Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Chorwacja

124

Komentarz

  • My jedziemy za tydzien do Chorwacji. Wyprawa ostatniej szansy ;) bo do tej pory Chorwacja u mnie zawsze przegrywala z Wlochami (brzydka architektura, duzo betonu i kamieniste w wiekszosci plaze). Zobaczymy jak tym razem bedzie.
  • Jak bedzie znowu syf, to jednoznacznie spisuje Chorwacje na straty i juz nigdy moja noga tam nie postanie. Jedziemy wieksza grupa kilku rodzin i oni maja ten terwn sprawdzony (wyspa Rab, miejscowosc Lopar), ponoc swietna piaszczysta plaza z dwoch stron miasteczka, dobra dla dzieci. Zahaczamy tez na kilka dni o Dalmacje i okolice.
  • Mi tam Chorwacja się podobała , zwłaszcza jak byłam na południu ,na Korculi , w Dubrowniku. I na Kornatach. I chyba najlepsze owoce morza jadłam właśnie w Chorwacji :)
  • Chociaż wkurzają mnie te ostro-kamieniste plaże.
  • Mnie się Chorwacja kojarzy z wjazdem na taras widokowy w Dubrowniku, samochodami. Coś strasznego, kilka razy się rozwiedliśmy w trakcie tego wjazdu. A nasz przyjaciel chciał tam na dziko nocować. W efekcie byliśmy 3 czy 4 noce na małym, fajnym kempingu. Namioty wśród ziół, oliwki nad głowami. W drodze nad morzem i z powrotem nazbieraliśmy reklamówkę liści laurowych. Wystarczyło na kilka miesięcy.
    Dla nas Chorwacja za droga.
  • Oczywiscie @jukka. Chociaz kazdy ma inne poczucie syfu ;) Dla mnie na wakacjach musi byc przynajmniej tak samo ladnie, albo/ i ciekawiej niz to, co mam na codzien. Dlatego widok na jakies betonowe klocki odpada, a to niestety czeste. Moze byc prosto, ale ma byc klimat. No zobaczymy, chociaz bardziej dla towarzystwa jedziemy.
  • Nasi przyjaciele jezdza czesto do Chorwacji z druga rodzina (razem 10 osob) bez jakichkolwiek rezerwacji. Jada mniej-wiecej w okolice, jaka chca zobaczyc i szukaja czegos juz na miejscu. Nawet w wysokim sezonie ponoc nigdy dluzej niz godzine nie szukali, a przynajmniej widac co sie bierze.
  • Betonowo ;) napisze wiecej po powrocie.
  • Plaże niekamieniste - miejscowość Omiš. Ja konkretnie byłam na campingu Galeb . Podobało mi się.
  • No to jestesmy juz w domu po dlugiej jezdzie. Bylismy ponoc na najpiekniejszej piaszczystej plazy chorwackiej i blylo slabo. Dico-polo, stragany, duzy camping przy plazy i ogolny kicz. Sama plaza piekna, ale caly ten ludzki dodatek dla nas nie do zniesienia. Ratowalismy sie wycieczkami przez lasy i mokradla na dzikie plaze, chociaz i tam zdazalo sie natknac na jakies koszmarki architektoniczne.
    Ogolnie potwierdzilo sie moje zdanie o Chorwacji: przyroda ladna, choc nie wybitnie, architektura, miasta ogolnie koszmarnie brzydkie, jakby chcieli, a nie wiedzieli jak cos zbudowac, zeby bylo ladnie (np. kwietniki z betonu), teoche przypominalo mi to komune. W sklepach bieda, malo wyboru, jedzenie sztuczno-chemichne, chleb niezjadliwy. No i najwieksze kuriozum: na wyspie nie sprzedaja ryb. Jak wszlam dzisiaj do wloskiego supermarketu to poczulam sie teoche jakbym przyjechala z jakiegos komunistycznego kraju na zachod ;)
    Nie polecam, zupelnie nie rozumie tego boomu na Chorwacje, bo w wielu miejscach i w samej Europie jest o wiele ladniej i ciekawiej, porownujac z Wlochami, to ani ladniej, ani ciekawiej (zabytkow, ladnych miasteczek jak na lekarstwo), ani taniej.
    W przyszlym roku jedziemy jeszcze dalej na poludnie, az do Albanii, chociaz cudow sie nie spodziewam (slyszalam od tesciow o betonowych schronach na plazach).
  • Albania usłana schronami :))
  • Bylas tam @hipolit? Bo wlasnie cos takiego slyszalam o tym kraju... ale chcemy sie przekonac na wlasnej skorze, moze po drosze zahaczyc o jakas prowincje. Ale wymagania w sumie mam nie za duze: cala dzika piaszczysta palaza dla nas. Jakos nie lubie turysrow ;)
  • Będąc w Czarnogórze zrobiliśmy sobie wypad do Tirany i do Kruji- bo tam nasz Młody chciał zamek zwiedzić ;)
    Wiec az to taki objazd nie był.
    Ale ilośc tych schronów po trasie była imponująca :))
    Znajomi jeżdżą od lat do Ksamila i stamtąd robią wypady dalej. Sa zachwyceni Albania.
    Mielismy kiedys sie z nimi wybrać ( autem jeżdżą) ale wtedy mielismy dosc nieekonomiczne auto :))
    A za późni było zeby lecieć przez Grecję w dobrej cenie ;)
    Chcieliśmy w tym roku Młodego wysłać ma obóz do Albanii na rekonesans ale biuro anulowali termin ktory wybrałyśmy i zmiana terminu nie wchodziła w grę bo kolidowała z naszym wykazem ( a ktoś dorosły musi jednak dowieźć dziecko na miejsce zbiórki) wiec chcąc nie chcąc zmienił w ogole kierunek wyjazdu ;)
    Ale Albania jest wciąż ma naszej liście miejsc do odwiedzenia :)
  • Moi znajomi byli w Albanii w tamtym roku i przyjechali mega rozczarowani, wlanie beton, brudno, kiepskie jedzenie,infrastruktura, wcale nie tak tanio .Przyroda w miarę ok w kilku miejscach ale ogólnie nie polecają.
  • Przez was spada mi motywacja na tą Chorwację za rok . Zaczęłam się zastanawiać nad wariantem 2 tygodnie w Tatrach Słowackich + tydzień nad Bałtykiem. Bo morze dla mnie musi być na wakacje .
  • @Monika73 jesli nigdy nie byliscie w Chorwacji, to jezdzie, a noz sie Wam spodoba. Bo jest masa ludzi, jak ci nasi znajomi, ktorzy nam to miejsce polecili, ktorzy wracaja tam co rok. My szukamy po prostu czegos innego, mniej turystycznego i dlatego bylismy rozczarowani. Ale jesli lubicie campingi, to obiektywnie oceniajac ten camping (Rajska Plaza, wyspa Rab) byl o niebo lepszy od np. tych kombinatow wokol Wenecji. Bo znowu mysle, ze wakacje nad Baltykiem, to jeszcze wieksza pomylka ;)
  • Dzięki @Maciejka . Już byliśmy w Chorwacji właśnie na kempingu , ale to było na Istrii i było w porządku jak dla nas . Teraz gdybym jechała to wolałabym gdzieś bardziej na południe.
  • My doszlismy do wniosku, ze ladne widoki i brak tlumow to jednak tylko bardziej na polnoc, albo duzo bardziej na wschod.
  • Nam się środkowa Dalmacja bardzo podobała:) w miarę puste plaże,cieplutkie morze,piękna przyroda, stare miasteczka i widoki w nich przeurocze. Okolice Szibenika. Polecam park narodowy Krka z wodospadami, tworzącymi jeziorka,w których można się kąpać, szkoda, że nie umiem wstawić zdjęcia. Szał normalnie:) z tym zaopatrzeniem sklepów też mieliśmy takie spostrzeżenia, nietanio fakt. Podróż od nas tez długa, mimo wszystko chętnie wybierzemy się jeszcze kiedyś:)
  • mi sie leba podoba w polsce wiec pewnie i chorwacja by obleciala.. ;) niestety w tym roku nici z bialej plazy.. za rok jakos tez tego nie widzu ;) ale kto wie..
  • photo 3-27

