Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chorwacja

edytowano lipiec 2011 w Pomagajmy sobie
Zapytam nieśmiało- czy ktoś z Was był w miarę niedawno i może udzielić praktycznych porad, wskazówek etc. dotyczących wydatków, noclegów itp.?:shamed:
«1345

Komentarz

  • podbijam! był ktoś? z dziećmi? :)
  • bylam ostatnio chyba 2 lata temu. Wynajmowalismy apartament (dla mnie to plus, jesli mozna samemu gotowac, a nie trzeba ciagle restauracji szukac) w poblizu miasta Porec. W tym roku mielismy jechac do Chorwacji, ale porownujac ceny znow wybralismy Wlochy: za te same pieniadze mozna byc w duzo ladniejszym miejscu z piaszczysta plaza. No, chyba, ze ktos lubi kamienie ;) , ale tak naprawde na plazy posiedziec sie nie da, konieczne sa buty (sandaly jakies) do wody (kamienie czasem sa bardzo ostre). 
    Wiem, ze stosunkowo prosto mozna wynajac pokoj na nocleg (w prywatnym domu) i to nawet w sezonie juz na miejscu. Ale cen juz nie pamietam...
  • Ale jakie to są masaże na tych kamieniach ;)

     

    Zaliczyłam kiedyś taką plażę na Lazurowym Wybrzeżu.

  • Dwa lata temu, bez dziecka jeszcze. Pozytywnie zaskoczyły mnie ich "hamburgery". Wszystko świeże i nie mające nic wspólnego z hamburgerem właśnie, prócz kombinacji mięso, rodzaj pieczywa plus dodatki. Wcale jakoś wielce tanio nie jest, tak poza tym. My pływaliśmy jachtem, więc o kosztach zamieszkania nic nie powiem.

    W tym roku jedziemy do Włoch, jestem mile zaskoczona cenami tamtejszych agroturystyk.
  • nei denerwujcie ludzi
  • Mój mąż szukał na włoskich portalach, dość dużo można znaleźć także komentarzy na polskich stronach. Mogę się podzielić wrażeniami po powrocie, ale to dopiero we wrześniu, jak już będę wiedziała, czy jakiś ukrytych kosztów nie dodali. Wieczorem mogę dodać link, bo mój Małżonek jest Wielkim Wakacyjnym Organizatorem. Ja i reszta wycieczki jedziemy i punktujemy ;)
  • to ogólnie było

  • Polecam tą stronę, sprawdzona i zwracają część kosztów paliwa i za autostrady tylko trzeba doczytać warunki, my jeździmy z tej strony do prywatnej kwatery: http://www.adriatic.hr/pl

     

  • byliśmy rok temu w środkowej części-podobało nam się bardzo.wynajęliśmy apartament u miłych ludzi(jechaliśmy na wariata). byliśmy ze znajomymi z 2 dzieci, w ogóle mnóstwo turystów z dziećmi.
    Tanio nie jest,ale my mieliśmy dużo swojego jedzenia-gdybyśmy bardzo chcieli,więcej byśmy zaoszczędzili,ale jedliśmy w restauracjach,lody,ciastka itp.No i na pewno o wiele taniej,jak się chce tylko na plaży poodpoczywać,my zaliczyliśmy Split,Dubrownik, całodzienny spływ,a takie rzeczy kosztują.
     
  • Polecam jeszcze płn Chorwacji- np wyspe Cres:)

    Pięknie, bajecznie, dla dzieci super:)



    Ja kocham Chorwację i mam nadzieje odwiedzic ją jeszcze co najmniej j kilka razy
  • no właśnie-coś wspaniałego!no i widoczki!
  • W Chorwacji byliśmy 2 lata temu , na kempingu Lanterna koło Porecu. Z eurocampu , spaliśmy w namiotach z czwórką dzieci. Bardzo polecam , noclegi w drugiej połowie sierpnia całkiem przystępne cenowo.
  • No właśnie znajomi nas namawiają na camping. Mielibyśmy jechać w 3 pary z dziećmi w tym samym wieku (wtedy 9 mc). Namioty, gotowanie na campingu i inne tym podobne atrakcje. I mooocno myślimy.. 

    Na wyspę Cres.
  • Nie ma co myśleć , tylko się zbierać ).
  • @Monika73 wiesz jak jest! ;) Męża przenieśli (zlikwidowali oddział, w którym pracował) więc nie wiadomo czy dostanie urlop w tym czasie, w którym ma się odbyć ta wyprawa :D ale pieniądze prawie już uzbieraliśmy :D
  • U nas jakoś , wbrew obiegowym opiniom , mobilność rośnie wraz z liczbą (musiałam się pilnować , żeby nie użyć słowa "ilością" ) dzieci  . A ja coraz szybciej i skromniej się pakuję.

    Taja - trzymam kciuki za Wasz wyjazd !
  • Jak macie małe dziecko , to możecie jechać we wrześniu , ceny będą sporo niższe.
  • no właśnie, ale reszta chce jechać w sierpniu (jedna para nauczycieli więc wrzesień odpada). Także jak tylko wyjaśni się sprawa urlopowa to podejmujemy decyzję ;) 
  • w sie4pniu na campigu w Chorwacji sa jakies kosmiczne ceny: chcialam wynajac mobile home, czyli taki maly domek na campingu i patrze, ze ceny nawet ok, jak za tydzien ( cos okolo 150 euro). Pozniej doczytalam, ze to cena za jedna noc !
    takiej prawdziwej agroturystyki z krowami, kurami itp. nie spotkalam jeszcze we Wloszech. Raczej sa to gospodarstwa produkujace wino i wynajmujace pokoje.
  • W chorwacji kempingi są droższe od kwater, taki dziwny kraj, nie opłaca się z namiotem jechać, ani z przyczepą
  • No jedna para była na tej wyspie i płacili coś koło 15 Euro za noc...
  • Ja nieodmiennie polecam eurocamp ).

    Od czasu nowego forum nie mogę wklejać linków , może ktoś spróbuje.
  • Polecam ten konkretny kemping- Lanterna .
  • eurocamp to nic innego tylko na nasze pole namiotowe? :D
  • Nie !!!
    Znajdź sobie stronę i zobacz. Na znacznie wyższym poziomie i wiele dodatkowych atrakcji )
  • W namiotach jest wszystko oprócz łazienki i toalety- te są w osobnych pawilonach. Ale jest prąd , światło , gaz , kuchenka , lodówka , wyposażenie kuchni . W mobil homach są też łazienka i ubikacja. Są baseny ze zjeżdżalniami , place zabaw , animacje dla dzieci i dorosłych , sklepy. We Włoszech na kempingu był nawet kościół
    :D
  • No tak-też raz bylismy w tych namiotach:)-super!
    I campingi w Chowacji sa naprawdę fajne:)
  • będę patrzeć - dzięki!
  • No tak-też raz bylismy w tych namiotach:)-super!
    I campingi w Chowacji sa naprawdę fajne:)
    Eurocamp ma kempingi w podobnym standardzie w wielu europejskich krajach , głównie we Włoszech , Francji. Tak samo vacansoleil. My od czwartego dziecka tak spędzamy wakacje.Niestety , dla rodzin 2+5 są mobil homy tylko na niektórych kempingach , generalnie są one do 6 osób , czasem do 5. Płaci się za dobę za namiot albo domek , niezależnie od liczby (znowu chciałam napisać ilości) osób , więc wielodzietni górą ).
  • My jedziemy za tydzień... więc się wypowiem jak wrócę ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.