Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

modlitwa w intencji małżeństw zagrożonych rozbiciem (wcześniej: pomysł na postanowienie noworoczne)

edytowano czerwiec 2014 w Arkan Noego

Noworoczne, bo łatwiej będzie spamiętać, kiedy się kończy i kiedy...  zacznie się następna ;)

Sprawa bardzo ważna, a nietrudna - po treningu pompejańskim, co to dla nas ta jedna dziesiątka ;))


Krucjata Modlitw w Intencji Małżeństw Zagrożonych Rozbiciem



Krucjata
ta ma na celu ratowanie zagrożonych rozbiciem sakramentalnych związków
małżeńskich. Przystępujący do niej zobowiązuję się do codziennej
modlitwy w ciągu 6 miesięcy w intencji jednego zagrożonego małżeństwa.

PODJĘTE ZOBOWIĄZANIA:
- codzienne odmówienie modlitwy w intencji małżeństwa zagrożonego rozbiciem;
- codzienne odmówienie jednej tajemnicy różańca;
- częsta Komunia św. w intencji tego małżeństwa;
- dodatkowa , dobrowolna ofiara.
A oto modlitwa codzienna w intencji małżeństwa zagrożonego rozbiciem:



Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Świętej Jedyny, proszę Cię obdarz
cudem przemiany małżeństwo zagrożone rozbiciem. Przemień urazy w
przebaczenie, oziębłość w żar miłości ofiarnej, smutek w radość,
oddalenie w bliskość. Oby w tym małżeństwie objawiła się Twoja Boska
miłość i Twoja chwała. Maryjo i Józefie - święci małżonkowie,
wstawiajcie się za tymi, którzy ślubowali sobie miłość, wierność i
uczciwość małżeńską. Niech ich rodzina stanie się prawdziwym
środowiskiem miłości i życia. Amen.

(za modlitwaserca.org)

«1

Komentarz

  • Ja czuję się wezwana do tej modlitwy, choć wszystko mi mówi "nie", bo dotychczasowe zobowiązania modlitewne zaniedbuję. Ale bliskie mi małżeństwo bardzo potrzebuje modlitwy, więc chyba takie właśnie będzie moje postanowienie noworoczne. Zresztą zastanawiając się nad ewentualnym postanowieniem (które same w sobie są z reguły głupie i mają krótki żywot) uznałam, że mogę mieć tylko jedno: skupienie się na modlitwie, na tym, by nie była spychanym na koniec dnia, mamrotanym w półśnie obowiązkiem, ale najważniejszym punktem dnia, pokarmem dnia.
  • Ładnie to napisałaś, Ireno. Może i ja bym podjęła na przykład za małżeństwo MamyMiki? Muszę przemyśleć, czy wytrwam/
  • Ireno, świetnie ujete. Postanowienie postawienia modlitwy w centrum dnia, to moje nieustające postanowienie po każdej spowiedzi. Nie wiem czemu to takie trudne.
  • Jakby komuś intencji do modlitwy brakowało, to dorzucam tu nasze małżeństwo. 
  • Jeść surową marchewkę. Żadnych słodyczy !
  • Jakby komuś intencji do modlitwy brakowało, to dorzucam tu nasze małżeństwo. 
    ja swoje też - już chyba nic nie dzieli nas od rozwodu:(
  • Okropnie banalne, ale///

    zmusić sie żeby wyrobić nawyk czytania naszym Kluskom na dobranoc

  • Kitek, jak trzeba, mogę się zobowiązać.
  • Podbijam :D
    Jak ktoś pilnie odmawiał, dzisiaj kończy. Wszystkich, kończących czy nie, zachęcam do zaczęcia od jutra nowej "adopcji" :)
  • Mogę komuś moich rodziców podrzucić? Imiona na priw, jak by co...
  • @E.milia, przepraszam, dziś dopiero zajrzałam do tego wątku. Jeśli dobrze rozumiem, podobnie jak DADP nie jest to za konkretne małżeństwo, ale, niezależnie od tego, chętnie przyjmę Twoich rodziców jako dodatkową intencję :)
  • Pojawiło się tyle nowych fajnych osób w ostatnim półroczu, że warto podbić :D
    Zajmuje tylko kilka minut dziennie, a cel ważny - polecam :D
  • Schudnąć chociaż trochę, kontrolować bardziej wydatki; chodzić wcześniej spać; "wziąć na serio pragnienie modlitwy".
    Ten Nowy rok 2014 jest tak dla nas pełen wyzwań, że wymaga wielu przeformułowań. Przynajmniej dla naszego małżeństwa i sposobu życia.
  •  Bezustanna Nowenna Pompejańska czyli jak jedna sie skończy będzie nastęona. 
     Poznawanie żywotów świętych 
     Oszczędzanie restrykcyjne 
     Więcej czasu poświęcić dzieciom 
     Praca nad charakterem 
  • Przynajmniej jednej osobie się udało. Syn @Bea nadal żyje!
  • @MartynaN Rok sie jeszcze nie skonczyl... ;)
  • Dogadaliście się z małym bardziej?
  • Po raz pierwszy mam ochotę zrobic jakieś postanowienia, bo mam poczucie , że jak się nie ogarnę, to będzie kiepsko.
  • Mam nadzieję, że się przyda :)
  • 1. Mniej czasu na tym durnym forum.
    2. Przypilnować Taw'ową by robiła brzuszki ewentualnie zrobić Taw'owej brzuszek
    3. Pompki z rana dla mnie, dojść do 100


  • W 2013 podjęłam postanowienie, żeby nie narzekać. Udało się w miarę. Chciałam podtrzymać i dodać, żeby mówić tylko dobrze o innych ludziach.
    Już się boję.
    :-/
  • Ograniczyc a najlepiej wyeliminowac slodycze ... od lat nie potrafię
  • 1. Mniej czasu na tym durnym forum.
    2. Przypilnować Taw'ową by robiła brzuszki ewentualnie zrobić Taw'owej brzuszek
    3. Pompki z rana dla mnie, dojść do 100
    mój mąż przeczytał, pośmiał się i powiedział, że pkt. mamy już załatwiony :P
  • uśmiechać się codziennie.
    :)
  • ja co do postanowień ( a raczej marzeń) noworocznych mam małe rozdwojenie jaźni. Z jednej strony chciałabym bardzo jak najszybciej być w ciąży, a z drugiej strony chciałabym, choćby od jutra iść do pracy, bo nasze finanse tego wymagają. 
  • Ograniczyc a najlepiej wyeliminowac slodycze ... od lat nie potrafię
    @matka6, poproś Boga. Mi zabrał z dnia na dzień, a byłam łasuchem nie z tej ziemi. Trwam już chybaokoło 4 lat i nie ciągnie mnie, Zamiast słodyczy kupuję orzechy, orzeszki, migdały itp. Powodenia.
  • Udało mi się dziś wytrwać bez słodyczy... Oby tak dalej krok za krokiem...
    Chcę ugotować jutro barszczyk prawdziwy z buraków, a nie z torebki, to następny krok...
  • "Chciałam mieć jakieś postanowienia noworoczne ale w sumie już jestem zajebista"
  • Podbijam, bo kończy się czerwiec, we wtorek zaczynam czwartą "adopcję" :)
  • edytowano lipiec 2014
    A podbiję raz jeszcze, rozpoczęcie jeszcze się dzisiaj zmieści, jakby ktoś miał ochotę :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.