    Chorwacja ma ogromny potwncjal, bo i na taka plaze sie natknelismy. Ale ona wyglada tak, bo jest w dziczy, daleko od miasta. W normalnym kraju wybudowanoby kilka gustownych drewnianych chatek do wynajecia. Do czegos takiego bym pojechala mieszkac. Ale wszedzie gdzie Chorwaci zaczynaja budowac, to musi to byc wielkie, betonowe i w ogole nie komponujace sie z krajobrazem :(
  • moze chodzi o to ze ten beton ich sie jakos nie nagrzewa ? moze jest w tem jakis zamysl.. nie wiem nie znam sie..
  • No wlasnie sie nagrzewa i jest nieprzyjemny. No nie wiem jak w takim klimacie, gdzie wszystko samo rosnie mozna sobie wybetonowac podworko przed domem. Wiekszosc widzianych domow tak ma. To jakas tragedia! W ogole doszlam do tego, co mi w tym krajobrazie nie pasuje: wszystkie domy sa mniej-wiecej w takim samym stylu lat osiemdziesiatych. Nie jest tak, jak chociazby w Slowenii, ze masz teoche duzych, teoche malych domow, nowe i stare, no jest jakas roznorodnosc, a tam jakby wszystko od jednego i tego samego (niedorobionego) architekta bylo.
    Ale zdaje sobie twz spawe z faktu, ze mam wysokie wymagania estetyczne ;)
  • Nowe dzielnice owszem, ale my zachwyceni byliśmy starymi miasteczkami,gdzie często jeszcze można spotkać chodniki z marmuru:)
  • Na kempingu eurocampu nie było betonu ,za to dużo drzew :)
  • A ta dzika plaża piękna !
  • Trzymam za slowo @jukka ! Stryszek czeka ;)

    @ola_g ale oni sie wysilaja, to nie jest tak, ze oni nie dbaja, albo nie robia, bo robia, tylko wynik nie za bardzo....
  • eee ja sie nie dalam...choc Maciejka przyznaje jest bardzo przekonywujaca, to jednak zachwyty 99% wyjezdzajacych nawet jak bez porownywalnego entuzjazmu mnie przekonuja..szczegolnie ze M ma duzo szersza perspektywe wyjazdowa..na ktora przecietny smiertelnik w pl ma male szanse.. bo z perspektywy MArokow, czy nawet Wloch czy innych tam ta Chorwacja moze i slaba..ale finansowo to jednak... nieporownana z wymienio i niewymienionymi.
  • photo 5-26

    Tu mam jedyne foto z domem-koszmarkiem, akurat byl tlem procesji na Boze Cialo. Wszystkie te domy tak mniej-wiecej wygladaja. Caly ambaras w tym, ze nawet nowo powstale domy tak wygladaja, jakby wlasnie jeszcze komuna sie nie skonczyla.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.