Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

18586889091148

Komentarz

  • Tak. Jak w wolnowarze. 
  • Nie pamiętam, przykro mi. 
  • Mam pytanie - czym nasączyć biszkopt w torcie biszkopt-truskawki-śmietana?????
  • mniam
    ... ale teraz plis na serio! czym?
  • @Elunia jak z zupą? Upiekła się?
  • Ja nasączane wodą z cytryną.
  • Też tylko woda z cytryną , można też spirytus dodać w wersji dla doroslych
    Podziękowali 2Skatarzyna Amica
  • Ja nasączam biszkopt w torcie kajmakowo-gruszkowym sokiem wyciśniętym z grapefruita. Bardzo mi odpowiada ten kwasek, dzięki któremu tort nie jest za słodki.
    Podziękowali 1Amica
  • Dzięki.  Tak woda z cytryną mi się podoba !
  • Ja ostatnio nasaczyłam moj tort sokiem wyciśniętym z pomarańczy, ale zwykle albo jest to sok z cytryny z woda i niewielką iloscią cukru, albo jesli mam owoce z puszki to syrop z puszki + cytryna. 
    A ja mam pytanie cukiernnicze.
    Przymierzam sie do kupienia termometru cukierniczego. Najtańsze są Kinghoff, najdroższe chyba Vilton, sa tez jakies pośrednie, ale na zdjęciu wszystkie wygladają tak samo. Czy faktycznie róznica kilkukrotna w cenie jest czyms uzasadniona? Ten Kinghoff widziałam na zywo - bo w Jankach jest hurtownia, ale niestety chcieli mi sprzedac min. 42 sztuki ;) Zaskoczył mnie, ze jest taki duży (choc oczywiście w opisach jest 35 cm długości - wszystkie mniej więcej tyle mają). Może ktoś ma taki termometr i moze podzielić sie wrażeniami?
  • Chciałam Wam podziękować! tort wyszedł super smaczny - nasączyłam go wodą z cytryną
  • Z klejącą skórka, to może być taka odmiana jabłek. Niekoniecznie czymś traktowana. U nas na wsi gospodarz, który miał sad miał jedną taką odmianę mówił, że jabłka same wytwarzają substancje, która zapobiega wysychaniu.
    Podziękowali 1Katia
  • Ja obieram dzieciakom a sama zjadam skórki. ( grubo obieram) Zacznę świecić?
  • Problem nie tyle banalny co nietypowy. Ostatnio upieklam na blasze woreczek strunowy spory z ikea. Walilo strasznie ale nie zorientowałam się co to. No i wystygł na tej blasze.pozdzieralam ale Zostały resztki. Co zrobić. Blacha taka z piekarnika.. rozgrzać to mocno? Potrzebuje do mazurków na sobotę. 
  • W Lidlu jest taka pianka do czyszczenia piekarnika/blach/rusztu. Wystarczy popsikac i zostawić na godzinę, rozpuszcza wszystko. Paskudna chemia ale skuteczna. Nie wiem tylko czy takie nieorganiczne resztki też usunie?
  • To jest worka kawałki. On nie jest czarny zwęglony tylko wtopiony jakoby 
    Podziękowali 1nowa
  • @Elunia ; czy masz gdzieś wpisany przepis na swój jabłecznik? Czy trzeba filmik oglądać (nie znoszę filmików dłuższych niż minuta:d 0przepraszam ale jak trzeba to obejrzę tylko pliis daj link)
  • ciekawe pytanie  :D

  • Mamy w Świeta Chrzest córki. Myślałam by na początku tygodnia zrobić rolady wołowe w sosie i zamrozić do niedzieli. Myślicie, że nie stracą na smaku? Ogólnie nie lubię mrozić jedzenia, ale chcę sobie rozłożyć pracę i być w Święta wypoczęta.
  • Jesz jak chcesz tylko trzeba mieć minę bardzo pewnego siebie. 
  • Dla mnie to totalne marnotrawstwo. Raz na evencie lata temu razem z szefową zaproponowaliśmy klientom, fajne to było smaczne ale i oni i my stwierdziliśmy że nie do końca to jest ok. Cały worek chlebowych odpadów, wzięliśmy potem dla kur ale i tak niesmak został. Potem już nie proponowaliśmy. 
  • moni_k powiedział(a):
    Mamy w Świeta Chrzest córki. Myślałam by na początku tygodnia zrobić rolady wołowe w sosie i zamrozić do niedzieli. Myślicie, że nie stracą na smaku? Ogólnie nie lubię mrozić jedzenia, ale chcę sobie rozłożyć pracę i być w Święta wypoczęta.
    Nie stracą jak zamrozisz w sosie 
    Podziękowali 1moni_k
  • Coś bardzo dobrego chciałabym zrobić do jedzenia na urodziny męża

