Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1383941434448

Komentarz

  • Robię beze czekoladowa bo zapomniałam o sfefka imieninach dziś. Ładnie wychodzi śmietanę mam. Pierwsze pytanie czy mogą ja ubić w dzbanki od sokowirówki czy rozwale ów? Ile sie daje cukru do smietanki? Drugie - problem z owocami. Na nie się maliny daje.. z malin mam tylko dwuletnie zamknięte w słoikach ale w lodowce reszty o soku malinowego.. tzn. Pestki w zasadzie ;-) mam konfiturę jagodowa, coś tam brzoskwiniowe niby do ciast..  Ale to wszystko jest z cukrem i się boję spiepszyc te beze
  • Zjedzone. Z konfiturą.  Bili się 
  • Myślę że mija podług tutejszych standartow też nie wychodzi.. rozlewa się na duży promień i bardziej ciągnie niż chrupie. Ale jak mi każe ktoś zjeść chrupiącą wysoką beze to ja dziekuje.. 
  • MAFJa powiedział(a):
    Myślę że mija podług tutejszych standartow też nie wychodzi.. rozlewa się na duży promień i bardziej ciągnie niż chrupie. Ale jak mi każe ktoś zjeść chrupiącą wysoką beze to ja dziekuje.. 
    Jolanta Kwaśniewska szkoliła jaj jeść beze :D
  • @MAFJa, Pavlowa powinna być z tylko z zewnątrz chrupiąca, w środku ma byc pianka ;) jak się ciągnie to mogą być dwie przyczyny - albo cukier za słabo się rozpuścił w białkach albo za wilgotno w piekarniku ;) 
  • Nie wiem ciężko się zmotywować żeby coś zmienić jak znika w sekundę i wszyscy chcą dokładnie.. ja zawsze czekoladowa robię i sama uwielbiam
  • @Dorotak tynk mi został. Milky way. Czy mogę go włożyć do słoika i przechowywać w lodowce? Czy kazać młodzieży wyjeść żeby miała słodkiego dość na zawsze?
  • Wafla(andruta) mozna zrobic. Jesli ta masa jest bardzo lagodna w smaku to jedna warstwe(przelozenie) mozna zrobic z dzemu/powidla.
  • Milky way można na luzie zamrozić :D ale u nas nie został nigdy.. Robię wafle albo wciągają nawet na kanapkę xD
    A ja osobiście to potrafię paluchem wyjadać z miski... Ale mi smaku narobiłaś :P 
    Podziękowali 1Predikata
  • W słoiku w lodówce myślę max 4-5 dni ;)
  • Mam bialka na pavlove, co polozyc na smietane? Nie chce kupowac borowek czy malin z hiszpani, bo sa obrzydliwe. Mam zamrozone jagody, moge kupic jakis dzem, powidla, tylko moje dzieci wybredne w kwestii owocow. Moze im galaretke w kostke na to pokroic?
  • @Dorotak dzięki wielkie. wrzucę do zamrażarki.
    ale to serio dobre jest, pierwszy raz robiłam.
  • Pestki z granata, odsaczona z zalewy pokrojona brzoskwinie, ananasa.
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja robiłam z konfiturą jagodowa.. tylko u nas czekoladowa Pawłowa 
    Podziękowali 1mamuma
  • Granat, może jakieś brzoskwinie czy inne z puszki? Kawałki mandarynek.
    Podziękowali 1mamuma
  • O sie powtórzyłam z @Rejczel ;)
    Podziękowali 1Rejczel
  • Agnicha powiedział(a):
    Ja tez znow Pavlowe
    Wtedy mieliśmy gruszki z soku i jagody
    Dzis truskawki jeżyny i jagody
     <3 
    A skad macie te owoce na dzis? Mrozone? Nie traca smaku i nie sa ciapowate po rozmrozeniu?
    Ja dostalam bialka po faworkach od tesciowej, wiec musze wykorzystac, normalnie pavlove tylko w sezonie robie.
  • Chce mu się piec, a nie ma kto jeść :(
  • Nigdy nie próbowałam kremu milky way. Czy on jest smaczny? Czy bardzo czuć masło? Nie lubię ciężkich maślanych kremów.
  • Dorotak powiedział(a):
    Chce mu się piec, a nie ma kto jeść :(
    Możesz dla mnie ;) obiecuję zjeść ;)
    Podziękowali 1Wela
  • Sylwunia powiedział(a):
    Dorotak powiedział(a):
    Chce mu się piec, a nie ma kto jeść :(
    Możesz dla mnie ;) obiecuję zjeść ;)
    Przyjeżdżaj!
  • Wbijam dziś do Gdyni chyba. Agnicha mistrzostwo! Pokaż w środku!
  • Agnicha powiedział(a):
    Idealna
    Jestem dumna
    Szkolenie przez Messenger ale udała się 
    Tyyyy może to jest pomsyl na biznes? xD
  • Haha nie no, skoro się udało poinstruować Cię przez Messengera, to ja muszę pomyśleć o jakiś zdalnych szkoleniach z pieczenia bezy i innych xD bo Pavlowa wyszła Ci genialna... Ślinka cieknie! 
    Podziękowali 1Izka

  • Zrobilam z galaretka, winogronami jasnymi i ciemnymi i listkami miety. 
    Pierwsza porcja bitej smietany niestety wzbogacila mnie o 136g masla i 200ml maslanki, bo mikser zastepczy ma jakies dziwne koncowki. Druga porcje ubijalam recznie i byla ok.
    Podziękowali 1Izka
  • Skoro wszyscy się chwalą to ja też.
    Moja dzisiejsza. Była ogromna. Z 10 białek.
    Niestety nie miałam w domu swiezych owoców, więc trzeba było improwizować.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Jak długo i w jakiej temp ja suszylas?
    Podziękowali 1Katanna
  • Ja nagrzewam piekarnik na 150-160 stopni. Wkładam beze i od razu zmniejszamy temp do 110-115. Stopni. Ta się ruszyła ok 2,5 godz.
    Podziękowali 1Dorotak
  • To robię podobnie z temperatura. I dobrze Ci się wysuszyła? Kurcze a moim piekarniku 2h beze z 6 jajek muszę suszyć. Z 10 to bym chyba 4h suszyła...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.