Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

1394042444548

Komentarz

  • Kazdy lubi co innego. Ja robilam np. rano na popoludnie. Lezal w lodowce i lekko nasiakl. Wszystkim smakowal. Ja jeszcze na beze kladlam powidla sliwkowe i dopiero smietane, zeby przelamac slodycz.
  • Ja zawsze robię tuż przed podaniem.
    Podziękowali 1E.milia
  • Czy ten krem milky way to taki z mlekiem w proszku?
  • Ja to z owocowych to robię albo zelke albo ewentualnie na śmietanie kremowce i żelatynie.
    W takiej wersji ze świeżym mango trzeba uważać bo nie ścina galaretki. Zdecydowanie polecam pulpę mango w puszce.
  • Ja to z owocowych to robię albo zelke albo ewentualnie na śmietanie kremowce i żelatynie.
    W takiej wersji ze świeżym mango trzeba uważać bo nie ścina galaretki. Zdecydowanie polecam pulpę mango w puszce.
  • MoŻesz wymieszać galaretkę do owoców i jak będzie już trochę ścięta dodać do ubitej śmietany %.
    Owoce podgrzałabym w garnuszku żeby trochę soku powstało i do gorących wsypała galaretkę (sam proszek).
  • @Ula tak.
    jak ktoś ma nietolerancję laktozy to raczej nie polecam. Ostatnio próbowałam się oszukać i myślałam, że jelitka nie zauważą. Ale niestety zauważyły ;)
    za to jest bardzo dobry.
  • Zaczynam się rozglądać za tortem komunijnym, chciałabym jakiś nowy smak i prosty ciekawy wygląd, macie jakieś pomysłu? doświadczenia?
    ze smaków zawsze robilam śmietanę plus żelki różnowocowe, masło orzechowe, chrupkę czekoladową i masę czekoladową na kremówce, mam ochotę na coś nowego tylko co?

  • @Predikata - a stosujesz któryś konkretny przepis?
  • Znalazłam przypadkowy jakiś w internecie. 
  • @uJa bardzo smaczna jest masa z białych michałków albo bitej śmietany z mascarpone i nutellą. Można też np. pod warstwę śmietanową dodać lemon (orange) curd.

  • Na komunię syna dekorację robiłam podobną do tej, kwiatki były z masy cukrowej ale jeśli dobrze pamietam to tort polałam białą czekoladą, bo na bitej by się rozpuściły, a nie chciałam go obkładać masą cukrową. 
  • @uJa ; jak prosty to może taki?
    Tylko z topperem komunijnym.
    A masy też jakieś najprostsze,leciutkie -straciatella,
    śmietanowa z malinami,śmietanowa z brzoskwiniami (te z puszki są ok).




    Zaczony obrazek

    Albo zamiast klasycznego tortu-"pani Walewska"

  • @Kika podobny robiłam na chrzest jednej z córek która teraz do komuni pójdzie, nawet mam te wykrawaczki kwiatków

  • kasha powiedział(a):
    @uJa ; jak prosty to może taki?
    Tylko z topperem komunijnym.
    A masy też jakieś najprostsze,leciutkie -straciatella,
    śmietanowa z malinami,śmietanowa z brzoskwiniami (te z puszki są ok).




    Zaczony obrazek

    Albo zamiast klasycznego tortu-"pani Walewska"


    Nie widzę zdjęcia ;/
    no jakiś bardzo prosty nie musi być, coś tam w tych tortach działam więc dam rady z trudniejszymi ale chcialabym żeby nie był przekombinowany
  • @uJa ten wygląda tak :dwa piętra,otynkowany na śnieżnobiało,spływa z niego polewa koloru białej czekolady czyli taka cimniejszobiała ;).
    Udekorowany w 3 punktach (na górze,pomiędzy piętami i na samym dole)
    główkami białych (w kolorze białej czekolady, nie śnieżnobiałych) róż w pączkach  (róże odcięte w takim miejscu,że są z tymi ostatnimi zielonymi listkami)

    Znalezione obrazy dla zapytania ra biaa




    i gipsówką (łyszcem).
    Do tego topper biały.

    Podziękowali 1uJa
  • uJa bardzo ładny, taki delikatny.

    A to mój dzisiejszy dla szwagierki. Nie wszystko wyszło jak chciałam, ale do wytrenowania.  ;)



  • Ha. Ale pomysłowy! Super. I taki ultra kobiecy.
    Podziękowali 1kika0
  • Najbardziej wymagające są moje własne dzieci. Franek zapytany, jaki chce tort bez zająknięcia odp, że 'czekoladowy biszkopt, krem z gorzką czekolada, czerwone porzeczki i bitą śmietaną na około. A wystrój, wiadomo,.dinozaury'. tia. Zaraz idę działać...
    Podziękowali 2Izka Katia
  • Dinożarły
    Podziękowali 1Dorotak
  • Dzisiejszej panny ;) 
    Podziękowali 3mamuma kika0 Katia
  • Pewnie wiecie, do czego nawiązuje ;)
  • Ja nie wiem, ale wygląda, jak z modeliny. 
    Najlepszego! 
  • To ta masa milky way, o którą się dopytywałam. W środku był biszkopt kakaowy i krem budyniowy z mascarpone i owoce z puszki i wcale nie był jakiś mega slodki. 5 minut później :
  • Majkraft 
    Podziękowali 1Ula
  • Spałam łącznie godzinę w nocy. Trzecia noc pod rząd. wspaniałe, że istnieją opłatki na torty. Można szybko mieć z glowy dekoracje. Na dodatek można zatrudnić 9 łatkę i mieć czarna robotę z glowy...


    I bardzo wyczekuje, jak mój najmłodszy skończy 6 lat. Wtedy może będzie choć trochę spał...
  • Woooooaaaaał!!!! Czadowy!
  • @Elunia to krem milky way z mlekiem w proszku i masłem, smaczny gdy się próbuje, ale potem na kawałku tortu smakował zbyt maślano, teraz polałabym dodatkowo białą czekoladą. 
  • To przez serniki jestem taka gruba. Uwielbiam serniki...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.