Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ks. Amorth: Szatan sprzeciwia się beatyfikacji Jana Pawła II

edytowano lipiec 2009 w Ogólna
To nie ludzccy wrogowie są największą przeszkodą w beatyfikacji Jana Pawła II, ale szatan, który nienawidzi poprzedniego papieża jeszcze bardziej niż o. Pio. Takie przekonanie - w oparciu o swoją praktykę - wyraził w rozmowie z włoskim portalem Pontifex.it egzorcysta ks. Gabriele Amorth.

Słynny egzorcysta w wywiadzie dla włoskiego portalu nawiązał do wypowiedzi dla tego samego medium, której udzielił bp Tadeusz Pieronek. Hierarcha tłumacząc przeszkody i opóźnienia w beatyfikacji Jana Pawła II powiedział, że polski papież ma wrogów także po śmierci.

Ks. Amorth jest nieco innego zdania. - Nie ma prawdziwych nieprzyjaciół Jana Pawła II, był on tak dobry, że ich nie miał. Często jednak szatan, który nienawidzi go jako wcielenia dobra, może mieć zły wpływ na porządnych ludzi albo ludzi Kościoła, by stawali na przeszkodzie. Jednym słowem nie wykluczam, a nawet uważam za prawdopodobne, ze szatan nie chce beatyfikacji Jana Pawła II, swego wielkiego wroga â?? powiedział.

Na potwierdzenie swoich słów włoski kapłan powołuje się na egzorcyzmy, które odprawia. Ujawnia, że kiedy wymienia Jana Pawła II w czasie modlitw nad dręczonym albo opętanym przez złego ducha, "szatan staje się bardziej jeszcze brutalny, niż kiedy słyszy imię Ojca Pio. - Szatan mówi: tego, czyli Jana Pawła II, nienawidzę jeszcze bardziej niż Ojca Pio â?? powiedział ks. Amorth.

Ponadto twierdzi, że dla szatana nie liczy się, czy polski papież został już uznany za świętego, czy jeszcze nie. - Fakt, że diabeł boi się Jana Pawła II znacznie bardziej niż Ojca Pio, jest wyraźnym dowodem jego świętości â?? twierdzi. Jednocześnie włoski duchowny zdementował pogłoski, których źródłem jest włoska prasa jakoby na przeszkodzie do wyniesienia na ołtarze papieża-Polaka stały Jego kontakty z psychiatrą Wandą Półtawską. Wszelkie sugestie w tym kierunku nazywa "fałszywym moralizmem".

MM/KAI/Pontifex.it

źródło

Komentarz

  • ks. Amorth już zapomniał, kto promulgował nowy rytuał egzorcyzmów, który był uprzejmy uznać za bezużyteczny? ks. Amorth nie widzi też nic niebezpiecznego w tzw "objawieniach" z Medjugorie.
  • Na poboczu dyskusji: jak to już w podobnej sytuacji pisał o mnie Rafał w innym wątku... Gdybym postawił pieniądze kto się pierwszy odezwie w tym wątku to już bym miał wygraną w kieszeni.
  • Tym niemniej tworzenie rankingu osób, których nienawidzi szatan wydaje mi się nieco głupie. Szczególnie, że skoro nazywa się go "kłamcą i ojcem kłamstwa", to niewiele z tego wynika.
  • Szatan jest, jak Maciek słusznie nam przypomniał, ojcem kłamstwa, dlaczego więc miałby mówić prawdę?
  • [cite] Lukasz:[/cite]Gdybym postawił pieniądze kto się pierwszy odezwie w tym wątku to już bym miał wygraną w kieszeni.
    Takie wytypowanie raczej nie trudne, jak się dłużej zna to forum.
  • :wink:

    Czasami podczas egzorcyzmów Szatan jest zmuszony do tego aby powiedzieć prawdę, chociaż tego nie chce.
    Swoją drogą wiadomo, że do jego wypowiedzi trzeba podchodzić z wielką ostrożnością... o czym pisał nieraz sam ks. Amorth.
  • [cite] Maciek:[/cite]Tym niemniej tworzenie rankingu osób, których nienawidzi szatan wydaje mi się nieco głupie.
    Hmm... ale co do tego kto jest na miejscu pierwszym nie mam wątpliwości.

    1. Najświętsza Maryja Panna
  • [cite] Lukasz:[/cite]
    [cite] Maciek:[/cite]Tym niemniej tworzenie rankingu osób, których nienawidzi szatan wydaje mi się nieco głupie.
    Hmm... ale co do tego kto jest na miejscu pierwszym nie mam wątpliwości.

    1. Najświętsza Maryja Panna

    To na którym miejscu szatańskiej listy jest Bóg Ojciec?
  • Spodziewałem się tego pytania. :wink:
    Po pierwsze to miałem na myśli raczej listę obejmująca stworzenia.
    Po drugie św. Ludwik Grignion pisał ciekawe rzeczy w tej kwestii w "Traktacie o doskonałym nabożeństwie do NMP".
  • [cite] Maciek:[/cite]Tym niemniej tworzenie rankingu osób, których nienawidzi szatan wydaje mi się nieco głupie. Szczególnie, że skoro nazywa się go "kłamcą i ojcem kłamstwa", to niewiele z tego wynika.
    Mówisz że przez Belzebuba się go słuchają...
  • W trakcie egzorcyzmów demony się wyrzuca, a nie wypytuje i potem ich gadanie powtarza.
  • A w zasadzie dlaczego tak jest, że mamy komunikację z demonami poprzez egzorcystów, a ze zwykłymi aniołami już nie?
  • O rany,jeszcze bardziej się boję
  • [cite] mikus:[/cite]O rany,jeszcze bardziej się boję
    In nomine Patris + , et Filii + , et Spiritus Sancti+ . Amen. I marsz do kapłana (polecałbym jednak niezwiązanego z środowiskiem "neońskim")
  • Bo anioły nie są od komunikowania się z nami tylko do pomagania. A jak nam pomagać to już ich Pan Bóg "instruuje". A demony włażą z butami w ludzkie życie. Taka to różnica.
  • Skąd ten ktoś?
  • Maciek: skąd to jest?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.