Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

1246720

Komentarz

  • Wielkie dzięki  :-*  Dzieci wykreślają dni na swoich kalendarzach do końca roku szkolnego, co rano udają chorobę, żeby tylko uczyć się w domu  :D
    Te uśmiechy politowania kierowane pod moim adresem od  mam dzieci z klas córek  - bezcenne  8-}
    :D
    A nie pytały sie przypadkiem czy masz kwalifikacje do uczenia dzieci w domu? :))
  • edytowano maj 2013

    Dziś byłam w PPP, z racji że córka miała badanie psychologiczne w czerwcu 2012, poradnia chciała wydać opinię do ED bazując na tym, ale powstał problem poradnia nigdy jeszcze nie wydała opini do ED i nie mają wzoru pisma. Wydali mi opinię ale nie mam zapisu że w celu spełniania obowiązku szkolnego po za szkołą. Czy taką opinię mogę wysłać do Sawickich?? 

    Siedziałam w poradni godzinę i przekonywałam psycholog, w końcu dostała w łapę co dostałam i powiedziała, że więcej to ona nie wie co zrobić. 

  • @Dorunia - masz idealną opinię! W moich też nie było nic o ED. I nie musi być! To ma być opinia o rozwoju dziecka, a nie o jego przydatności do ED.
  • edytowano maj 2013
    Wielkie dzięki  :-*  Dzieci wykreślają dni na swoich kalendarzach do końca roku szkolnego, co rano udają chorobę, żeby tylko uczyć się w domu  :D
    Te uśmiechy politowania kierowane pod moim adresem od  mam dzieci z klas córek  - bezcenne  8-}
    :D
    A nie pytały sie przypadkiem czy masz kwalifikacje do uczenia dzieci w domu? :))
    Powiem ze skromnością, że tylko ja spośród tych mam mogę sobie legalnie  pisać trzy literki przed nazwiskiem i one wszystkie wiedzą o tym  X_X  a w jakiej dziedzinie? A czy to takie ważne, że nie w pedagogice :)
  • W takim układzie kolejne pytanie  :D Czy wysyłam dokumenty do Koszarawy tak jak jest na podaniu??  
  • Nasze dzieciaki miały w opinii napisane, że można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, iż biorąc pod uwagę obecną wiedzę dzieci, nauka w domu wpłynie bardzo korzystnie na ich dalszy rozwój intelektualny i jest bardzo dobrym rozwiązaniem  :D Ciekawe, czy jakbym to ja poszła na te badania z dziećmi to też zdanie pań z poradni byłoby takie pozytywne  :-?
  • W takim układzie kolejne pytanie  :D Czy wysyłam dokumenty do Koszarawy tak jak jest na podaniu??  
    Ja właśnie dziś wysłałam na ten adres i nawet się nie zastanawiałam nad innym  :-?
  • My w 4. opiniach mamy "brak przeciwwskazań do edukacji domowej". Pani, która się pod opiniami podpisała życzyła powodzenia prekursorom w naszych okolicach. :)
  • edytowano maj 2013
    No i mam zamieszanie w głowie. Dokumenty spakowane, koperta zaadresowana i dostaję info ze Szkoły Korzecznik, a dziś rano bardzo zachęcającą opinię rodziców niedaleko nas mieszkających. Jak ja lubię stać w "rozkroku". 
  • Wyślij do dwóch szkół i do 31 sierpnia podejmij decyzję.
  • Wyślij do dwóch szkół i do 31 sierpnia podejmij decyzję.
    Mogą robić problem z oryginałem opinii.
  • To Dorunia skoczy do poradni i poprosi o kopię.
  • To Dorunia skoczy do poradni i poprosi o kopię.
    Chyba tak się skończy :D 
  • A może znacie poradnię (może być niepubliczna) która wyda mi odpowiednią opinię tak jak należy, ale w krótkim ekspresowym czasie dla dwojga dzieci?? 
  • Czuję się bezradna. Poradnia nie chce mi zmienić zapisu na opinii. Mam zły i szkoła chce inny - do spełniania obowiązku szkolnego poza szkołą. Syn po incydencie pobicia go w szkole, doszedł do wniosku, że to nie miejsce dla niego, bo on nie chce się uczyć bić, mówić przekleństwa i wstydzić jeść śniadanie (jest na diecie bez pszennej i bez żytniej), chce uczyć się w domu, bo ma dość oglądania się za siebie i wyśmiewania. Nie jeździ na wycieczki klasowe, bo jak zapewnić dziecku wyżywienie na 2-3 dni. Chłopaki wyśmiewają go. Wczoraj byłam u psychiatry z córką, wyszło że są zadatki na fobie szkolną, psychiatra stwierdziła, że poda antydepresanty i zaleca zostawienie w szkole. O ludzie dlaczego inni w ED widzą samo zło?? No i stoję przed ścianą i nie wiem co dalej. 

