Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Modlitwa za nasze dzieci

edytowano listopad 2013 w Arkan Noego
Niedawno przeczytałam gdzieś takie zdanie w kontekście do naszych dzieci:

"Czego nie wymodlisz, to będziesz opłakiwał"

Poruszyło mnie.
Osobiście odebrałam to jako wezwanie do jeszcze większego zaangażowania w modlitwę za własne dzieci.
Bo dzieci szczególnie są zagrożone. Szatan atakuje to co słabe, niewinne, bezbronne...

Jest już sporo inicjatyw modlitewnych. Mamy różaniec rodziców za dzieci...

Ja chciałam zaproponować Wam nowennę. Szczególnie tym, którzy już doświadczają problemów z buntującymi się dziećmi. Tym, których dzieci powoli schodzą na złą drogę...

Nie zawsze jesteśmy w stanie uchronić naszych dzieci przez złem tego świata.
Ale zawsze możemy się modlić.

image




Chciałam Wam wkleić tekst nowenny. Ale niestety samego tekstu nie znalazłam. Zachęcam więc do nabycia tej małej książeczki (koszt ok 4zł).


Komentarz

  • edytowano listopad 2013
    Znalazłam jedynie tekst litanii: 

    Litania do Przemienienia Pańskiego (nowsza)

     

     

    Kyrie eleison.
    Chryste eleison. Kyrie eleison.
    Chryste, usłysz nas.
    Chryste, wysłuchaj nas.
    Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami.
    Synu, Odkupicielu świata, Boże
    Duchu Święty, Boże
    Święta Trójco, jedyny Boże

     

    Jezu, który będąc Bogiem, z miłości ku nam stałeś się człowiekiem,                                          zmiłuj się nad nami
    Jezu, który przemieniłeś się na Górze Tabor, by umocnić wiarę w Twoje Bóstwo
    Jezu, który w czasie Ostatniej Wieczerzy przemieniłeś chleb i wino w Ciało i Krew Swoja Przenajświętszą
    Jezu, który w czasie Swojej Męki modliłeś się za swoich nieprzyjaciół
    Jezu, który dla naszego odkupienia byłeś w czasie Męki Ranami i sinościami oszpecony
    Jezu, uwielbiony po chwalebnym Zmartwychwstaniu
    Jezu, który przemieniłeś smutek Najświętszej Maryi - Matki Twojej i św. Józefa, gdy Cię znaleźli w świątyni
    Jezu, który na prośbę Matki Swojej przemieniłeś wodę w wino w Kanie Galilejskiej
    Jezu, który przemieniłeś smutek ojca w radość, gdy uzdrowiłeś jego syna
    Jezu, który w Nain zmarłego syna uradowanej matce wskrzeszonego oddałeś
    Jezu, któryś przywracał słuch głuchym, wzrok ociemniałym, sile słabym i zdrowie chorym
    Jezu, któryś serce Marii Magdaleny przez swa miłość nawrócić raczył
    Jezu, który przemieniłeś smutek dziesięciu trędowatych w radość, gdy oczyściłeś ich z trądu
    Jezu, który przemieniłeś trwogę Apostołów w spokój, gdy uciszyłeś słowem burze na jeziorze
    Jezu, który przemieniłeś Zacheusza celnika w apostola czynnej miłości bliźniego
    Jezu, który przemieniłeś smutek Marii i Marty w radość, gdy wskrzesiłeś ich brata Łazarza
    Jezu, który jednym spojrzeniem nawróciłeś zapierającego się Ciebie Piotra Apostola
    Jezu, który przemieniłeś smutek Najświętszej Maryi Panny i Apostołów w radość, gdy chwalebnie zmartwychwstałeś
    Jezu, który przemieniłeś smutek Marii Magdaleny i innych pobożnych niewiast, gdy ukazałeś im się po Swoim Zmartwychwstaniu
    Jezu, który przemieniłeś smutek Apostołów w radość, gdy obiecałeś im zesłać Ducha Świętego i być z nami aż do końca świata
    Jezu, który przemieniłeś bojaźń Apostołów w odwagę i męstwo
    Jezu, któryś przemienił wielkiego prześladowcę Ciebie, Szawła, w najgorliwszego i świętego Pawła Apostola



    Bądź nam miłościw, przepuść nam, Panie.
    Bądź nam miłościw, wysłuchaj nas, Panie.



