Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1356737

Komentarz

  • No to jutro sprobuje zrobic:-)
  • A ziemniaki mielic jeszcze cieple czy po wystygnieciu?
  • ja przeciskałam gorące bo tak łatwiej
  • a i w ogóle tak z godzinę dwie po ugotowaniu już robiłam te knedle, nawet całkiem ciepłe jeszcze były
  • @Aneczka08 nie mam praski :( ale mam takie ustrojstwo do ubijania ziemniakow. Wystarczy, czy jeszcze np blendowac, albo przez maszynke przepuscic? Nastepne pytanie: mrozilas kiedys te knedle? Bo chcialabym wiecej od razu zrobic, ale nie wiem, czy dobre beda (cos mi sie obija po mozgu, ze maczne potrawy nie sa dobre po mrozeniu).
  • Ja nie Aneczka, choć też Anka  ;) ale odpowiem, że wielokrotnie mroziłam knedle, zarówno ugotowane, jak i surowe - ułożone pojedynczo na tacce i tak mrożone, później po zamarznięciu do woreczków. Te mrożone surowe smakowały zupełnie jak świeżo zrobione. Polecam.
  • lepiej przez maszynkę zmielić kartofle, lepsze  wychodzą 
    a surowe knedle można mrozić
    tak jak pierogi
  • najlepiej rozłożyć płasko w reklamówce żeby się nie pozlepiały
  • mrożę kopytka czasami, choć faktycznie lepiej rozłożyć pojedynczo i tak zamrozić.
    Samą ubijaczką do ziemniaków to średnio będzie, ja bym puściła przez maszynkę
  • A z czym mozna jeszcze zrobic takie knedle? Z jagodami wyjda?A z miesem?
    Mam zachcianki ciazowe
    ;;)
  • Mysle, ze wyjda z wszystkim i z jagodami, i z miesem (mam wlasnie plan, ze jakby te mi wyszly, to nastepny raz zrobie z miesem).
  • moim zdaniem można z czymkolwiek, jako, że ja wolę na słono to następnym razem zrobię z pieczarkami, albo z soczewicą. Z mięsem też można tylko musi być wcześniej ugotowane i zmielone, bo surowe się nie ugotuje tak krótko
  • Zrobiłam!!! wyszły super:-)


  • poradźcie mi teraz jak zrobić dobrą potrawkę z kurczaka i jak zagospodarować warzywa z rosołu:):):)
     Z miesa i warzyw z rosołu czasem robie farsz do pyz.Ale ciasto na te moje pyzy robie tak jak na kluski slaskie.Gotuje krótko.Podaje z sosem pieczarkowym.
  • edytowano sierpień 2013
    Zrobilam! Ale pyszne wyszly... Zezarlam jednen knedel ze sliwka, reszt na jutro na obiad bedzie. Chlopaki ofiarowali sie i zmielili mi ziemniaki w maszynce, wiec pracy malo mialam.
    Ale smak... juz kilka (kilkanascie?) lat nie jadlam knedli. Dzieki za inspiracje.

    E: nie mialam pszennej maki, wiec dalam orkiszowa jasna i tez wyszlo.
  • @Katarzyna - kiedyś dawałaś przepis na ziemniaki z marchewka i jabłkiem i majerankiem, nie mogę tego znaleźć - help!
  • @Aneczka08 - ale to nie ma przepisu, to się na czuja robi. Się do gara wrzuca ziemniaki w sporą kostkę, marchewkę w talarki, cebulę w 1/8 (+ewentualnie, wędzony boczek w kostkach) i zalewa się wodą z solą i ziołami czy innym bulionem albo rosołem (zależy, czym masz w zwyczaju takie rzeczy podlewać). Dusi się to pod przykryciem jakieś 20-25 minut, a potem dokłada jabłka pokrojone w jakieś nieduże formy (wielkość podobna jak ziemniaki), posypuje majerankiem i dusi jeszcze jakieś 15 minut. Potem się spożywa.
  • Ekstra, Katarzyno wykorzystam, gdy już nastaną jesienne chłody

    Teraz to raczej śliwki chcę przesmażyć. Dziś mam wizytę taką nieco oficjalną u nas. Słodkiego nie mamy, żadnych ciast, za to wskutek braku komunikacji w małżeństwie wczoraj kupiliśmy razem 3 chleby duże na dwie osoby

    :-B

    więc pomyślałam, ze jak te goście przyjdą, to im zaproponuję chlebek i do tego świeże powidła śliwkowe, bo muszę coś z tymi śliwami zrobić, nie damy rady zjeść

    my z takich, co owoców niewiele jedzą

  • Acha, ten chleb jest taki dobry, że niedługo nie będzie problemu :P
  • Ja tez wczoraj robilam knedle-plowe z miechem, polowe z jagodami ,wyszly super,mniam :-)Takie polskie smaki...
    Myslalam,ze cos uda mi sie zamrozic, ale bez szans... wiec co dzis robicie na obiad? ;;)
  • Ja dziś robię kapuśniak ze świeżej kapusty z dużą ilością marchwi.
  • zrobiłabym wątróbkę ale dzieciaki nie jedzą...
    knedle to jutro będą
    dziś może jakaś zupa i kiełbaski z grilla- cosik za długo w lodówce bytują po ostatnim grilu co to koleżanka nawiozła za dużo wiktuałów, dobrze ze w ochronie termicznej nie otwierałam :)
    niech się rok szkolny zacznie to dzieciaki w stołówkach będę jedli a ja z mężem wszystko żerni :D
  • Moje dzieci kiedyś miały odruch wymiotny na sam widok wątróbki na talerzu  :D Jednak jestem dobrą matką - daję dzieciom wybór, tak jak @Katarzyna - albo jedzą, albo poszczą. Po kilku tygodniach częstego goszczenia na stole wątróbki, stała się przysmakiem dzieciaków  =)
    Tak samo było z kremem szpinakowym....
  • Katarzyna, właśnie tak zrobiłam bo już czekać nie mogłam, dla mnie rewelacja, choć ja osobiście bym wolała bez marchewki bo średnio lubię gotowaną. Ale ogólnie genialny w prostocie pomysł.
  • oo pasta wątrówkowa nie znałam 
  • Śliwki będą jednak na surowo - nie wyrobiłam się. Za to bakłażana robię w pomidorach na kolację :P
  • O ja ale bym knedli zjadła
    jednak dla mnie to za dużo roboty, zwłaszcza że ani maszynki, ani praski nie posiadam :/

    Musze mamę albo teściową poprosić, póki śliwki jeszcze są :)
  • a ja dziś zrobiłam to

    http://smakuje.blox.pl/2012/04/Muffinki-kakaowe-z-kasza-jaglana.html

    oczywiście pozmieniałam pół przepisu, nie byłabym sobą, musi być mniej słodkie i bardziej jaglankowe, a co:-).... zrobiłam z podwójnej porcji dałam szklankę jaglanki, 400 g mąki w tym 100g żytniej pełnoziarnistej, oleju tyle co w przepisie czyli 0.5 szklanki, 2 jajka,  1,5 szkl mleka, za to cukru dałam 1/2 porcji czyli pół szklanki (i tak są słodkie)

    wyszły 24 sztuki a pewnie byłoby jeszcze ze 2-3 więcej  tylko mi się foremki skończyły;-)

    Dla mnie są pyszne ale to pierwsze w życiu muffinki które robiłam

    i dodałam pokrojonych śliwek
  • plis, wytłumaczcie mi proszę jak zrobić kluski lane tak aby przypominały kluski a nie mączystą breję?:(
  • Podbiję, bo nie znam odpowiedzi.
    :-??
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.