Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pieluchy wielorazowe

1353638404145

Komentarz

  • desert spoon to nie jest mała łyżeczka (tea spoon) tylko deserowa, czyli taka półwiększa.
  • No ładnie, myślałem, że znam się trochę na angielskim, a jednak w łyżeczkach mam braki i jeszcze wkręciłem żonę ;) Inna sprawa, że w naszej pralce chyba nappy fresh się bardzo pieni i jak się go doda za dużo, piana wychodzi górą pralki :D Nie wiem na 100%, czy to był nappy fresh, ale coś takiego nam się kiedyś zdarzyło przy praniu pieluszek.
  • Przejrzałam cały wątek, i nasuwają mi się dwa pytania: 1. Jakim cudem ta pielucha typu perfold w otulaczu bambino mio się nie przesuwa? Czy tam są jakieś napy, lub kieszonki, nic takiego nie znalazłam. 2. Jak ubieracie Maleństwa które noszą pieluchy wielorazowe, korzystacie z bodów, śpiochów, pajacyków, czy raczej stawiacie, na dwuczęściowe ,bluzki/kaftaniki + spodnie/getry?
  • Janina, ja uzywam body i przy mniejszym dziecku spiochy, pozniej dopoki nosi pieluche body i normalne ubrania.
  • Dziękuję Magda :)
  • Dziękuję manna.

  • edytowano sierpień 2013
    Czy dla większych dzieci składacie pieluchy tetrowe w inny sposób, niż według sposobu @Katarzyny? ;) Bo czasem mam wrażenie, że mi pieluchy nie starcza ;)
  • edytowano sierpień 2013
    A nie przecieka? (U nas takie ogromne kupy ;) )
  • edytowano sierpień 2013
    Uwaga,uwaga
    czy ktoś nie chce się przypadkiem wymienić otulaczem(na jakiś czas)????
    Tzn. mam bambino mio rozm. 7-9 kg, jeszcze M w niego wciskam, ale na styk. Moźe komuś większy zawala, a potrzebuje akurat takiego rozm. jak nasz?


  • Aktualizacja- mogę wypożyczyć otulacz mio 7-9 kg na czas nieokreślony.
    taki
    image
  • edytowano sierpień 2013
    mam 3 dziewczynkowe one size
    możesz sobie wybrac jeden;)

    próbuję je sprzedać, ale słabo idzie;)
    @AB ile chcesz za pozostałe dwa?
  • @Katarzyna lub ktos inny czy można ten sposób składania
  • napisz mi maila na aqq(maupa)aster. pl, żebym wiedziała na jaki adres posłać.
  • napisz mi maila na aqq(maupa)aster. pl, żebym wiedziała na jaki adres posłać.
    Od razu się podłączyłam i też napisałam. ;)
  • Mam dwa otulacze Storchenkinder. I jakoś tak mi się jeden rozciągnął trochę. Czy jest sposób na to by go zmniejszyć? Przeszkadza mi też to, że ma wąską gumkę w pasie. Radziłam sobie do tej pory tak, że F. nosił szelki, wolałam by miał luźną gumkę, pewnie dlatego, że nie lubię jak mnie coś uciska ;)
    Chciałabym dorobić ściągacz u góry taki jak w tych nowych modelach tych otulaczy, ale nie mam takiej wełny. W lumpeksach w których byłam nie zauważyłam Merinnowolle. A może ktoś ma malutki kłębek, który mogłabym odkupić i zapłacić za przesyłkę? Albo jakieś rady?
  • Co to znaczy? wystraszyć? Nie załapałam żartu :\">
  • A jaką temperaturę mi polecasz albo jak długo moczyć na zmianę czy to po kilku razach już będzie widać przemianę? (Ale nawet jak się zmniejszy to i tak bym prosiła o ten malutki kłębek.)
  • Super dzięki zaraz to zrobię :) A ściągacz to jeszcze lepiej! Nie będę musiała robić sama ;) A jeszcze by mi nie wyszło...
  • Od dłuższego czasu używamy 3 prawdziwych storchenów i kilku "samodziałowych" otulaczy uszytych ze starego swetra z merynosów. @Patia lanolinowała je sama za pomocą czystej lanoliny i mydła, i było ok przez parę miesięcy, ale teraz wszystkie nasze wełniane otulacze przemakają jakby cała lanolina z nich wyparowała. Ponowne lanolinowanie nic nie daje. Macie może jakiś pomysł, jak możnaby je z powrotem uszczelnić? Może warto wypróbować jakiś gotowy środek do otulaczy?
    ps. w zasadzie problemy ze szczelnością zaczęły się po tym, jak w ramach eksperymentu postawiliśmy gar z lanoliną i otulaczami na malutkim gazie, żeby się pomału podgrzewało, wg instrukcji z jakiegoś pieluchowego forum. Może zabiłem w ten sposób storcheny? :-?
  • A może to dlatego, że dzidziuś nam już trochę podrósł i teraz więcej sika? Ale chyba i tak nie powinno przemakać...
  • Serengeti,
    a może teraz dla odmiany odprać wełniaki w jakimś płynie do prania wełny - zostawić do wyschnięcia i spróbować zwyczajnie zalanolinować?

    tak w ramach eksperymentu :P
  • a do wełniaka może coś chłonniejszego np. grubsza tetra/muślin, duży prefold czy formowanka
  • Chcę i używam pieluch wielorazowych ale mojemu G. odparza się pupa. Co robić. Nie wiem jak stosować mąkę ziemniaczaną czy lanolinę i kończy się na sudocremie i jednorazówkach.
  • Od razu po kupie, a tak to nie rzadziej niż co 3 godziny. Piorę w białym jeleniu z dodatkiem antybakteryjnego nappy. Otulacze flip pul. U mnie problemem może być alergia pokarmowa i kwaśne kupy ale i tak jakoś chciałabym zaradzić inaczej niż kremem na te odparzenia.
  • jakich wkładów używasz do flipa?
  • Używam pieluszek z niebielonej bawełny ecopi.
    Zmienianie co godzinę jest raczej nie realne w mojej sytuacji, ale staram się jak najczęściej, czasem gdy lepsze dni może i to wyjdzie co godzinę.
    Ustawię dodatkowe płukanie ale płynu używałam minimalnie, zobaczymy może pomoże.
    U starszego syna używałam wełnianych ale mam poczucie, że nie było różnicy przetestuję to jednak tu, ale co robić jeśli zaczerwieniona pupa jednak się pojawi? Nigdy nie miałyście takich problemów? Ach i jeszcze wietrzę :)
  • Ja to miałam tak, że w wielorazówkach było ok, a jak jednorazówkę zakładałam to od razu odparzona. Teraz inaczej trochę, bo sika na potęgę i wielorazówki baaardzo często bym musiała zmieniać i mi się trochę nie chce... a do jednorazówek się przyzwyczaiła i pupa się nie odparza. 
  • w takim przypadku zajęłabym się problemem tych kwaśnych kup
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.