Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

24567148

Komentarz

  • Kochane, ja tylko w kwestii lubczyka: wspaniale wzbogaca smak krupniku.
    Dodajcie raz, a już nigdy nie zrobicie krupnika bez!
  • Melduję, że potrawa wyszła bardzo smaczna:bigsmile:
    mąż zadowolony, mięso przeszło sosem i rozpływało się w ustach.
    Dziękuję bardzo za pomoc :fi:
  • [cite] Jadwiga:[/cite]
    [cite] Malia:[/cite]Kochane, ja tylko w kwestii lubczyka: wspaniale wzbogaca smak krupniku.
    Dodajcie raz, a już nigdy nie zrobicie krupnika bez!
    Ja dodaję lubczyk prawie do wszyskiego:bigsmile:



    To tak jak Ja:bigsmile:
  • Robię właśnie wywar z mięsa i warzyw, który zamierzam zamrozić.
    Zrobiłam wszystko jak w przepisie i dodałam tam wszystkie zioła, co napisali:
    m.in. lubczyk, gorczycę, ziele angielskie, liść laurowy itp. To ma się gotować min 3h.
    Tylko się zastanawiam, bo nic tam nie było o soli, na razie nie dodawałam, ale się zastanawiam czy może autor nie uznał dodania soli za oczywiste i dlatego nic o tym nie napisał?

    Mógłby ktoś doradzić?
  • Bez soli Ci się nie zepsuje,bo będziesz i tak mrozić...tak więc spokojnie możesz sól dodać dopiero przed spożyciem.
  • a ja mam takie pytanie: jak długo gotujecie kukurydzę (kolbę)?
  • powiem tak gotuje mąż kukurydzę w za małym garnku że tak troche wystaje nad wodę, wstawia jak przychodzi z pracy na małym ogniu, hmm przypomina mu się wieczorem zwykle wody jest w garnku już niewiele - wyjmuje jakby nigdy nic i jest dobra :bigsmile:
  • Dlugo :cool:
    Ostatnio prawie godzine jej zeszlo.
  • a to nie jest tak, że im dłużej się gotuje, tym bardzie twarda jest?
    ta kukurydza?
  • Nie wiem ile czasu gotuję kukurydzę, sprawdzam widelcem czy ziarenka są miękkie i już.
  • czy ktos ma sprawdzony przepis na ciasto gofrowe?.. dostalismy uzywana gofrownice taką typu sandwich maker we wzorek koniczynki, czy serduszka...
  • Chyba w watku "pierogi, lazanki" bylo kilka przepisow.
  • [cite] MAFJa:[/cite]czy ktos ma sprawdzony przepis na ciasto gofrowe?.. dostalismy uzywana gofrownice taką typu sandwich maker we wzorek koniczynki, czy serduszka...

    GOFRY

    4 jaja
    0,5kg mąki
    25dag cukru pudru
    3dag proszku do pieczenia
    10dag margaryny
    400ml mleka
    cukier waniliowy

    Białka ubić na sztywno, dodać cukier i żółtka.
    Margarynę roztopić w garnuszku i dodać do niej zimne mleko (nie trzeba wtedy studzić).
    Do piany z jajek dodawać powoli i na przemian pozostałe składniki. Wszystko wyrobić mikserem.
  • A ja robię prościej- dodaję do ciasta drożdży. Wymyśliłam ten patent, bo mnie wkurzało, że po godzinie od upieczenia gofry robią się "gumilastyczne".
    Teraz są super- puszyste, leciutkie, kruche i trwałe.

