Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Zwiadowcy" John Flanagan

edytowano listopad 2013 w Ogólna
ZWIADOWCY

JOHN FLANAGAN
image
Ktoś zna tę serię?
Wartościowa?
Będę wdzięczna za opinie.

«1

Komentarz

  • U mnie przecztane wszystkie tomy przez 17-latka, który generalnie mało czyta



    obecnie 10-latek czyta głośno przy tacie
    ja, kiedy pojawialy sie pierwsze tomy, czytałam im głośno -ciekawa akcja, bohaterowie, szczególnie tytulowy zwiadowca- Will - zdolny, waleczny, odważny -

    takie bardzo ogólne pierwsze fefleksje mi się nasuwaja
  • hmm czytadło dla młodzieży młodszej.
    Flanagan nie ma jakiegoś mega wspaniałego stylu, ale w jego książkach jest promowana przyjaźń, odwaga, poświęcenie. Czary są wyśmiewane, liczy się praca i wysiłek włożony w samodoskonalenie.
    Fabuła I księgi zwiadowców jest rodem przeniesiona z realiów amerykańskiej high school - słabszy nad którymn znęcają się inni itp itd.

    Mój brat zbiera/ł tomy wszystkie, ale nie jestem pewna czy to warto kupować aby mieć. Świat jest uproszczony - nawet znacznie bardziej niż Harro Potterowy.
    Akcja dzieje się niby w średniowieczu, ale to jakiś dziwny świat.

    Ale czyta się błyskawicznie.
    Właśnie jestem na 11 tomie zwiadowców i czekam na 3 tom drużyny ;)

    :D :D :D
  • Nie ma tam ideologicznej sieczki? podtekstów?
  • Oki super, od św.Mikołaja pewnie dostaną. :-)
  • Do kościoła nie chodzą.
    To trochę taki "Tomek" jeżeli chodzi o akcję z pominięciem opisów przyrody (które czasem też się pojawiają).
    Dla dorosłego zbyt naiwny (co nie przeszkadza czytać z wypiekami) ale dla dziecka 10-13 lat akuratnie (a nawet i dla młodszego dobrze czytającego) - refleksji szczególnie pogłębionej tam nie ma, ale jest np. przestroga przed narkotykami w tomie 3 (główny bohater się uzależnia od cieplaka czy czegoś takiego), opisy śmierci nie są szczególnie okrutne. Nie pamiętam tam nic niebezpiecznego w treści.

    Ale nie wiem czy nie wolę "Drużyny" bo rzecz się na statku dzieje :D
  • image

    A tej serii bym zdecydowanie unikała.


  • Już sam tytuł odstrasza.
  • edytowano listopad 2013


    Ale czyta się błyskawicznie.
    Właśnie jestem na 11 tomie zwiadowców i czekam na 3 tom drużyny ;)

    :D :D :D
    mój dziesięciolatek trzeci raz czyta ;) 
    a jutro przyniesie 12 tom Zwiadowców, a za tydzień trzeci Drużyny :) 

     i też se poczytam :D

    kup dzieciom Savia, polecam :)

  • moja najstarsza bardzo by chciała przeczytać, ale w szkolnej bibliotece brak a innych w okolicy bliższej nie ma...trza czekać :)
  • u mnie kupienie też w grę nie wchodzi...młoda z braku innych książek pod ręką już kilka razy przerobiła mi "Potop", " Ogniem i mieczem" itp....podziwiam, ja w jej wieku nawet w desperacji bym się na to nie zdecydowała ;)
  • Ja to nie wiem, mam opory przed serialami ;)
  • Ja bym Zwiadowców nie kupowała. To jest książka na jeden raz. Lepiej z biblioteki wypożyczyć. Albo od kogoś, kto kupił ;-)
  • To kto chce pożyczyć?
    :P
  • Ja mogę wypożyczyć, jak syn skończy 1 tom, chyba, że ktoś zacznie od nastepnych

    chociaz nie wiem czy przesylka w te i we wte:) nie bedzie wynosila tyle, co książka
  • Ja bym Zwiadowców nie kupowała. To jest książka na jeden raz. Lepiej z biblioteki wypożyczyć. Albo od kogoś, kto kupił ;-)



    U nas nie jest na jeden raz. Pięcioro dzieci mamy, wiec juz razy piec. ;)

     

    Dzięki wszystkim za opinie! :-)

    Na pewno kupimy.

  • U nas ksiazka jest czytana 4 razy ;), mam nadzieje, ze i Szymek w koncu zacznie czytac a na koniec bedzie i dla Marianny. Kupujemy - z jakis kolejnych okazji dostaja albo od nas, albo od któregos dziadka itp. Zwiadowców mamy wszystkich, Druzyne na razie pierwszy tom. Tak jak dziewczyny pisaly - taka przygodówka dla chlopców, religii w tym nie ma -  w jednym tomie "obnazony" jest oszust religijny, czarów nie ma. 
  • Dla mnie ksiazka nie musi być religijna. Byle kreciej roboty nie robiła i nie wprowadzała zamętu w umysły dzieci.

    Nasz syn też czyta po kilka razy. Musiałabym z biblioteki pożyczyć na kilka lat. ;)

     

  • Może by to zachęciło mojego 10-latka do samodzielnego czytania po polsku, skoro łatwa? Czytamy wspólnie wieczorami, ale nie takie książki, bo ja bym padła... Wolę czytać, coś, czego sama jestem ciekawa. Teraz czytamy "Trylogię międzyplanetarną" (to dla tych, co wolą coś ambitniejszego), ale naprawdę dla dziecka to ciut za trudne. 

  • pytaj, pytaj
    :D
  • Czekam na 12 tom - juz się w bibliotece zapisałam. Czytałam równo z moimi uczniami, którzy "zarazili" mnie skutecznie - na tyle skutecznie, że ich wyprzedziłam w czytaniu :-))) A ilości rozmów, które odbyliśmy sobie na przerwach i po lekcjach nie zliczę - tak tworzą się więzi...
  • A mnie zaraziła Pompejanka. Teraz czytam całą serię drugi raz :) Mi tam się podoba.
  • Mój najstarszy syn czyta tę serię i chyba też jakąś następną tego autora "Drużyna". Jedne kupuje, inne pożycza. Szybko je czyta, "pożera" właściwie. Cieszę się bardzo, zwłaszcza że z taką samą pasją podchodzi do zwykłej książki/komiksu jak i do lektury:) Żeby jeszcze to zachłanne czytanie mogło "zarazić" młodszego syna, byłabym wielce kontenta.. Ale niestety 9-latka trzeba popychać i popychać (strona po stronie..)
  • Właśnie pochłaniam 12. część i myślę ciepło o Was - @Emilia.K i @Haku :-)
  • ja już przeczytałam 12 tom :D
  • tylko nic nie mów :-) A pamiętasz, jak w poprzednich miał na imię pies Willa? Bo tu jest Saba, a mi się jakoś kojarzy inne imię...
  • Mój syn już dwa razu przeczytał całą serie. Moze młodszy sie weźmie.

    Ja mam i mogę pożyczyć.
  • edytowano listopad 2013
    no szkoda, że nie Łódź....dla E. bym pożyczyła :)
  • Syn czyta. Mówi, że ciekawe, ale od paru dni jest wciąż w 1 tomie, więc chyba bez entuzjazmu. W bibliotece jest, więc nie ma sensu kupować.
  • Hmmm... Ciekawe, czy mają to w mojej bibliotece :-/
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.