Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

15681011148

Komentarz

  • a mogę z tą oliwą, w której są miksować?
    może tak czosnek i bazylię do tego... hm...

    a z czymś to pasuje na chleb? Chodzi mi po głowie jakiś serek/twarożek?


    do jaglanki kiedyś próbowałam, ale dziś już jadłam jaglankę i chyba nie mam ochoty na więcej:D
  • Możesz z tym olejem w którym pływają i czosnek z bazylią bardzo pasuje moim zdaniem. Na chleb można samo, a można i z twarożkiem - jak Ci posmakuje.
  • boszszszsz, ja poproszę takie problemy kuchenne!!!!
    idę, bo na razie to wątek masochistyczny dla mnie; zwłaszcza ostatnie wpisy - mam worek suszonych pomidorów które uwielbiam, mniammmmm, i na razie nie mogę z nich skorzystać :(
  • o rany, mam nowe ulubione smarowidło...

    pasta z pomidorów suszonych. Dałam trochę za dużo czosnku i wyszło ostree! Ale nie mogę się najeść normalnie, pyszności:D
  • Nie wiedziałam gdzie zapytać. Tu chyba będzie dobrze...

    Jadłam wczoraj w Ikea kuskus orientalny. Przypomniał mi pewien akademicki smak, gdy jeden wegetarianin przyrządzał potrawkę. Pychota!

    Ktoś może jadł w ikea? Zastanawiam się nad zestawem przypraw, bo to jest właśnie TEN smak. :-)
  • @draconessa

    Marynata do dziczyzny-  sarna i daniel

    Dla moich chłopów może być z czerwonym winem, dla mnie poproszę o taką bez wina (bleee) 

    Help me ;)
  • @hipolit

     przepraszam za spoznienie, ale mam nadzieje, ze sie jeszcze przyda:)

    Dla Ciebie marynata grecka: 1/4 szklanki soku z cytryny

                                              1/2 szklanki oliwy ( ale tu mozesz pokombinowac:)

                                              1 lyzeczka soli

                                             1  lyzeczka pieprzu

                                             1 lyzeczka oregano

    Podobna jest marynata wloska, ale zamiast soku z cytryny dasz ocet z czerwonego wina, oliwe, , lyzke musztardy, roztarty czosnek i znow oregano

     

    Dla chlopakow:

    cwierc szklanki cydru lub czerwonego wina,

    cwierc do 1/3 szklanki bulionu wolowego ( moze byc ewentualnie! z kury, ale wtedy daj do niego sosu sojowego dla charakteru - jakies 2-3 lyzki)

    rozmaryn ( sypie na oko:) )

    roztarty czosnek ( ja lubie duzo, a w przepisie mowia o 2 zabkach)

    Lyzka oliwy

    Lyzka soli morskiej

    pol lyzeczki mielonego czarnego pieprzu

     

    I wsio:))))

    A w ogole my do jeleniowatych stosujemy wszelkie przepisy, w ktorych wystepuje jagniecina lub wolowina, i to dziala:) Wszystkie jeleniowate tez traktujemy tak samo, tzn uzywamy do nich tych samych przepisow, nie zwazajac,czy sarna, czy daniel :)

     

  • Dziękuje
    Będzie na zaś
    Zrobiliśmy po staremu, od znajomego, który to ustrzeli to ugotuje ;)
    Wino, warzywa- marcher, seler, pietruszka, dużo czosnku, sól, grzybek suszonych, pieprz, jałowice, liść laurowy, czerwone wino-zagotować, wystudzić i zalać miesiwo
    Cóż jakoś bede musiał przeżyć te winna marynatę
  • Mam problem kuchenny...


    cos bym sobie zjadla... Ale nie wiem co...
  • edytowano luty 2014
    Czy ktos moze mi powiedziec z jakiej ilosci koncentratu pomidorowego robic dobry, domowy ketchup?
    Mam koncentrat Mikado z Lidla. Niby 30%.
    Ile wody mam dodać?

    [tylko prosze uszanowac moja skłonnosc do zdrowego zywienia i sie nie nabijac]
  • mam wrażenie ze wciąż to pozostanie koncentrat tyle ze rozcienczony. Z niego możesz raczej zrobić sosik i używać zamiast keczupu.
  • edytowano luty 2014
    @Nika76, ja się wcale nie nabijam, ale...
    =))


  • edytowano luty 2014
    No co? Lepsze to niz jakis ketchup kiczowaty

    Tak, wiem.
    Najlepiej z wlasnych pomidorów sadzonych z nasion sprowadzanych z Boliwii bez uzycia nawozow sztucznych i po odchemieniu gruntu i zabezpieczeniu powietrza oraz podpisaniu umów eko z sąsiadami o niezatruwaniu okolicznych terenów.
  • ostatnio był taki program ze barwnik do keczupu uzyskuje się z jakiś robaczków. No i jest naturalny.
  • Zaczynam rozumiec M_monie, z jej dywagacjami na temat roznicy pomiedzy aborcja a spławianiem embrionów.
  • edytowano luty 2014
    @Nika76

