Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

11718202223148

Komentarz

  • Wyszedl temat miety, to tu spytam. Moja mieta doniczkowa kuchenna ma robaki. Chyba mszyce. Cos da sie zrobic, czy do odstrzalu?
  • weź ją pod kran i porządnie umyj!
    Podziękowali 2mamuma madzikg
  • nasza tez miala. urwalismy te galazki i juz nie ma .. w ogrodku
  • @Dorotak, w doniczce na balkonie urosną Ci wszystkie chyba zioła. Mięta - spokojnie. 
    Podziękowali 1Dorotak
  • A miętę można posadzić w polu? Nie rozrośnie się za bardzo?
  • Rozrośnie, można wkopać w jakiejś donicy czy w wiadrze.
    Podziękowali 1weronika85
  • @jukaa kocham wszystko co czekoladowo miętowe. Wyślesz mi?
  • ola_g powiedział(a):

    Byście się naoglądały tych wszystkich przywr, tasiemców i innych bakterii też byście się bały  :p
    Naoglądałam się i się nie boję :tongue:  Ale jajników nie daje psom do zabawy ;)
  • Ile można przechowywać otwarte mleczko kokosowe? Przelane do słoika, niby smak ok, ale ja jestem z tych co wolą nie zjeść niż zjeść, taka fobia ;)

    Mam jeszcze czerwoną pastę curry w słoiczku. Użyłam raz, jakiś rok temu. Wygląda ok, ale mam obawy... jak myślicie?
  • Co do mleczka nie mam zdania, pewnie parę dni, a pastę chroni przed zepsuciem pikantność - jak nie przeterminowana, to można, tak sądzę ;)

    Przez wiele lat używałam mleka UHT, teraz przestawiłam się na tzw. świeże w plastikowych butelkach. Czy da się zrobić z niego zsiadłe po prostu zwyczajnie, czy trzeba zakwasić jak UHT?
  • Machnełam się z proporcjami... czy ciasto drożdżowe takie pod pizze można zamrozić i potem nornalnie reanimować?
    @Skatarzyna, Ty mi się kojarzysz ze specjalistką od mrożenia, da się to zrobić?
  • można, ale zalecenie jest hibernować nie na dłużej niż dwa miesiące :)
    Podziękowali 1Dorotak
  • @jukaa te sadzonki mięty masz? Ogólnie sadzonki ziół jak kupować i jak to suszyć?
  • Dorotak powiedział(a):
    Machnełam się z proporcjami... czy ciasto drożdżowe takie pod pizze można zamrozić i potem nornalnie reanimować?
    @Skatarzyna, Ty mi się kojarzysz ze specjalistką od mrożenia, da się to zrobić?
    Po rozmrożeniu zalecałabym dodać ze dwie szklanki mąki i malutki kawałeczek świeżych drożdży i pozwolić żeby wyrosło.
    Bo takie zamrażane w domowej lodówce i od razu użyte po rozmrożeniu,może mieć zbyt drożdżowy smak.
  • Chciałam upiec blat bezowy. Ubiłam na sztywna piane białka ze szczypta soli. Jednak po dodaniu cukru masa zrobiła się strasznie rzadka  :/ rozpływa się po papierze. Żeby zrobić rant, wogole nie ma szans. 
    Co zrobiłam źle?  Czemu z takiej sztywnej piany zrobiła się płynna maź?
  • A moim zdaniem to "przebite" bialko. Cukier zaczynamy dosypywac nie wtedy, jak jyz piana stoi sztywno ubita ale po troszeczke juz przy samym ubijaniu białek jak jeszcze bialka sa glutowate, rozumiesz.
    Podziękowali 2Aga85 Felicyta
  • edytowano sierpień 2017
    Rozumiem :D 
    Zrobiłam naleśnika bazowego ,bo szkoda było wywalić. Mam nadzieje, ze chociaż drożdżowe wyjdzie i uratuje moj honor gospodyni.
    Albo idę do stosownego watka :'(
  • Bezy nigdy nie zamordowalam ale sie przyznaje, ze w poczatkach swojej dzialalnosci przebilam bita smietane B) i sie raz na zawsze nauczylam, ze trzeba wiedziec kiedy powiedziec "stop".
  • Że śmietanę można przebić wiem doskonale (z autopsji :p ). Z białkami myślałam im dłużej, tym lepiej...
    Podziękowali 1Milagro
  • Co można zrobić z buraków w słoiki? Jakieś sałatki? Zostałam obdarowana kilkoma kilogramami.
  • Śmietanę akurat można uratować dodajac do przebitej trochę nieubitej.
  • I oczywiscie ubić ale pilnować zeby znowu nie przebić... :smiley: 
  • A jak wykorzystać śmietanę która się nie ubila? 
  • Ja polewalam tort na talerzykach już :-) 
  • Czy kmin rzymski ma cos wspolnego z kminkiem? Nie chce mi sie guglac a kminku niet. 
  • Nie,nie,nie!Całkiem inny smak.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano sierpień 2017
    Kmin rzymski? Dla mnie ohyda: smierdzi jak przepraszam spocona pacha starego chlopa.
    Podziękowali 2kasha malagala
  • Kmin rzymski (cumin) jemy z ciężkostrawnym żółtym serem. Ale prawda to, że do smaku trzeba się przyzwyczaić. Teraz bardzo nam smakuje!
  • Rejczel powiedział(a):
    Kmin rzymski? Dla mnie ohyda: smierdzi jak przepraszam spocona pacha starego chlopa.
     :D  :D :D

    Na szczescie wygrzebalam resztki kminku :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.