    Mój przepis:

    kilo mąki
    2 jajka
    szklanka cukru
    pół szklanki oleju
    5 dag drożdży
    woda lub woda pół na pół z mlekiem do uzyskania odpowiedniej konsystencji- powinno być gęściejsze niż na naleśniki.
    Zmiksować wszystko razem i zostawić na pół godziny. Reszta urośnie w trakcie pieczenia.:wink:
  • [cite] juka:[/cite]OFF - świetny efekt dają też drożdże w plackach ziemniaczanych - wystarczy odrobina
    no też dodaję troszkę i parę kropel cytryny to nawet na drugi dzien nie sciemniaja:wink:
  • a ja dzis placki zrobiłam

    ale bez drożdży i cytryny bo nie wiedziałam :)

    ale za to z marchewką :bigsmile:
  • @Sylwunia - też robi e z marchewką. :bigsmile:
  • Fajny wątek :cool:
  • No tyle sie mozna dowiedziec -super! Macie jakis sprawdzony przepis Na pasztet? Ale taki prosty ;-)
  • No, pasztet, to raczej prosta rzecz do zrobienia. Ja się nie wysilam. Gotuję w jednym garze:
    *mięcho główne na pasztet (zwykle królika ale czasem coś innego, co mi w ręce wpadnie)
    * kawał wątroby (jaką mi się uda zdobyć - z tegoż królika, drobiową, wieprzową zwykle)
    * kawał tłuściela (najczęściej coś z podgardla ale czasem boczek albo słoninę)
    * kilka cebulek
    * kilka grzybków
    * czasem trochę innych warzyw (marchew, pietruszka, seler, por)
    * listek laurowy, ziele angielskie, pieprz zaiarnisty
    Gotuję długo, aż mięso będzie odłazić od kości.
    Wyławiam. W wodzie, co z tego gotowania została moczę trochę pieczywa - mogą być bułki albo suchy chleb. Jak nasiąknie, to wyławiam na sitko, żeby obciekło. Mielę wszystko (tylko listki laurowe i ziela wyjmuję) najpierw przez normalne sitko, a drugi raz przez takie do maku. Wrzucam żłótka 2 lub 3 zależy jak duże. Mieszam, przyprawiam solą, pieprzem i gałką muszkatołową. Próbuję, czy smaczne. Ubijam sztywną pianę z białek od tych dodanych żółtek. Delikatnie wmieszuję pianę do masy. Foremki natłuszczam i czasem wykładam cieniutkimi plasterkami boczku lub słoniny (ale czasem mi się nie chce i też jest OK). Wkładam pasztet do foremek i do pieca na 1,5 godziny w temp. ok. 200 st. Sprawdzam patyczkiem, jak ciasto. Studzę w foremce i wyjmuję dopiero jak zimne. Jak wyjąć na ciepło, to niechybnie się rozleci.
  • Cart
    zrobiłam dzisiaj gofry według twojego przepisu drożdzowego

    Były pycha!
  • No w tym tygodniu zrobie pasztet Bo mi takiego smaka narobilyscie:-)))Dzieki!!!
  • kurcze a ja mam jablka (takie smaczne ze wsi)... i wlasciwie czesc juz obralam.. i chcialam zblendowac i malej na zime mrozic lub pasteryzowac... ale w sumie to nie wiem czy ona to bedzie chciala jesc w tym roku... ale co innego moge zrobic? i jak?
  • Mozesz kompocik w słoiki zrobić zwyczajny.Zawsze to naturalny soczek.
  • no wlasnie zrobilam... bardzo pyszny soczek, obrzydliwe - rozgotowane owoce... nie wiedzialam, ze najpierw sama wode sie gotuje z cukrem.. no ale wieksza czesc skrzynki przede mna jeszcze..
  • Ja np.z tych kompotow robię kisielki a w miseczki te jabłuszka wkładam.
  • Ratunku - tyle was tutaj mądrych głów że na pewno coś wymyślicie.
    Obiecałam zrobić na jutro ciasto "dla gości".
    Upiekłam dwa jasne biszkopty, chciałam zrobić coś na wzór Tiramisu z masą z bitej śmietany i serka mascarpone - ale nie wyszło:sad:

    I potrzebuję pomysłu, przepisu na jakąś masę którą przełożę te biszkopty do dyspozycji mam:
    3 jajka
    szklankę mleka ( nie więcej niestety )
    margarynę
    ananasy z puszki
    masę krówkową gotową
    cukier
    śmietanę kwaśną 18% taką do zup
    i tyle :( i nie umiem nic z tego zrobić, zaćmienie ciążowe, nerwy czy co - ratunku.
  • Podbiję - bo pilnie potrzebuję pomocy.:ik::ik::ik:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.