Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

17576788081148

Komentarz

  • edytowano grudzień 2018
    Mój tygodniowy zakwas buraczany czuć drożdżami :(. Zepsuł się? Do wywalenia? W smaku jest ok, mocno kwaśny, ale ten zapach mnie niepokoi. Jak kiedyś robiłam to tak nie pachniał. 
  • @Yucami chyba się nie zepsuł o ile drożdżami a nie pleśnią pachnie. W końcu dla przyspieszenia powstania kwasu buraczanego daje się czasem kawałek chleba na zakwasie - czyli dzikich drożdżach. To ta sama fermentacja.
  • A co zrobić żeby mi zakwas się nie zepsuł? W tym roku wreszcie wyszedł ładny, 6 dni już ma i boję się, że to za duzo szczęścia i do poniedziałku rano się popsuje...do lodówki dać? odcedzić? nie ruszać?
  • edytowano grudzień 2018
    Jak już dobry to możesz w czyste butelki i do lodówki. Jak ma jeszcze troche dojść to o ile nic spod wody nie wystaje ( buraki, czosnek, ziele ang. czy co tam masz) po prostu go nie ruszaj - nie powinien się zepsuć. PS. Tak naprawdę to czysty kwas nawet nie musi w lodówce stać, ale jak się boisz to zawsze bezpieczniej.
    Podziękowali 1czekolada
  • @Bambidu , pleśnią nie czuć.  Dzięki.  
  • Agnicha powiedział(a):
    Czekolada da się zwazyc
    Ta ciut gorsza
    Dlatego warto rozpuszcza ja w kapieli wodnej
    Ale niestety nie wiem co z ważną się da zrobić
    Murzynka chyba
    Wedla była, ale fakt rozpuszczalam bez kapieli tylko w garnku i to byl błąd.
  • Noi lidlowa juz sie ladnie rozpuścila;) teraz ide robic krem do tortu (kremówka z czekolada) i juz sie boje ze mi sie zwarzy.
    Podziękowali 1Bridget
  • uJa żeby krem się nie zważyl można rozpuścić czekolade w kremówce w kąpieli wodnej, schłodzić min 12h i ubic jak śmietanę. 100% powodzenia 
  • My Milke roztapiamy w kąpieli wodnej i jest ok. 
  • A mi chyba sernik wyszedł.. ci prawda niski.. nie wiem czemu.. i zadać se już chciałam pytanie po co tyle piany wlazło jak taki niski ale jednak puszysty jest mocno.. jednocześnie. 
  • PaniWiosna powiedział(a):
    AB powiedział(a):
    PaniWiosna powiedział(a):
    Jaka lidlowa? Wczoraj pytałam czy mają czekoladę do gotowania, to powiedzieli, że nie mają.
    Bo ona nie jest do gotowania
    Mi chodziło o taką do przerobienia kuchennego, jak to się fachowo nazywa?...
    https://fanlidla.pl/gazetka/2011.12.05.spozywcze/3879,Czekolada,couvertura
  • Wedel ostatnio się skiepścił... Wolę Wawel, albo Goplana...
    Podziękowali 2MAFJa wiesia
  • Ja rozpuszvzam lidlową bez  oznaczeń do gotowania. Taką najzwylkejszą, mleczną.
  • Mnie się do rozpuszczania Goplana mleczna sprawdza
  • Kochane kobietki Wy wiecie Wszystko. Czy moge zamrozic makiwiec 
  • U nas makowiec czasem miesiąc stoi u daje radę ;-)
  • Hej, doradźcie niedoświadczonej: do czego można wykorzystać kandyzowane orzechy laskowe? Dostałam kilka słoiczków tego specjału na święta i szukam przepisów :)
  •  Za kilka dni kolęda i w tym roku nasza kolej na kolacje. Podpowiedzcie co serwujecie? Bigos i bogracz już był... 
  • Ja humus na ogół robię bez pasty sezamowej ( dodaje tylko dużo kminu rzymskiego , oliwę i np. Koncentrat pomidorowy)
  • Elunia powiedział(a):
    Mam ugotowane ciecierzycę, ale ni grama pasty sezamowej. Z czym zrobić coś w rodzaju hummusu?
    Mi wystarcza czosnek,cytryna i ciut soli.
  • Nie...
    ale chętnie dowiem się jak wyszło  :)
    wszelkie pasty, tym bardziej z fasoli to nasza kulinarna przyszlość :)
    mam na myśli starszych ( 15 i 20 lat) oraz siebie
    reszta moze z czasem zasmakuje :)
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Elunia powiedział(a):
    Wyszło b.dobre. Dodałam olej, cytrynę, paprykę słodką i ostrą, sól. Nie będę już specjalnie kupować tahini.
    Teraz chcę spróbować zrobić pastę z białej fasoli, cebuli i jabłek, coś w typie smalcu. Robił ktoś?
    Robiłam, dobre
  • dla mnie to było niezjadliwe, ale zmęczyłam, bo jeszcze kur nie mieliśmy :blush: 
    Podziękowali 3Bridget madzikg Rejczel
  • Elunia powiedział(a):
    A obierałaś @uja fasolę ze skórek? W niektórych przepisach polecają obranie.
    Oj nie pamietam, znając moje lenistwo pewnie nie;)
  • Fasoli nigdy nie łuskałam.
    Zblendowałam.
    Pomidory suszone ze słoiczka zblendowane tez pycha .
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ja robiłam smalec z fasoli. Nie blendowalam  tylko tłuczkiem do ziemniaków trochę zmiazdzylam bo taki był przepis. Z jabłkiem majerankiem i cebulką. Smaczne tylko taki dziwny posmak na zębach zostawialo 
  • Ja robię z fasoli, nie obieram. Blenderuje i potem dodaję podsmazona cebulę. Ostatnio robiłam z całego nieluskanego grochu, dla mnie smaczniejsze niż z fasoli. 
  •  @mader prosta obiado kolacja czyli puree ziemniaczane z poledwiczkami wieprzowymi ido tego surówka z kiszonej kapusty oraz warzywa na parze. Wyszło smacznie. Była godzina 21 i cała kolęda razem z kolacją nie dłużej niż 30 minut! Ekspres 
    Podziękowali 2madzikg Bridget
  • Elunia powiedział(a):
    Wyszło b.dobre. Dodałam olej, cytrynę, paprykę słodką i ostrą, sól. Nie będę już specjalnie kupować tahini.
    Teraz chcę spróbować zrobić pastę z białej fasoli, cebuli i jabłek, coś w typie smalcu. Robił ktoś?
    Ja!!!Uwielbiam
    Podziękowali 1Bridget
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.