać przeciwnika i jego taktykę oraz nauczyć się sposobów obrony. W małżeństwie mamy do czynienia nie tylko z indywidualnym kuszeniem, ale również z kuszeniem w perspektywie małżeństwa, z kuszeniem, które ma rozbić jedność i zgasić miłość małżonków. Potrzebujemy Bożego światła, aby móc rozeznać, co jest pożyteczne dla miłości i ją buduje, a co ją niszczy poprzez pokusy złego.

    Św. Piotr Apostoł we fragmencie Listu odczytywanego w liturgii komplety niedzielnej przestrzega i wzywa: "Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!" (1 P 5, 8-9).

    W czasie rekolekcji chcemy nade wszystko umocnić i pogłębić świętą katolicką wiarę, aby móc czerpać z jej skarbca i nią się dzielić. "W każdym położeniu bierzcie wiarę jako tarczę, dzięki której zdołacie zgasić wszystkie rozżarzone pociski Złego" (Ef 6, 16) - radzi nam św. Paweł. To właśnie Apostoł Narodów da nam do rąk narzędzia do walki z Przeciwnikiem. W naszej rekolekcyjnej refleksji zgłębiać będziemy szczególnie rozdział 6 Jego Listu do Efezjan, w którym mówi nam: "Obleczcie pełną zbroję Bożą, byście mogli się ostać wobec podstępnych zakusów diabła". Tę właśnie zbroję Bożą chcemy wziąć na siebie, aby bezpiecznie oraz z ufnością i odwagą kroczyć przez codzienne życie. Jesteśmy świadomi licznych i rozmaitych zagrożeń duszy, jakich pełen jest współczesny świat. Jednakże nie poddajemy się zwątpieniu. Chcemy mocniej zaufać Temu, który zapewnia: "Jam zwyciężył świat!" i spoglądać w przyszłość z nadzieją. Chcemy uczyć się doskonałej miłości, która usuwa lęk (por. 1 J 4, 18).

    Serdecznie zapraszamy do pięknego sanktuarium pasyjno ? maryjnego w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla w dniach 20 - 27 lipca br.


  • Formą zapisu na rekolekcje jest:

     

    1.) wysłanie maila ze zgłoszeniem rodziny na adres  pmaroszek@gmail.com

    (prosimy o podanie liczby uczestników dorosłych i nieletnich, z zaznaczeniem wieku oraz płci dzieci, co ułatwi organizację zajęć w grupach oraz posiłków). Zaznaczyć należy pewne wymagania, co do posiłków, np. konieczność stosowania diety itp.

     

    2.) Wpłacenie zaliczki na poczet rekolekcji w wysokości 50 zł od jednej osoby dorosłej (nie dotyczy to dzieci) na konto:

     

    Piotr Maroszek, Dojazdów105A, 32-010 Kocmyrzów

    BZWBK 12 1090 1665 0000 0001 2098 3248


    W tym roku wesprze Nas (jak Pan Bóg pozwoli) aż czterech kleryków i jedna siostra szarytka (kadra znana już nieco z poprzednich rekolekcji).

     

    Potrzeba wielu zabiegów, aby to Boże dzieło było kontynuowane i rozwijane (wymienię tylko: zezwolenie władz kościelnych, wsparcie finansowe fundacji, patronat medialny, przydałaby się także pomoc drugiego kapłana).

    Dlatego też proszę wszystkich, którzy już poznali to dzieło i doświadczyli jego błogosławionych owoców, a także tych, którzy pragną włączyć się w tę piękną przygodę spotkania z Panem Bogiem, o podjęcie modlitwy w intencji rekolekcji.

     

    Niech wspiera Nas Najświętsza Rodzina z Nazaretu - Nasz Wzór i Ostoja!

    Ks. Piotr Maroszek


  • edytowano marzec 2014
    mam nadzieję, że nam się uda w tym roku. ostatnio z kasą było cienko ;)
  • Nooo, jak Bóg pozwoli, to będziemy. Tym razem nie rodzę :)
  • Krzysztof mówi, że dobry pomysł. Chyba się zapisujemy. :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.