Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

17677798182148

Komentarz

  • no dobra... mam kłopocik. Maz poproszony ugotował mi buraki na jarzynke... tyle, że je obrał wcześniej pieczołowicie. Jak zdjęłam pokrywkę zobacyzłam obrane buraki i barszczyk;-) Powiedział, że zasadniczo jego uczyli, że wszystko poza jajkami się obiera przed gotowaniem i że mam dawać jaśniejsze instrukcje typu uwaga tylko nie obieraj!

    Z buraków sprobuje tę jarzynkę zrobić choć sa bledsze niestety. Szkoda mi tego wywaru wylewać - co moge z niego zrobić. Myślałam, że wrzucę jarzyny, ziemniaki i taki barszczyk zrobię, choć cienki raczej będzie? A może jakieś inne pomysły?
  • Buraków tyle że starczy na jedno i drugie. Ino fasoli brak
  • Macie jakieś sprawdzone przepisy na szybkie sałatki/pasty do chleba?
  • Sałatka, makaron, szynka konserwowa, szczypiorek, majonez, sól i pieprz.
    Podziękowali 1awia
  • Pasta, czerwoną soczewicą ugotowana zblendowana z czosnkiem, bazylia i suszonymi pomidorami, plus trochę oleju z xalewy
    Podziękowali 2awia madzikg
  • W niedzielę mamy urodziny. Podzieli się ktoś jakimś przepisem na dobry tort? Miałam smaka na rafaello, ale przepisy z neta mnie nie przekonują. 
  • Ja od lat robię cappuccino
    Do biszkoptu cappuccino smietankowe i do bitej śmietany tez
    Podziękowali 2Bridget mamasara
  • Elunia powiedział(a):
    Ostatnio z nadmiaru orzechów zrobiłam jabłkowo-orzechowy. Dobry wyszedł. Jak nie masz swoich orzechów to trochę drogo. 3 szklanki.zmielonych orzechów, szklanka bułki tartej,12 jajek i chyba szklanka cukru. Wychodzi spora tortownica.

    @Elunia, a możesz podać dokładniejszy przepis? Brzmi smacznie 

  • Ja robię bezowy, to znaczy kupuję gotowe bezy i przekładam. Nakładam bitą śmietanę kwaśne owoce bezę bitą śmietanę owoce/ startą gorzką czekoladę. Lub Piekę biszkopt i przekładam jak wyżej tylko wpierw kwaśny dżem bita śmietana przekładam, kwasmy dżem bita śmietana i starta czekolada. W obu przypadkach nie słodzę śmietany!
  • matka6 powiedział(a):
    Ja od lat robię cappuccino
    Do biszkoptu cappuccino smietankowe i do bitej śmietany tez
    Dzieki!! Zapomnialam o tym.
    A kiedys tak czesto robilam.
  • @matka6 ile dajesz cappuccino do biszkoptu i ile do śmietany?
  • I czy do śmietany sypiesz proszek czy rozpuszczasz w wodzie?
  • a śmietanowy, czy bardziej kajmak, czekolada
    czy chcesz ten raffaello
    bo mam przepis
    Podziękowali 1mamasara
  • edytowano styczeń 2019

    http://portal.mamaroza.pl/index.php/2012/01/rafaello-karolinki/


    żadnej polewy już nie robię tylko sypię wiórkami

    no trochę gotowców tam jest, ale smaku żadne inne raffaello nie przebiło


    przepis mojej teściowej, ulubione ciasto wszystkich,

    no 3- bit jeszcze też lubią


    Podziękowali 1mamasara
  • edytowano styczeń 2019
    @OlaN. - do biszkoptu 6 łyżek , a do litra śmietany 4 łyżki cappuccino  sypkie i 3 łyżki cukru. 
    Do przełożenia konfitura wiśniowa 
    Na wierzch starta czekolada mleczna
    Podziękowali 2OlaN. Bridget
  • Dziękuję @Elunia, ale się słodko zrobiło  :)
  • Mam dużo orzechów to chyba zrobię twój @Elunia ;
  • @Elunia jak wlewam do ciemnych butelek z kapslem i na wierzch ciut oleju to stoją, ale nie wiem jak długo mogą, bo Krzysztof wypije zwykle na bieżąco.
  • edytowano styczeń 2019
    Drobno poszatkowaną biała, pokrojone:papryka , ogórek kiszony, marchewka, jabłko - starte 
    Mrożony koper lub natka niemrozona 
    I ja daję łyżkę majonezu ale można olej

    Por, sparzone rodzynki , dużo tartego jabłka smietana
    Drobno pokrojoną czerwona do tego jablko i łyżka majonezu plus rodzynki
  • Marchewka z chrzanem; por+starte jabłko +starta marchewka +olej
  • Buraczki, brokuły, zielona fasolkę. Biała kapusta.z jagurtem i chrzanem. Brokuł z jogurtem, pomidorem i słonecznikiem. 
  • Starty seler + śmietana/majonez+czosnek +rodzynki +pieprz+sól 
    Podziękowali 1Hope
  • Ogórki kiszone, jabłka, 15min. wcześniej zamarynowana cebula, czasem koper włoski, dobry olej, sól i pieprz.
    Po sałacie zdechł niedawno nasz kanareczek!
    Salata tylko ze swego ogrodu!
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano styczeń 2019
    @Elunia ;
    Pokrojony por plus marchew.
    Lub plus jablko.Sos jaki chcesz.
    Kapusta biala +cebula pokrojona w piorka +marchew mieszasz z sokiem z,cytrynki przyprawy oliwa.
    A nasze dzieci uwielbiaja marchew +jablko na duzych oczkach potarte.


    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano styczeń 2019
    Moja ulubiona to seler (korzeń) z jabłkiem na grubych oczkach, z brzoskwinią i orzechami włoskimi + jogurt i majonez. 
  • mamlu powiedział(a):
    Por z jajkiem gotowanym i majonezem. 
    Czerwona kapusta ze slonecznikiem w wersji z oliwą lub majonezem i musztarda. 

    A w jakiej formie to jajko i por? W sensie jajko w kosteczkę, por w piórka?
  • nie ma tygodnia bez surówki z kapusty i marchwi, jak od Chińczyka. Zaraz idę kroić!
    Podziękowali 1babka4
  • Skatarzyna powiedział(a):
    nie ma tygodnia bez surówki z kapusty i marchwi, jak od Chińczyka. Zaraz idę kroić!
    przepis?
    Podziękowali 3Hope Bridget AgaMaria
  • kiedyś jakiś wyguglałam, teraz gotuję zalewę na oko, bo z przepisu była dla mnie za słodką.
    Kapustę cieńko poszatkować. Marchew zetrzeć. W rondelku zagotować olej z octem winnym z posiekanym czosnkiem, trochę soli i cukru. Gorące wlać do warzyw. Dobrze wymieszać. Schłodzić. 
    Podziękowali 2Aneczka08 AgaMaria
  • Dziś wezmę dwie duże marchewki. 3 duże ząbki czosnku. A płynów tak łącznie z pół szklanki, oleju dwa razy więcej niż octu. Wszystko na oko robię. Raz spróbujesz i już będziesz wiedzieć, czego wolisz więcej a czego mniej, czy w sam raz.
    Podziękowali 2babka4 WandaB
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.