    Co ? Co ? Proszę o pomysły
  • edytowano kwiecień 2019
    Chciałabym jakieś oryginalne danie główne
    Mąż lubi wszystko, co ja ugotuję,ale  chciałabym coś ekstra 
  • może nie jest jakoś  wykwintne ale naprawdę smaczne i w sumie robi się samo w 1 garze, można podać z pyzami, kaszą, ryżem, makaronem co kto lubi

    części kurczaka lub indyka w warzywach, winie i pomidorach z rozmarynem

    bierzesz części kurczaka lub indyka lub jedne i drugie - pod domowników co kto lubi - ja np. biorę te małe pałki kurczaka bo ja lubię i pierś z indyka (bo inni lubią) kroje na kawałki wielkości tych pałek, nieduże - mięso przyprawiasz solą i marynujesz w samym miodzie (choć ze 2 h albo przez noc)

    baza to posiekany seler naciowy, cebula i marchewka duszone na oliwie, wszystko w równych ilościach i sporo np na 5 osobowa rodzinę, to 2-3 marchewki, 2 cebule, 4 łodygi selera - dusi się to w szerokim garze, jak zmięknie to wrzucasz mięso i starasz się żeby się w tym zrumieniło, a potem zalewasz co najmniej jedną szklanicą czerwonego wina stołowego (wytrawnego, jakaś rioja najlepiej) , resztę wina masz przynajmniej do obiadu, na to puszka pomidorów całych i trochę wody (na oko), 
    ze 3 ząbki czosnku całe, liść laurowy i ziele angielskie, sól i co najmniej ze 3 spore gałązki świeżego rozmarynu
    dusisz półtorej godziny
    na końcu dodaję troszkę słodkiej śmietany bo lubię zabielone (ale to jak kto lubi, w przepisie tego nie ma)
    mięso się rozpada i rozpływa sos warzywny wyśmienity
    w sumie na drugi dzień jeszcze smaczniejsze
    to ilość na 5-6 osób, jak zwiększasz porcję to trzeba zwiększyć ilość składników
    Podziękowali 4uJa matka6 madzikg Quintana
  • a z tych pałek wyciągasz kości?
    podoba mi się ten przepis a szukam czegoś szybkiego na dużą imprezę :)
  • nie, nie wyciągam, i ze skórą są, w sumie to warto dodać je dla smaku, na samych piersiach bez skóry to słabo by to wyszło, jak zróżnicujesz mięso to każdy znajdzie coś dla siebie, ja np nie lubię piersi, podudzia tez będą fajne
    idealne na imprezę i można zrobić dzień wcześniej, tylko zyska na smaku
  • @agatak, mnie się z tego przepisu najbardziej rioja do obiadu podoba. ;)

    (fajny przepis, popełnię to danie niebawem)
    Podziękowali 2kiwi madzikg
  • edytowano kwiecień 2019
    Elunia - też mi ciężko przychodzi, ale uwierz NIE CZUĆ! w zasadzie po uduszeniu z cebulą i marchewką już jest bardzo dobry, po dodaniu całej reszty nie przebija sie ten smak w ogóle, najbardziej rozmaryn i no właśnie ... nie wiem smak jest bardzo spójny, ani pomidorowy, ani winny, no ...aromatyczny niezwykle

    kowalka - winko to zdecydowanie nagroda dla kucharza ;) - jest bardzo dobra rioja z biedronki coś mniej niż 20 zł, idealne wino stołowe
  • podobno ten zestaw seler naciowy, cebula i marchewka to tradycyjna baza do sosów kuchni francuskiej - ostatnio widziałam jak ktoś obgotowywał w takim wywarze fileciki z karpia i podawał je z colesławem i salsą z kukurydzy!
    aż mnie to kusi
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.