Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Suszarka do ubrań

edytowano grudzień 2013 w Pomagajmy sobie
Kupiliśmy dziś używaną suszarkę do ubrań,bo nie dawaliśmy już rady z osaczeniem ubraniowym.
Niedługo będzie nas więcej i nie zniosłabym kolejnej suszarki w pokoju(chyba przy suficie).
Suszarka Privileg,cena 350 zł.Rok prod 2009,tylko wszystko po niemiecku(w sensie obsługi.Języka nie znamy.
Wiemy tylko,ze program jeans jest do dżinsów)).
Chciałabym zapytać użytkowników suszarek,czy susząc ubrania,nalezy je wcześniej segregować?Np koszulki,majtki razem(w sensie bawełna),inne materiały razem,czy nie jest to konieczne?
Na co zwrócić uwagę?
«13456711

Komentarz

  • U mnie nie trzeba bo z pośród 15 różnych programów uzywam tylko 2:
    najczęściej "suche do szafy" czyli że ciuchy się dosuszają porządnie
    a do poscieli obrusów itd "xxl"
    i to wszystko innych praktycznie nie używam bo wtedy faktycznie bym musiala segregowac ubrania na welnę bawelne delikatne itd :)
  • ja również nic nie segreguję
    dodam, że nie suszę ubrań bardzo eleganckich (ładnych bluzek itp.)
    raczej używam suszarki do skarpet, majtek, starych ręczników , polarów, jeansów (też tylko tych gorszych) pościeli

    kupno suszarki do ubrań to dobra decyzja:)
    naprawdę , upraszcza życie, tym bardziej przy większej rodzinie...



  • Gdyby ktoś ze znających jezyk pomógł rozszyfrować o co cho...
    To byłabym bardzo wdzięczna.
  • Mikuś - nie wszystko widzę dokładnie ale to same rzeczowniki są - wpisz sobie w translategoogle i bedzie miała wszystko :) Schrank - szafa - czyli wnioskuje że ubrania do szafy - tak jak pisaly dziewczyny,  leicht - lekko, extra-trocken - super suche, buegel - to chyba jeszcze sobie trzeba doprasowac :) moze warto jakąs polską suszarkę obczaić  i wtedy sobie dopasować odpowiedniki :)
  • Pierwsze zdjecie:
    AUS - koniec, wylacz, nic
    i dalej jak ruch wskazowek zegara:
    Beleuchtung - oswietlenie
    Baumwolle - bawelna
    extra - ekstra (suche)
    chyba Schrank - porzadnie suche, mozna wpakowac do szafy
    feucht - wilgotne
    Bügel - mokrawe, do prasowania
    mangeltrocken - takie jak do maglowania (czyli pewnie bardziej mokre niz do prasowania)

    strona lewa, od gory, czyli odwrotnie niz wskazowki zegara:
    Sonderprogramme - programy specjalne
    Auffrischen - odswiezenie
    Wollpflege - do welny
    Bügelfix - cos do prasowania
    Jeans i 30 Min- - wiesz

    Pflegeleicht - to, co sie pierze normalnie na 40°
    feucht - wilgotne
    Schrank - do odlozenia do szafy
    extratrocken - ekstra suche


  • drugie zdjecie:
    Laufzeit - czas, ile ma leciec
    te z gory na dol:
    trocknen - suszenie
    abkühlen - chlodzenie
    Ende - koniec
    Knitterschutz - delikatniej, zeby sie nie mechacilo
    Wärmetauscher - ?, cos co przerzuca cieplo, ale ja nie technik, zeby wiedziec skad dokad
    Behälter - pojemnik(i), pewnie jak trzeba wode wylac
    Siebe - sitka (pewnie, jak sie zapchaja od farfocli i trzeba wyczyscic)

    po lewej:
    Startzeitvorwahl - ustawienie, kiedy ma zaczac (suszyc)
    Tür - drzwiczki
    sanft trocknen - suszenie delikatne
    Start/Pause - start/przerwa
  • Bardzo,bardzo dziekuję.

    Beatsb,nie mogła przez Google,gdyż albowiem omlałty i umlałty mi nie wchodziły i doooopa.
  • ja segreguje pranie

    np. piorę ręczniki czy pościel - to potem wrzucam całość do suszarki na suszenie pościelowe
    jak piorę ciuchy codzienne - to suszę na programie ciuchowym
    jak piorę jakieś delikatne rzeczy typu "pranie ręczne" to suszę na takim najdelikatniejszym

    wełny i ogólnie swetrów itp nie suszę w suszarce

    skarpetek i rajstop dziecięcych (i dorosłych również) też nie suszę w suszarce - bo się za bardzo niszczą
    no i polarowych rzeczy też nie suszę - chyba, że chcę je odkłaczyć (po zwierzakach) to i owszem - w tym suszarka też jest super
  • Wärmetauscher - ?, cos co przerzuca cieplo, ale ja nie technik, zeby wiedziec skad dokad

