Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

1120121123125126148

Komentarz

  • A i jeszcze żeby z zakwasu żytniego na żurek było to co z nim trzeba zrobić? Odlać i czosnek dac i żeby sobie postał to wystarczy?
  • Ja wywar na żurek gotuje na czosnku dodaję kiełbasę i ziemniaki i jak wszystko się ugotuje To wlewam zakwas na chleb
    Podziękowali 1mamaw
  •  Na tort Maćka też bratki położymy. 
  • Uwielbiam bratki!
  • I mango. Ostatno jemy kilogramami. Świeże. Kupuję hurtowo. Pan do domu przywozi.
    Sernik kiedyś robiłam, ale pieczony. Nie zachwycił.
  • Myślicie, że że świeżego będzie ok?
    Może na jutro zrobię w sumie mam.

  • Że świeżego robi się trudniej i możesz nie osiągnąć tego smaku. Przede wszystkim swiezo przygotowana pulpe trzeba ugotować. I acz ej się nie zetnie. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Moja bratowa piecze keksy z samych bialek,  na slodko oczywiscie ale tak sobie mysle czy by sie nie dalo upiec keksow wytrawnych, np.z oliwkami, ziarnem slonecznika, z pestkami z dyni, z czarnuszką? Tak tylko kombinuje...
    Podziękowali 1Ona64
  • mamaw powiedział(a):
    Mi pięknie zakwas wychodzi jak dodam na początku łyżkę octu jabłkowego niepasteryzowanego.

    Ja pytania mam takie:
    1. Jaka inna zdrowsza mąką niż pszenna można zagęścić zupę?
    2. Co jaki czas trzeba dokarmiać zakwas i co jaki czas trzeba już coś z niego upiec?
    3. Czy wyjdzie chleb z samej mąki żytniej? Co tam jeszcze mogę do niego dać? Jestem zielono- zielona to będzie pierwszy chleb i dobrze by było jakby wyszedł, żeby mnie nie zniechęcić.
    Może jakiś prosty, wypróbowany przepis. Mam 3 kg mąki żytniej i tyle.
    ad.1 polecam mąkę bezglutenową schar mehl farine. Jeszcze bardziej polecam ją do zagęszczania sosów.
    ad.2 dokarmiam tylko przy pieczeniu chleba kiedy zużyję prawie cały czyli 1,2 razy w tygodniu. Przechowuję w lodówce.
    ad.3 oczywiście, że wyjdzie chleb 100% żytni a na samym zakwasie, ale musi być pieczony w foremkach i zarabia się co najmniej dwufazowo. Najpierw rośnie w misce z połową mąki, a potem w keksówkach z drugą połową mąki, solą i ziarnami (siemię lniane, słonecznik, pestki dyni, czarnuszkę itp). Zdecydowanie smaczniejszy i lepiej wyrośnięty jest chleb z mąki żytniej typ 720 (jasnej). Ja zakwas mam na mące razowej a chleb piekę z jasnej.
    Podziękowali 1mamaw
  • No i skusiłyście mnie.
    Właśnie piekę ciasteczka degistive do tego sernika.
    Jutro będzie sernik o ile nie zjedzą ciasteczek :D
  • Właściwie to zagniotłam ciasto i lecę na Mszę.  Dzieciom młodszym zleciłam upieczenie
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Właściwie to zagniotłam ciasto i lecę na Mszę.  Dzieciom młodszym zleciłam upieczenie
    Ciekawe ile będzie ciasteczek po Twoim powrocie ;) 
  • @Skatarzyna, a teraz chwal się co w środku, z czego tynk itd.
    Ile by kosztował taki tort, jeślibym chciała zamowic od Was dla nas?
  • Jest tak przekombinowany, że trudno opisać. Na wierzchu śmietana.
  • O fajne @Agnicha. Ale nie jestem przekonana czy zdrowsze albo chociaz mniej kaloryczne niż bezunie i kokosanki  :D
  • AleksandraB powiedział(a):
    mamaw powiedział(a):
    Mi pięknie zakwas wychodzi jak dodam na początku łyżkę octu jabłkowego niepasteryzowanego.

    Ja pytania mam takie:
    1. Jaka inna zdrowsza mąką niż pszenna można zagęścić zupę?
    2. Co jaki czas trzeba dokarmiać zakwas i co jaki czas trzeba już coś z niego upiec?
    3. Czy wyjdzie chleb z samej mąki żytniej? Co tam jeszcze mogę do niego dać? Jestem zielono- zielona to będzie pierwszy chleb i dobrze by było jakby wyszedł, żeby mnie nie zniechęcić.
    Może jakiś prosty, wypróbowany przepis. Mam 3 kg mąki żytniej i tyle.
    ad.1 polecam mąkę bezglutenową schar mehl farine. Jeszcze bardziej polecam ją do zagęszczania sosów.
    ad.2 dokarmiam tylko przy pieczeniu chleba kiedy zużyję prawie cały czyli 1,2 razy w tygodniu. Przechowuję w lodówce.
    ad.3 oczywiście, że wyjdzie chleb 100% żytni a na samym zakwasie, ale musi być pieczony w foremkach i zarabia się co najmniej dwufazowo. Najpierw rośnie w misce z połową mąki, a potem w keksówkach z drugą połową mąki, solą i ziarnami (siemię lniane, słonecznik, pestki dyni, czarnuszkę itp). Zdecydowanie smaczniejszy i lepiej wyrośnięty jest chleb z mąki żytniej typ 720 (jasnej). Ja zakwas mam na mące razowej a chleb piekę z jasnej.
    Bardzo dziękuję za zlitowanie się nad moimi pytaniami. Bardzo mnie cieszy że wyjdzie z tego chleb.
  • Elunia powiedział(a):
    @uja @hipolit jakieś placuszki białkowe polecała. Może się odezwie. Do zupy krem robi się też takie chmurki kładzione łyżką, nawet dobre.
    Jedno białko (ubite) +10g zmielonych płatków owsianych -i wielokrotność  tego, jest dobra baza do placków bananowych, gofrów, spodu do fit pizzy, ciasta do domowego kebaba itp ;) 
    Podziękowali 1uJa
  • Zamiast pulpy mango do sernika, mąż kupił mi dwie puszki mango w plastrach. Jest tego razem 500g, jak w przepisie. Jak mam zrobić z tego pulpę? Odsączyć, do robota i tyle czy coś jeszcze?
  • No to jest nadzieja :) Jutro działam :)
  • Zrobiłam w salaterkach; już większość zjedzone przed stężeniem
     

  • Mrozicie drożdże? Dostałam kg, ale w takim tempie nie zużywam :D
  • Mrożę.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Ja mroziłam... Piekłam potem z nich ciasto drożdżowe i było ok.
  • Ja tez. 
  • Mroze w porcjach. Zawsze mam dużo w zamrażarce
  • W południe zagniotłam ciasto drożdżowe na rogaliki.
    Że względu na niespodziewane okoliczności stało do tej pory. Najpierw wyrosło, a potem odpadło. Myślicie, że coś z tego będzie? Czy wywalić?
  • Będzie, zwielokrotnij o jakaś część. 
    Podziękowali 1Małgorzata32
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.