Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tort - masa marshmallow

13468948

Komentarz

  • edytowano maj 2012

    Agnieszka piękny tort. Szymon mi tu zagląda i prosi o taki.!!!

    Mam rok na naukę.

     

     

  • Agnieszko, wyskoczyłam przed dom po świeże listki winogronowe, "wprasowałam" je wałkiem w dość mocno spłaszczone ciasto i wycięłam nożyczkami, odkleiłam listki i gotowe :)
  • Normalnie pod wrażeniem pomysłowości forumowiczek jestem :)
  • Aniu ja pierwszy w życiu tort upiekłam dopiero w zeszłym roku, a z masą cukrową eksperymentuję od stycznia. Jest dużo fajnych pomysłów w sieci do inspirowania się.

    Jeśli chodzi o przepis na biszkopt to korzystam z tego rzucanego po upieczeniu na glebę:

    http://mojewypieki.blox.pl/2009/06/Biszkopt-przepis-II.html

    w miarę potrzeb podwajam proporcje.


  • kurczę,nic tylko na okazje polować i piec, i kombinować, i wymyślać, i cudować... O:-)
  • ojejuju,możesz coś więcej op tej masie? W sensie, że połowę twarogu zmieszałam z jedną czekolada i drugą z białą,tak?czekałaś, aż przestygnie, czy gorącą wlałaś?
  • Agnieszka - zawyżyłaś poziom, teraz to już mojej krowy nie pokażę o nie !

    Jestem pod ogromnym wrażeniem - nie mogę się napatrzeć. Zdradź czym zrobiłaś napisy?


    @Ojejuju - ciasto to przepis z bloga mojewypieki - ale faktycznie jest błyskawiczne w wykonaniu i za to je lubię.

    Cieszę się że się przydało :)


    p.s teraz odkryłam niezwykle puszyste muffinki bez mleka i jajek - pierwszy raz takie pyszne i puszyste jadłam, jak tylko znajdę wątek bezmleczny lub muffinkowy to wkleję
  • uJauJa
    edytowano maj 2012
    Edit: znowu mi zdublowało wpis więc jeszcze raz

    Agnieszka - szacun !
  • O nie nie nie - stanowczo żądamy pokazania krowy!!!!! Wątek jest do wymiany doświadczeń i wzajemnych inspiracji a nie do popadania w kompleksy.

    Napis też barwnikiem - ciupkę wysypuję na talerzyk, maczam pędzelek w wodzie i już. :)
  • A tu inspiracje tortowe koleżanki z mojego forum fiołkowego

    http://slodyczipasja.blogspot.com/search/label/Urodzinowe
  • że tak powiem za Argento- ja pierdziu 


    ale torty 
  • O Lila - zajrzyj do kwiatowego.
  • No to mamy pianino:

    image

    image

    image

    image
  • Tort jest w środku śmietankowo-truskawkowy. Robiłam z masą z bitej śmietany. Masa cukrowa z podanego przeze mnie wyżej przepisu może być kładziona na śmietanę ze względu na spory udział Planty w składzie.

    Nie spływa!!!
  • edytowano czerwiec 2012

    :-\"

    Ja robiłam pzedwczoraj. Biszkopty rzucane wyszły super. Masa miała być czekoladowa, ale coś mnie podkusiło i zrobiłam ananasową. Bałam się, że spłynie i robiłam polewę z czekolady.

    Doroty pomysł na czekoladę z miodem jest świetny.  

     

  • Agniecha, piękne to pianinko jest! :O)

    Albo było, bo pewnie zjedliście już?

     

    :-\"
  • Wszystkie torty takie śliczne, że aż nie do uwierzenia. Oglądam, ślinka cieknie, ale i postanowiłam sie pochwalić jedynym "artystycznym" wypiekiem, jaki mi sie przydarzył w życiu - na I Komunię Św synia.  Niech nie zginie pamięć o nim w narodzie :))
    image
  • a i w praktyce stwierdzam, że na bitej śmietanie pisaki cukrowe płyną....  - napis i "wąsiki" winogronowe popłynęły, poprawiałam tuż przed zdjeciem, ale to już nie to...
  • spodobało mi sie wklejanie zdjęć - to moje wielorakie debiuty :)
    z prawej mój 7 latek, z lewej mała sąsiadka
    image
  • Jakie ładne dzieci! Chłopak prawdziwy przystojniak <):)
  • noooooooo, ładne mam dzieciaki, ale miałyście chwalić tort, nie dzieci :)))
  • ale jak chwalicie, to wkleję jeszcze synia co do I komunii Św. szedł z najmłodszym - też ładni :))
    image

  • Obaj chłopcy bardzo bardzo...Przystojniacy!

    Ata, strzeż się, jak te chłopy dorosną

    B-)

    od wielbicielek się nie opędzicie

     

     

    :-))
  • Ata,super tort
  • za rok następna I Komunia Św - będę mądrzejsza, poczytam jeszcze Was wcześniej ...
  • Dzisiejszy tort Szymka:

    image

    image

    image

    image
  • Aga - bomba! Mówisz, że rok temu pierwszy tort upiekłaś?
  • Marcelina - mówię!

    Howgh!
  • Masa wyszła mi tym razem naprawdę fajna, a wszystko dlatego, że zabrakło mi trochę cukru pudru, dałam niecałe 0,5 kg. Jak ją zagniotłam to jeszcze lepka była, odstawiłam ją na trochę, żeby domielić zwykłego cukru w blenderze i zanim dorobiłam pudru to masa uzyskała fajną konsystencję. Więc już nie dodawałam cukru tylko wygniatałam dalej z mąką ziemniaczaną.

    Pierwszy raz udało mi się od pierwszego razu rozwałkować tak masę, żeby pokryć tort jednym kawałkiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.