    może wymiennik ciepła

    w mojej takie ccoś wyciągane na dole suszarki - co trzeba czyścić co 1-2 miesiące - płucze się to pod silnym prysznicem, żeby pozbyc się takich farfocli
  • Ale będę jutro suszyyyyyyć!
  • Marsjanka, tak, to to cos ;) Tzn. na logike by pasowalo.
  • edytowano grudzień 2013
    Aga,znasz li tą firme Privileg?
    W Polsce jej nie widziałam.
    Bardzo kiepska,czy taka se?
  • Lilu,jakbym wczoraj obfotografowała nasze mieszkanie,tp byś padła,wieszaki na szafie w przedpokojuew łazience,wszystkie grzejniki i cholera wilgoć i wychodzący grzyb w kuchni i sypialni...
    Nasza suszarką będzie stać na pralce,tylko trzeba kupić jakieś umiłowania.
  • Znaczy-mocowania,piszę x yelefo
  • umiłowania =))
    Suszarka bardzo ograniczyła mi prasowanie. Jak się złoży ubrania zaraz po zakończeniu programu jeszcze ciepłe. I jeszcze należy pamiętać, że suszarka nieco kurczy ubrania, szczególnie bawełnę, dlatego lepiej suszyć dłużej ale w niższej temperaturze.
  • Jeszcze nie wiem.
    Dzisiaj coś posuszę ))
  • Pamietaj o wylewaniu kondensatu i czyszczeniu filtra po każdym suszeniu. i nieśmiało przypomnę, że ktoś znający j. niemiecki mieszka od Ciebie patrząc rzut beretem.
  • MamaMika w kwestii tłumaczenia niemczyzny: następnym razem po prostu zadzwoń. Potłumaczę nawet przez telefon. Do którego szpitala idziesz i na jak długo?
  • Nie kupuj tego łącznika do pralki i suszarki. U mnie od 5 lat suszarka stała na pralce bez żadnych mocowań i nic się nie działo. łącznik kosztuje ok. 200 zł i będziesz i tak musiała dziurawić pralkę i suszarkę mocując go. Ostatnio mąż przymocował mi suszarkę do pralki dwoma złączami kątowymi z tyłu obudowy, bo synek uparcie opierał się o suszarkę, aż przesuwała się i baliśmy się katastrofy. Koszt złączy jest kilkuzłotowy, do tego wkrętarka i nawet kobieta sobie poradzi z montażem  ;)
  • MamaMika w kwestii tłumaczenia niemczyzny: następnym razem po prostu zadzwoń. Potłumaczę nawet przez telefon. Do którego szpitala idziesz i na jak długo?

    W środę uderzam na Polną,na razie z założeniem,że na 3 dni,ale może się okazać,że będą chcieli mnie szybciej ciąć?więc dokładnie nie wiem na jak długo. Miałam Ci odpisać na fbale jakośi umknelo
  • @MamaMika urzadzenia AGD z niemieckiego to Ci moja żona też potłumaczy. nawet lepiej, bo ona obcykana w tych sprawach.
  • jak czegoś w tym szpitalu Ci będzie potrzeba to dzwoń. Na Polną nie mamy daleko.
  • @Lila, u moich znajomych suszarka stoi na pralce. Tylko taka mate trzeba wlozyc pomiedzy.
  • @Lila, u moich znajomych suszarka stoi na pralce. Tylko taka mate trzeba wlozyc pomiedzy.
  • edytowano grudzień 2013
     od wczoraj myślę intensywnie o suszarce
    tylko gdzie to zmieścić?

    no normalnie to suszarkę stawia się na pralce :D
    innego ustawienia nie widziałam u nikogo


  •  Myślę o przebudowaniu kuchni po kontem suszarki.
    Tylko czy suszarka moze stać pod blatem? w ciągu szafek?
    mnie by się nie chciało dźwigać mokrych rzeczy z łazienki do kuchni

    latać z koszem na pranie w te i nazad ;)
  • To mamjeszcze bardziej ekstremalny pomysl ;)
    Czy mozna suszarke postawic w szacie? Moge z tyl tej szafy wyciagnac, zeby przewiew byl, ale z przodu i po bokach bylaby zamkneta. Da rade?
  • @joachm ja mam wlasnie pralko-suszarke, ale mnje nie zadowala, wiec rozwazam wlasnie zakup osobnego grata.
  • Dla mnie główna zaleta suszarki to brak konieczności prasowania. Żeby ubrania się nie wygniotły suszarka nie może być przeładowana. Ja mam pralkę na 5 kg a suszarkę na 7 kg. Wkładam cały wsad pralki do suszarki i ubrania nie są wygniecione.
    Piorę i suszę codziennie i nie zauważyłam znaczących wzrostów opłat za prąd. Prasuję sporadycznie. Żelazko jednak bardzo dużo żre prądu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.