  • edytowano maj 2013
    O matko Dorunia - ale o co chodzi z tą opinią - nie mam czasu śledzić od początku. To jest zła opinia? Czy masz kiepską szkołę, która tej opinii nie respektuje?
  • Tak, dzieci powinny od razu po urodzeniu mieć przepisywane antydepresanty - bo matki bywają różne;)
    MSPANC
  • @Dorunia: spróbuj pogadać z dyrektorem (jeśli Sawiccy to musisz poczekać aż wrócą z zagranicy), że praktyka innych uczących w domu wskazuje, że nie musi być napisane, że w takiej sprawie wydana opinia, bo zapisy prawne nigdzie nie precyzują jaka to opinia, a ma to swoje uzasadnienie w fakcie, iż ustawodawcy chodziło właśnie o okresowe sprawdzenie co słychać u dziecka i fakt ED lub nie nie ma tu żadnego znaczenia - badanie wygląda tak samo.
    Druga rzecz - jeśli dyrektor twardy będzie, to poradnia przy odrobinie dobrej woli, powołując się na powyższe może na podstawie już wykonanych badań wystawić nową opinię ukierunkowaną na ED.
  • Tak, dzieci powinny od razu po urodzeniu mieć przepisywane antydepresanty - bo matki bywają różne;)
    MSPANC



    Jasne :D 

    Trzymajcie kciuki, jadę jutro załatwiać sprawy z opinią do ED. 



    O matko Dorunia - ale o co chodzi z tą opinią - nie mam czasu śledzić od początku. To jest zła opinia? Czy masz kiepską szkołę, która tej opinii nie respektuje?



    Dwie szkoły odpisały mi, że mam zły powód wydania opinii, a PPP uparła się, że nie wypisze innego. 


  • Z tego co mi wiadomo PPP ma nie pisać w opinii nic o ED.

    Niech dyrektor pokaże Ci, gdzie w ustawie jest taki zapis, że ma być.

    Matko ręce opadają naprawdę. Człowiek chce dla dziecka jak najlepiej a napotyka same trudności 

  • Dwie szkoły odpisały mi, że mam zły powód wydania opinii, a PPP uparła się, że nie wypisze innego. 


    Możesz powołać się na opinię eksperta w dziedzinie - p. Budajczaka. Powołanie na "eksperta" z tytułem dr bardzo często pomaga.
  • Albo poślij do Sawickich to, co masz i święty spokój. Albo do Radości, bliżej będzie. Jednak ci wyspecjalizowani w ED są lepsi i nie cudują, utwierdzam się w tej opinii. Jeszcze w Krakowie są "Inspiracje", Wdrw poleca, jego dzieci też.
  • @Dorunia, w 2010 r. zmieniła się ustawa o poradniach i nie muszą podawać, w jakiej sprawie. Może w tej szkole nie wiedzą o tym.

  • Z tego co mi wiadomo PPP ma nie pisać w opinii nic o ED.

    Niech dyrektor pokaże Ci, gdzie w ustawie jest taki zapis, że ma być.Matko ręce opadają naprawdę. Człowiek chce dla dziecka jak najlepiej a napotyka same trudności 
    I to dyrekcja szkół, gdzie powinni innych uczyć jak czytać paragrafy, a oni sami ciemnota.
  • A już, pomiędzy całym zamieszaniem z córką, syn dołączył się do ED. Byliśmy się opiniować, niestety prywatnie, a tak przy okazji wyszła nam dysgrafia.  Za tydzień mamy mieć gotową opinię do wysłania. Szkoda kasy, ale co zrobić. 
  • edytowano maj 2013
    Szkoda kasy, ale co zrobić. 
    Dobra inwestycja :)

    A dysgrafią się nie przejmuj. W domu dziecko ma dość czasu, żeby 5 razy sprawdzić i poprawić, albo poświęcić 5 razy więcej czasu na czytanie. Czas i motywacja czynią cuda.

    To mówiłem ja - Namor
  • Czy zdarza się, by szkoła prowadząca ED nie przyjeła danego dziecka?? 


  • Dostałam w piątek maila z Koszarawy, dokumenty doszły, dzieci już zapisane, a formalne potwierdzenie zapisu otrzymamy w lipcu  \:D/
  • Jesteśmy zaskoczeni jak wiele osób nie wiem, że istnieje możliwość edukacji dzieci w domu. Dwie rodziny bardzo się zainteresowały tematem i sami zaczęli nam podsyłać informacje. 
  • My w tym tygodniu składamy podania do szkoły. Tylko jeszcze nie wiem której. Czy szkołę Salomon w Warszawie ktoś zna/poleca/nie poleca?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.