bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

17374757678

Komentarz

• kociara powiedział(a):
    Milamama powiedział(a):
    Moje czereśnie tez pomału dojrzewają, najpiękniejsze są na najwyższych gałęziach :) jakos tam wleze :wink: pewnie kompotu zrobię. Czy czereśnie się mrozi? Może to jest sposób na nadwyżkę? 
    Ja mroziłam i były pyszne. 
    Co prawda nie wiem jakie są zupełnie rozmrożoNe,  bo zjadalismy jeszcze lekko zimne ale z tego co pamiętam nie były tak kapciowate jak np wiśnie czy czereśnie ;);)

• To skapcialy czy nie?
  • A jakie moga byc rozmrozone owoce, bez cudow? No kapciowate ale pewnie jeszcze lekko zmrozone i z pestka w srodku trzymaja fason do pewnego momentu ;)
  • uJa powiedział(a):
    To skapcialy czy nie?
    No właśnie nie. 
    Zjadłam cześć wpisu ;)
    No nie są tak jędrne jak świeże ale nie tak miękkie jak np truskawki czy wiśnie. 
    Ale ja mroziłam twarde i jędrne tzw sercowki
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Eeee chodzilo mi o to że napisalas ze mrozilas czereśnie i były pyszne, nie takie skapciale jak wiśnie czy czereśnie;)
  • Dajcie tych czereśni trochę... 
    Podziękowali 1nowa
  • uJa powiedział(a):
    Eeee chodzilo mi o to że napisalas ze mrozilas czereśnie i były pyszne, nie takie skapciale jak wiśnie czy czereśnie;)
    :smiley: 

Dopiero teraz się zorientowałam.  
    Truskawki.  Truskawki skapciałe 
  • szukam dobrego przepisu na polewę lustrzana BEZ czekolady, może być kakao.
    Co się stanie jeśli poleje powierzchnię trochę nierówną?
  • Bedziesz miala "krzywe zwierciadlo" ;)
  • Gdzie można kupić dobry ajvar?
  • matka6 powiedział(a):
    Gdzie można kupić dobry ajvar?
    Ja kupuję w Piotrze i Pawle.  Firmy podravka bodajże 
    Są różne wersje
    Rolnik chyba tez robi
    Podziękowali 1matka6
  • Taki problem.
    Pekła mi ta zakretka przy kielichu blendera, ktora trzyma ostrze. Oczywiscie pominę wyglad kuchni po wylaniu ponad 1,5l koktajlu.
    Czy jest szansa na dokupienie samej tej czesci?
    Blender nie stary, z duzym szklanym kielichem, z kilkoma funkcjami... 
    Zelmer.
    No szkoda by było... :(
    Macie jakis pomysł gdzie szukać?
  • Szukaj podstrony zelmera z częściami. Ja dokupywałam, innej firmy chyba, ale zupełnie bez problemu 
  • Dzięki. Juz znalazłam.
    Podziękowali 1tymka
  • Mam ochotę na coś. Mam tuńczyka, makaron drobne kokardki, pomidory suszone. Co dokupić droga redakcji i jak zrobić żeby nie spieszyć. Salatki
  • edytowano 15 czerwiec
    Tunczyk i pomidory suszone maja wyrazisty smak i ida raczej w słoną stronę. Pasowalo by to przelamac troche czyms slodkim lub chociaz neutralnym. Od razu mi przychodzi do glowy kukurydza( wiem, ze oklepana ale tu pasuje), czerwona fasolka, brokuły pasują do suszonych pomidorow ale nie wiem jak z tunczykiem to pojdzie. Do tego makaronu mozna tez domaić np.troche rukoli albo sałaty lodowej, żeby fajnie chrupało :) I jeszcze jajka na twardo fajnie pasują do tuńczyka :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • @MAFJa ; jak mam jakieś składniki i nie mam pomysłu to wrzucam w google - wrzuciłam tuńczyk i suszone pomidory, sałatka. Wyszło połączenie z awokado albo z makaronem albo z ciecierzycą. Było też z fetą ale to chyba już przesada. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • A może to przesada i tuńczyk i pomidory? 
  • Mi pasuje. Ja bardzo lubię pomidory suszone z kaszą bulgur, kuskus albo ostatecznie jaglanką. Na zimno ale sałatka. Mi by pasowała kasza, pomidory i trochę oliwy z nich, tuńczyk i ogórek kiszony lub konserwowy.
  • No mi też ta kasza jakoś ciągnie... Ale mam jaglane tylko a nie jestem pewna czy dziś dzień gotowania co to ten bulgur? 
  • Też kasza, pszenna co prawda, ale tak spreparowana, że moja bezglutka może ją jeść.
  • Bulgur jest przepyszna! B.szybko sie gotuje, jest sypka, nigdy sie z niej glut nie zrobi, zawsze jest al dente. 
    Podziękowali 2MAFJa monika5
  • Bulgur jest przepyszna! Jak polaczysz z awokado, tuńczykiem i pomidorami to mniam. ;)
    Podziękowali 2Elunia MAFJa
  • No to już wiem jaka będzie sałatka na sobotę wieczór :D
    mamlu powiedział(a):
    Bulgur jest przepyszna! Jak polaczysz z awokado, tuńczykiem i pomidorami to mniam. ;)

• Aż zglodniałam, a dopiero co zjadłam obiad. :) Jeszcze można dodać czerwonej cebuli, to będzie bardziej wyrazista.
  • edytowano 15 czerwiec
    Ed. Nie ten wątek ;)
  • Porażka. Nie wiem co zrobiłam nie tak. Nawet w to awokado zainwestowałam. Gruszka bez smaku za 4zl. Do tego bulgur, tuńczyk i pomidory suszone. Trochę majo... Mdła potrawa obiadowa... Zjadliwa ale nie o tem marzyłam.. Nic czekam na drugą połowę... 
  • Dosolilam i trochę lepiej.. Się przegryzlo troche
  • Uuuu
    Ja bym bez majonezu ale z ogórkiem kiszonym. Może nie twoje smaki i tyle.
  • O nie, z majonezem to ja bym nie zjadła. Takie "kaszowe" sałatki to robię z sosem na oliwie, mnie wtedy bardzo smakują.
    Podziękowali 1Elunia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.