    Od sprzeciwiania się uznanej prawdzie chrześcijańskiej, zachowaj nas, Panie.
    Od zatwardziałości serca
    Od gniewu, nienawiści i wszelkiej złej woli
    Od zła wszelkiego
    Od nagłej i niespodziewanej śmierci

    Przez tajemnice Świętego Wcielenia Twego, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
    Przez Przemienienie Twoje na Górze Tabor
    Przez ustanowienie Przenajświętszego Sakramentu Ołtarza
    Przez okrutne Męki i Śmierć Twoja na Krzyżu
    Przez chwalebne Zmartwychwstanie Twoje
    Przez przyczynę Najświętszej Matki Twojej
    Abyś na w wierze świętej zawsze utwierdzić i zachować raczył
    Abyśmy zawsze słuchali Twojego głosu
    Abyśmy wszędzie głosili Twoje miłosierdzie
    Abyśmy zawsze zgadzali się z Twoja świętą Wola
    Abyśmy naśladowali Ciebie w cierpliwości i miłości
    Abyśmy mogli odpokutować za grzechy w tym życiu
    Abyś nam dopomógł za Tobą dźwigać krzyż
    Abyś nam uczynił jarzmo słodkim, a ciężar lekkim
    Abyś nam dopomógł w pracach i trudach codziennego życia
    Abyś nam dopomógł w pracach i trudach wytrwać w dobrym aż do końca
    Abyśmy pomagali ludziom poznawać i miłować Boga prawdziwego



    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie.
    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie.
    Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.



    O Jezu, przez cudowne Przemienienie Twoje, zmiłuj się nad nami.



    Módlmy się:  Boże, który w chwalebnym Przemienieniu Syna Twego Jednorodzonego potwierdziłeś tajemnice wiary świadectwem ojców Starego Przymierza i wybranych Apostołów, a głosem wychodzącym z obłoku objawiłeś Swoje w Nim upodobanie, dozwól nam być współuczestnikami i współdziedzicami Jego chwały.  Przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, który zTobą i z Duchem Świętym żyje i króluje na wieki wieków.  Amen.

     

    ...
  • Przydałyby mi sie jakoies dobre modlitwy za dzieci.... Patrze na syna i córke i sie o nich martwie. chcialabym codziennie sie za nie modlic jak to robie za męża.
  •  A może coś związanego ze św.Ritą ? Zakupy w tolle sa o tyle kłopotliwe że jak kupujesz jedną rzecz za 4 zł przesyłka jest tak droga że się nie opłaca.
  • Dzięki Małgosiu,ja obecną Pompejankę w intencji mojego syna odmawiam teraz,ale tej nowenny też nie odpuszczę.
  • Modlitwa rodziców za dzieci

    Boże w Trójcy Jedyny, z woli i łaski swojej powierzyłeś nam dzieci, które do Ciebie należą. Prosimy za nimi, abyś miał je w swej opiece. Boże, Ojcze, strzeż życia naszych dzieci, zachowaj je w zdrowiu, broń od złych przygód, aby bezpiecznie mogły róść na Twoją chwałę i naszą radość.
    Synu Boży, Jezu Chryste, strzeż wiary naszych dzieci, daj łaskę, aby były wierne Tobie i nie dozwól, aby w życiu zbłądziły. Duchu Święty Boże, udziel dzieciom naszym światła w obowiązkach i pokaż, jak mają służyć Bogu i bliźnim. Daj im moc, aby pokonywały pokusy i trudności.
    Boże, wspieraj nas, rodziców, abyśmy słowem trafiali do serc dzieci, a słowo swoje popierali dobrym przykładem życia. Pomóż nam czuwać nad dziećmi i szukać ich dobra. Obudząj i podtrzymuj w nas ducha wiary i spraw, niech razem z dziećmi naszymi oglądamy kiedyś Ciebie, Boga Trójjednego. Amen.

    @ola_g
  • "Boże, Ty powołując nas do małżeństwa, raczyłeś je ubogacić potomstwem. Polecamy Ci gorąco nasze najukochańsze dzieci. Oddajemy je pod Twoją opiekę, aby wzrastały w Twej świętej bojaźni, wiodły życie prawdziwie chrześcijańskie i przyniosły pociechę nie tylko nam, ale i Tobie, naszemu Stwórcy, i naszej Ojczyźnie. Spójrz, Panie, wśród jakich ludzi żyją. Udziel im pomocy i obrony, nam zaś dopomóż, abyśmy świadomi grożących niebezpieczeństw, przykładem naszego chrześcijańskiego życia zdołali je doprowadzić drogami cnoty i Bożych przykazań do nieba, gdzie będziemy Cię razem sławić na wieki. Amen."

    ("Modlitewnik dla małżonków", wyd.eSPe, Kraków 2008)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.