Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1246748

Komentarz

  • Na komunie Ani zrobiłam taki torcik. Ozdoby nie z masy z pianek ale z czekolady z miodem.
    image
  • Na komunie Ani zrobiłam taki torcik. Ozdoby nie z masy z pianek ale z czekolady z miodem.
    image
    <br/
    Nie widać nic :-(
  • Piękny! Jak się robi takie róże?
  • edytowano maj 2012
    Ciągle nie mogę się nauczyć wklejać zdjęć. róże zrobiłam z czekolady z miodem. Ma konsystencję plasteliny w temperaturze ciut wyższa niż pokojowa tzn trzeba ją zagnieść łapkami , rozwałkować na grubość kilku milimetrów i kieliszkiem wycinać płatki róży i z płatków ulepić kwiatka.

    Nietrudne.

    A i Irenko twój przepis na żeberka w sosie barbecue, był hitem dzisiejszego przyjęcia.image
  • Już trochę po fakcie, ale... ja trzymałam tę masę w lodówce (na torcie) i nic jej się nie stało.

    IrenaB jakbym była w takiej sytuacji, to poprosiłabym sąsiadkę, żeby mi coś przechowała w swojej lodówce a do swojej wstawiłabym ten tort - bałabym się że się przez noc rozpłynie, co dopiero dwa ciepłe dni!
  • tort @Doroty.
    image

    wygląda bardzo smakowicie !!
    gdyby tylko ja miała takie zdolności manualne 

  • chce mi się jeść!


  • wspaniałe te róże Doroto! 
  • Jak dokładnie tę masę robiłaś?
    trzeba czekoladę roztopić? jakie proporcje?

  • tutaj zeszło mi trochę ponad 1 tabliczkę  czekolady deserowej i łyżkę gęstego miodu. Trudno podać dokładne proporcje, bo miód może mieć rózną konsystencje. I dałam na chwilę do letniego piekarnika, w którym pół godziny wcześniej coś piekłam , ale myślę że można włożyć miseczkę z czekoladą do garnka z goracą wodą, Najpierw połączyłam z grubsza łyżką, a potem ugniotłam rękami, a na końcu rozwałkowałam.
  • Dorota tort przepiękny!!!
  • edytowano maj 2012
    Nie wiem, czy nie porywam się z motyką na słońce,ale mam zamiar zrobić taki tort dla rodziców z okazji urodzin/dnia matki....
    Jestem laik, ale z tego co się zorientowałam, to najlepiej jako tort zrobić biszkopt, czy tak?
    A jakie ewentualnie inne ciasto może posłużyć za torcik(chodzi mi o łatwe, oczywiście....)
    :\">

    ps. gdzie się kupuje barwniki spożywcze?bo ja tu nie mam jakiś specjalistycznych sklepów...No i jeśli znajdę, to go się dodaje na samym początku,jak pianki się rozpuszcza, czy już do tej masy na blacie,podczas ugniatania?
  • Składniki na ciasto:

    • 200 g mąki
    • 200 g cukru pudru
    • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
    • ½ łyżeczki sody oczyszczonej
    • 40 g kakao dobrej jakości
    • 175 g miękkiego masła
    • 2 duże jajka
    • 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
    • 150 ml kwaśnej śmietany
    Prościej
    być nie może: wszystkie składniki ciasta należy umieścić w jednym
    naczyniu i zmiksować na gładką, gęstą masę. Masa jest bardzo, bardzo
    gęsta, dlatego tak ważne jest dokładne usunięcie wszystkich grudek.
    Powstałe ciasto podzielić na 2 części. Jeśli posiadamy 2 tortownice o
    średnicy 20 cm, to wyłożyć je papierem, do każdej nałożyć połowę masy i
    piec około 25 - 30 minut w temperaturze 180ºC, do tzw. suchego patyczka.
    Jeśli nie posiadamy - jak ja - druga część ciasta spokojnie czeka, aż
    upieczemy pierwszą. Ciasto podczas pieczenia popęka, absolutnie się tym
    nie martwić, to normalne, masa wyrówna wszystkie niedoskonałości.