    Myślę, że najlepszym wyjściem, będzie zrobienie sosu pomidorowego z pomidorów z puszki.
    Zmiksuj same pomidory (pomidory w całości nie krojone) dodaj troszkę octu balsamicznego, szczyptę cukru i przyprawy.
    Ja wprawdzie nigdy nie robiłam domowego ketchupu, ale sama robię sos pomidorowy np. do pizzy
    Wtedy dodaję oregano, bazylię, czosnek i powyższe, dosmaczam potem i tyle.

    Jakby Ci się jednak nie chciało to najmniej kaloryczny ketchup sklepowy to Dawtona bardzo pikantna
    Zaś jedyny nie zawierający glutenu to ten - pisze na nim, że nie zawiera ( innego gotowca póki co nie znalazłam, ale może za słabo się starałam w poszukiwaniach )
    image
    pewnie masz na myśli koszenile ;)
    najczęściej występuje tam gdzie produkt na dodatek "truskawkowy" czy też kolor przewodni to czerwień ;)
    np. ptasie mleczko o smaku truskawkowym, jogurty truskawkowe ;)
    Nie słyszałam żeby występowała w ketchupie

    Zresztą jakie to ma znaczenie, jeśli wcinamy króliki, kurczaki, swinie czy krowy :))
  • Oczywiscie ze nie robie z samej wody do tego koncentratu ale z przyprawami, zwlaszcza z moja cebulopapryką w soli.

    Sie mozecie smiac, ale i tak uwazam ze jedyne co mozna w dzisiejszym swiecie to ograniczac trucizny, wyeliminowac ich sie nie da. I tak czuje sie znacznie lepiej niz kiedys, kiedy nie patrzylam na etykiety.
  • Wyszedł mi pyszny ten sosik, tylko sie zastanawiam czy prawie litr na słoiczek to nie za duze rozwodnienie.
  • @Nika76 śmiać się nie będę, bo w pełni popieram! Mam tą samą zasadę. Ograniczyć syf by z resztą trucizn (których uniknąć nie potrafimy) organizm sobie jakoś poradził.
  • hehe, ja majonez już sama robię, przymierzam się do musztardy domowej, kapustę piszę chleb i bułki piekę, wędlin praktycznie nie kupujemy  coraz większa samowystarczalność.

    I wiecie co jak robię majonez i mi się zwarzy i go odratuję (bo to nie problem) to jest on lepszy niż ten co od razu wychodzi super i się nie warzy i nie był odratowywany. Śmiać mi się chciało jak to odkryłam:-)
  • glutenu ani octu nie zawiera też keczup co się zwie Krzepki Radek
    i co z tego, kiedy zawiera pomidory, a my pomidorow chwilowo nie możemy, eh...
  • @Aneczka08 a masz jakiś przepis na domową musztardę? Chętnie bym zrobiła  :)
  • jeszcze nie mam ale patrzyłam w sieci i nie wydaje się to jakoś bardzo skomplikowane
  • @Aneczka08

    a własnie - byłam ciekawa jak Twoje próby majonezowe - nawet gdzieś pytałam, ale wątek mi uciekł ;)
    Za którym razem wyszło? :)
  • hej maz dal sie nabrac i kupil mi dwie kostki miksu extra zamiast masla... ://///   czy to sie w ogole do czegos nada? np. myslalam do rogalikow drozdzowych... one maja w przepisie maslo lub margaryne.. moze nie bedzie smierdziec/? na chlebie u nas nikt tego nie zdzierzy...
  • Ha, ha, mam ten sam problem. Kupilam (i to w eko sklepie, gdzie niespodziewalabym sie takiego badziewia) kostke margaryny, ktora lezy w lodowce i czeka na zmilowanie...
  • edytowano luty 2014
    mi kiedys swita ze plesniak pieklam z tem..alee nie pamietam jak wyszlo

    a miala byc tarta na drugie pierwszy raz :((
  • Chce zrobic ciasto drozdzowe z malinami, ale maliny mam tylko mrozone. Czy rozmrazac je przed wrzeceniam na ciasto, czy nie? Boje sie, ze  jak rozmroze, to za bardzo wodniste beda i wyjdzie zakalec. A jak nie rozmroze, to za zimne beda, ciasto nie wyrosnie i bedzie zakalec. Tragedia grecka normalnie...
  • Maciejka, a nie możesz tych malin rozmrozić, podgrzać i zrobić taki super gęsty kisiel (mąka ziemniaczana z wodą)

    jak to wystudzisz powinno być ok, tak myślę,

    na moje oko z zamrożonymi ta drożdżówka się nie uda
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.