Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1353638404145

Komentarz

  • @AB a dużo tej sody dajesz?
  • Okazało się, że jednak wrzucamy jedną łyżeczkę (tak jak mamy napisane na opakowaniu - one dessert spoon - 15ml) ;) Niedawno wróciliśmy z podróży, a przed chwilą nastawiałam pranie i ustaliliśmy z mężem wspólną wersję :) 

    Nappy fresha kupiliśmy hurtowo z innymi rzeczami, więc kurier się zwrócił.

  • ja przyznam się bez bicia, że używałam albo nappy fresha albo miofresha

    jak policzyłam miofresh (ciut poniżej 30 zł za op. 750 g) starcza na 50 prań

    bez dodatku pieluchy mi capiły, ale można przyjąć że to moje osobiste natręctwa zapachowe
    (prałam zazwyczaj w 40 stopniach, raz na jakiś czas w 60)

    dozowałam miarką z miofresha (niezależnie od tego którego dodatku używałam)
  • desert spoon to nie jest mała łyżeczka (tea spoon) tylko deserowa, czyli taka półwiększa.
  • No ładnie, myślałem, że znam się trochę na angielskim, a jednak w łyżeczkach mam braki i jeszcze wkręciłem żonę ;) Inna sprawa, że w naszej pralce chyba nappy fresh się bardzo pieni i jak się go doda za dużo, piana wychodzi górą pralki :D Nie wiem na 100%, czy to był nappy fresh, ale coś takiego nam się kiedyś zdarzyło przy praniu pieluszek.
  • Przejrzałam cały wątek, i nasuwają mi się dwa pytania: 1. Jakim cudem ta pielucha typu perfold w otulaczu bambino mio się nie przesuwa? Czy tam są jakieś napy, lub kieszonki, nic takiego nie znalazłam. 2. Jak ubieracie Maleństwa które noszą pieluchy wielorazowe, korzystacie z bodów, śpiochów, pajacyków, czy raczej stawiacie, na dwuczęściowe ,bluzki/kaftaniki + spodnie/getry?
  • Janina, ja uzywam body i przy mniejszym dziecku spiochy, pozniej dopoki nosi pieluche body i normalne ubrania.
  • Dziękuję Magda :)
  • Dziękuję manna.

  • edytowano sierpień 2013
    Czy dla większych dzieci składacie pieluchy tetrowe w inny sposób, niż według sposobu @Katarzyny? ;) Bo czasem mam wrażenie, że mi pieluchy nie starcza ;)
  • edytowano sierpień 2013
    A nie przecieka? (U nas takie ogromne kupy ;) )
  • edytowano sierpień 2013
    Uwaga,uwaga
    czy ktoś nie chce się przypadkiem wymienić otulaczem(na jakiś czas)????
    Tzn. mam bambino mio rozm. 7-9 kg, jeszcze M w niego wciskam, ale na styk. Moźe komuś większy zawala, a potrzebuje akurat takiego rozm. jak nasz?


  • Aktualizacja- mogę wypożyczyć otulacz mio 7-9 kg na czas nieokreślony.
    taki
    image
  • edytowano sierpień 2013
    mam 3 dziewczynkowe one size
    możesz sobie wybrac jeden;)

    próbuję je sprzedać, ale słabo idzie;)
    @AB ile chcesz za pozostałe dwa?
  • @Katarzyna lub ktos inny czy można ten sposób składania
  • napisz mi maila na aqq(maupa)aster. pl, żebym wiedziała na jaki adres posłać.
  • napisz mi maila na aqq(maupa)aster. pl, żebym wiedziała na jaki adres posłać.
    Od razu się podłączyłam i też napisałam. ;)
  • Mam dwa otulacze Storchenkinder. I jakoś tak mi się jeden rozciągnął trochę. Czy jest sposób na to by go zmniejszyć? Przeszkadza mi też to, że ma wąską gumkę w pasie. Radziłam sobie do tej pory tak, że F. nosił szelki, wolałam by miał luźną gumkę, pewnie dlatego, że nie lubię jak mnie coś uciska ;)
    Chciałabym dorobić ściągacz u góry taki jak w tych nowych modelach tych otulaczy, ale nie mam takiej wełny. W lumpeksach w których byłam nie zauważyłam Merinnowolle. A może ktoś ma malutki kłębek, który mogłabym odkupić i zapłacić za przesyłkę? Albo jakieś rady?
  • Co to znaczy? wystraszyć? Nie załapałam żartu :\">
  • A jaką temperaturę mi polecasz albo jak długo moczyć na zmianę czy to po kilku razach już będzie widać przemianę? (Ale nawet jak się zmniejszy to i tak bym prosiła o ten malutki kłębek.)
  • Super dzięki zaraz to zrobię :) A ściągacz to jeszcze lepiej! Nie będę musiała robić sama ;) A jeszcze by mi nie wyszło...
  • Od dłuższego czasu używamy 3 prawdziwych storchenów i kilku "samodziałowych" otulaczy uszytych ze starego swetra z merynosów. @Patia lanolinowała je sama za pomocą czystej lanoliny i mydła, i było ok przez parę miesięcy, ale teraz wszystkie nasze wełniane otulacze przemakają jakby cała lanolina z nich wyparowała. Ponowne lanolinowanie nic nie daje. Macie może jakiś pomysł, jak możnaby je z powrotem uszczelnić? Może warto wypróbować jakiś gotowy środek do otulaczy?
    ps. w zasadzie problemy ze szczelnością zaczęły się po tym, jak w ramach eksperymentu postawiliśmy gar z lanoliną i otulaczami na malutkim gazie, żeby się pomału podgrzewało, wg instrukcji z jakiegoś pieluchowego forum. Może zabiłem w ten sposób storcheny? :-?
  • A może to dlatego, że dzidziuś nam już trochę podrósł i teraz więcej sika? Ale chyba i tak nie powinno przemakać...
  • Serengeti,
    a może teraz dla odmiany odprać wełniaki w jakimś płynie do prania wełny - zostawić do wyschnięcia i spróbować zwyczajnie zalanolinować?

    tak w ramach eksperymentu :P
  • a do wełniaka może coś chłonniejszego np. grubsza tetra/muślin, duży prefold czy formowanka
  • Chcę i używam pieluch wielorazowych ale mojemu G. odparza się pupa. Co robić. Nie wiem jak stosować mąkę ziemniaczaną czy lanolinę i kończy się na sudocremie i jednorazówkach.
  • Od razu po kupie, a tak to nie rzadziej niż co 3 godziny. Piorę w białym jeleniu z dodatkiem antybakteryjnego nappy. Otulacze flip pul. U mnie problemem może być alergia pokarmowa i kwaśne kupy ale i tak jakoś chciałabym zaradzić inaczej niż kremem na te odparzenia.
  • jakich wkładów używasz do flipa?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.