    najorostswze czekoladowe ciasto z mojewypieki.pl

  • uJa, a Ty wypróbowałaś ten przepis?
    Jaką masę do niego-po prostu bitą śmietanę?
  • robiłam go bardzo bardzo często - pyszne ale zwyczajne ciasto czekoladowe :) ( najwazniejsze że robi się je błyskawicznie i zawsze wychodzi)


    do niego fajna jest bita śmietana z mascaropne - ale NIE MOŻNA na nią dawać masy z pianek lub masy cukrowej !

    więc jeśli koniecznie chcesz na wierzch masę plastyczną to do środka musi być jakaś maślana: z budyniem, z mlekiem w proszku, z żółtkami ubitymi na parze itp.
  • acha, czyli np. coś karpatkowego,dzięki uJa
  • A jaj mam pytanie dotyczące barwników.

    Słyszałam ( bądź gdzieś w necie się natknęłam ), że do mas dodają te "farbki do jajek" kolorowe, 
    i jak patrzałam na skład tych farbek do kolorowania jajek, to jest masa E, ale pisze też, że to barwniki spożywcze.
    Ja raczej do wypieków dwie lewe ręce, raczej mąż się w to bawi, ale przyznam , że zaciekawiła mnie ta masa z pianek ( nawet w netto znalazłam białe ) i kusi mnie wypróbować.
    Biała masa oczywiście jest przepiękną - ale dzieciaki wolą jednak kolorów więcej.
    I tak się zastanawiam czy można by rzeczywiście użyć tych farbek 
  • NIE UŻYWAJ !
  • uJauJa
    edytowano maj 2012
    .
  • są słone i nie nadają się do jedzenia - nie otrują, ale zepsują masę.

    najlepsze i (najdrozsze) są w żelu firmy Wilton, ale ja z powodzeniem używam kupionych na allegro barwników w proszku
  • No i dziewczyny tu pisały o soku z buraków, ja doczytałam, że można sok z malin, jagód, pomarańczowy syrop.
  • A ja miałam kiedyś pomysł, żeby w małej ilości wody rozpuścić m&ms, żeby uzyskać jakieś kolory. (nie miałam barwników) Ale nie wiem ile by trzeba m&msów na farbowanie większej ilości masy. Nie sprawdziłam... Ale jęzory dzieci dobrze farbują.
  • edytowano maj 2012

     A tu nasz tort z masą z różowych marshmallow. Ale dużo czasu nas to kosztowało... Ale mieliśmy wtedy tylko jedno dziecko....



    nie udało mi się wkleić ani linka do zdjęcia ani zdjęcia... poćwiczę jeszcze
  • szalone jesteście. Ja w pierwszy tort nie będę aż tak inwestować,ale jak mi wyjdzie,to kto wie, może też zbzikuję
    8-}
  • No właśnie. Ja przed chwilą policzyłam, że tych urodzinowych w swoim życiu, dla dzieci upiekłam dopiero 12 ( właśnie wyjęłam ostatni z piekarnika, bo jutro 2 urodziny mojego syna) - mam tylko 4 dzieci a najstarsze 6 letnie. Co by bylo, gdybym miała 12 dzieci? I piekła bym przez 30 lat przypuśćmy???? Chyba bym polską Nigella została!
  • @agnieszkamama, jakich kolorów potrzebujesz? Ja kupiłam na tort Anki, one wydajne dosyć, mogę Ci trochę podesłać jakby co. Mam zielony, żółty, srebrny i brązowy (robiliśmy srebrną kozę na zielonym tle, do tego brązowo-żółte kury i słoneczko stąd taka kolorystyka).
  • ee,trzymaj to, na pewno Ci się przyda, ja pierwszy tort robię, więc spróbuję coś prostego,może z dwóch rodzajów pianek,białych i różowych, jakimiś gotowymi kuleczkami ozdobię albo czekoladowymi kwiatkami?nie mam wizji jeszcze ;) to nie dla dziecka, więc nie musi być aż tak wielobarwny :)
    ale dziękuję Ci-niewykluczone, że jak ten mi wyjdzie, to się rozochocę ;)
  • To jakby co się nie krępuj, podejrzewam, że szybko tego nie zużyję. No chyba, że zacznę w ramach gniazdowania przed porodem piec torty i je zdobić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.