Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pralki potrzebuje

edytowano sierpień 2013 w Pomagajmy sobie
Wrocilam z urlopu i co ? i pralka mi sie popsula! 
Reanimacja nie pomaga
Co kupic? co polecacie ?
«134

Komentarz

  • cos wiecej?
  • My mamy aristona. Jest super! I znajomi wielodzietni też mają od kilku lat. Są bardzo zadowoleni.
  • Żebyś miała większy wybór, to Bosha polecam :D
    Nasz stary, nie do zdarcia!
  • my tu gdzie wynajmujemy mamy Candy i jest niesamowicie głośna... nastawiam pranie przed wyjściem z domu, żeby tego nie słyszeć...
  • edytowano sierpień 2013
    Bosch jest cudowny i cichy!
  • Siemens też(bo to podobno to samo)
  • Mam Beko i nie narzeko :D

    (no dobrze, czasem wariuje)
  • Nasz poczciwy bosch pracuje za dwóch na pełnych obrotach, cicho i wydajnie. 3 siostry bosch kocham miłością niezmienną - pralkę, zmywarkę i suszarkę do prania.
  • edytowano sierpień 2013
    My mamy tą http://www.siemens-home.pl/produkty/pralki-i-suszarki/pralki-otwierane-od-frontu/60-cm/WM14Y540PL.html

    Mogę z czystym sumieniem polecić. Ma dużo programów,usuwa różne rodzaje plam,jest super cicha,bardzo dobrze pierze i wiruje,ma duży bęben,automatyczną wagę ,pokazuje ile jeszcze zostało czasu,
    Blokadę dziecięcą,wyswietlacz,na którym ustawiasz.
  • A ja mam Whirlpoola. To tak w kwestii wyboru. :D
    I jestem bardzo zadowolona. Mój jest ładowany od góry, jeśli to jakaś różnica. Poprzedni taki wytrzymał u nas 14 lat.
  • edytowano sierpień 2013
    My mamy taki jak ten :
    działa już 14 lat, raz mi się tylko wąż zapchał, bom zapomniała przegrzebać kieszenie i traf chciał, ze ktoś ( może i ja ;)  ) zostawił sporo chusteczek higienicznych w kieszeni.

    Stary już, ale daj Boże, zeby działał jeszcze dłuuugo, nie czas na takie ( i inne ) wydatki.

    aaaaaaaa  szlag 
    się wzięła i zepsuła :(
    ajeszczą ją kilkadziesiąt godzin temu chwaliłam
  • myśmy na początku czerwca kupili samsunga
    http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/washers-dryers/standard/WF70F5E0W2W/EO

    poprzedni - wypasiony whirlpool - wytrzymał ok. 9 lat
  • A my mamy 9-letnią Amicę PC55.
    Zalety:
    - tania
    - bardzo dobrze rozpuszcza proszek (porównywalnie do tego co samsung reklamuje, jako system bąbelkowy)
    - wygodna w obsłudze
    - prosta w budowie
    - łatwa w naprawie (naprawy po gwarancji robię sam)

    Wady:
    - głośna, a z biegiem czasu jeszcze głośniejsza (silnik)
    - w miarę zużycia coraz gorzej układa pranie przed wirowaniem

    Nasze usterki przez okres eksploatacji:
    - po 6 latach pompka wody zapchała się kredą z proszku (wymieniliśmy, choć wystarczyło wyczyścić)
    - po 7 latach padło łożysko bębna (koszt nowego ok. 30 zł)
    - po 8 latach zwarcie międzyzwojowe silnika (wymieniłem silnik w 5 min bez przerywania prania!)

    Pierzemy naprawdę dużo, około 20 prań tygodniowo.
  • to ja NIE polecam elektroluxa
  • Bosha mam na 7 kg wkładu, bardzo zadowolona jestem. 
  • a wcześniej mieliśmy whirpoola i była super
  • My nie mamy własnej, ale teraz jest dużo "okazji" 0 zł 

    Nosi mnie na pralkę strasznie. Własną po tylu latach, na raty. 

    np w Tesco jest Whirlpool - 899 zl ( 89,90 x 10 ) 

    hmmm :/
  • Nigdy więcej Whirpoola.Mamy ładowanego od góry. Akurat zaczął sie psuć po skończeniu gwarancji. I dogorywa po 6 latach. Czeka nas tez taki zakup i zdecydowna jestem na Boscha.
  • Piszcie, piszcie, a ja przeglądam oferty ;)
  • Polecam Indesit u nas prała przez 12 lat...teraz mamy Beko i nie jestem zadowolona ,głośna jest .
  • ja tez mam Indesit i jestem zadowolona
  • Ja mam AEG Lavamat
     bezawaryjna, ładowana od góry
  • A my mamy Whirpoola i jesteśmy zadowoleni. I pralkę, i zmywarkę, i lodówkę.  :-B
  • A my mamy Whirpoola i jesteśmy zadowoleni. I pralkę, i zmywarkę, i lodówkę.  :-B
    Tak zapytam,odnośnie zmywarki... 
    czy dużo więcej za prąd płacicie? 

    My nigdy nie mieliśmy ,no i sterta po każdym posiłku do zmywania.
  • myśmy mieli poczciwego polskiego Polara
    służył nam ponad 10 lat, nic się nie działo (hyhy, poza tym,że miał zła pompę, ale nam szybciutko wymienili)
    mąż uparł się, zeby nową kupić, stanęło na Boshu, tym z misiem ;)
    zadowolonam, ma sporo programów i mozliwości, duży bęben
  • A my mamy Whirpoola i jesteśmy zadowoleni. I pralkę, i zmywarkę, i lodówkę.  :-B

    ja miałam wszystko whirlpoola - ale juz go nie lubię :P

    pralka po niecałych 9 latach padła (po 5 latach spsuł się taki duperel jak elekrozaczep - na części czekaliśmy b.długo, a bez tego nie chciało prać - no i wizyty fachowców warszawskich też nas kosztowały)
    teraz mam Samsunga

    zmywarka padła po ok. 7 latach - teraz mam Siemensa

    wciąż działają (od 7 lat): lodówka, okap, piekarnik elektryczny i płyta gazowa, aaa... jeszcze suszarka
  • Ja mam Aristona od 9 lat i jeszcze dycha. Hałasuje okropnie, ale pierze. 
  • dzieki za wpisy . przyszedl specjalista, wymienil szczotki i dalej pierze i dobrze bo na ten czas to za duzy wydatek  :-/
  • A my mamy Whirpoola i jesteśmy zadowoleni. I pralkę, i zmywarkę, i lodówkę.  :-B
    Tak zapytam,odnośnie zmywarki... 
    czy dużo więcej za prąd płacicie? 

    My nigdy nie mieliśmy ,no i sterta po każdym posiłku do zmywania.
    Wiesz co, wstyd przyznać, ale my w ogóle "prądożerni" jesteśmy... :/
    Dlatego trudno mi powiedzieć, czy dużo zużywa. Ma jakąś tam klasę energrtyczną... AA...? Osobiście nie zauważyłam znacznego wzrostu zużycia po jej podłączeniu. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.