Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Św Michał

2»

Komentarz

  • KORONKA DO ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA I CHÓRÓW ANIELSKICH

    1. Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
        Panie pospiesz ku ratunkowi mojemu.
        Chwała Ojcu....

    2. Wymienia się poszczególne Chóry:
    -  na cześć Chóru Serafinów
    -  na cześć Chóru Cherubinów
    -  na cześć Chóru Tronów
    -  na cześć Chóru Panowań
    -  na cześć Chóru Mocarstw
    -  na cześć Chóru Potęg
    -  na cześć Chóru Księstw
    -  na cześć Chóru Archaniołów
    -  na cześć Chóru Aniołów

    Po wymienieniu poszczególnego Chóru odmawia się 1x Ojcze Nasz, 3x Zdrowaś Maryjo oraz wezwanie:
    Dla wstawiennictwa św. Michała Archanioła i niebieskiego (wstawiamy nazwę Chóru) - Panie Zastępów, zmiłuj się nad nami.

    3. Na cześć św. Michała Archanioła: Ojcze Nasz...
        Na cześć św. Gabriela Archanioła: Ojcze Nasz...
        Na cześć św. Rafała Archanioła: Ojcze Nasz...
        Na cześć św. Anioła Stróża: Ojcze Nasz...

        Chwała Ojcu....
  • Up!!!
    To już jutro, świętych archaniołów Michała, Rafała i Gabriela
    image
    Podziękowali 1mamababcia
  • W pewnym sensie również patron Pompejan, c'nie? ;)
  • Właśnie z okazji święta nauczyłam sie dokładnie egzorcyzmu na pamięć. Miałam to zrobić już z rok temu, ale ciągle zapominałam, jak potrzebowałam to aucie miałam obrazek, albo wklepywałam w komórce.
    A teraz 2 - 3 minuty i taaaaadam, ale sie zdziwi jutro jak mu tak zasunę z pamięci ;)
  • Miał być moim patronem, Mama miała tp na 29 :)

  • Polecam akt oddania się, który zamieścił krzysztof nieco wyżej.
  • edytowano wrzesień 2014
    Święty Michale Archaniele,

               wspomagaj nas w walce;

               a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną.

               Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,

               a Ty, Wodzu niebieskich zastępów,

               szatana i inne duchy złe,

               które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą

               mocą Bożą strąć do piekła.

               Amen.

    ja znam taką wersję (znaczy po polsku) tego co wpisała Małgorzata
    odmawiane po każdej Mszy Św w poprzedniej naszej parafii
    Dzisiaj dzień patronów moich dwóch synów - najstarszy Rafał - bo Bóg uzdrawia
    (wybrane w szpitalu - leżałam od początku a przyjęli mnie z wpisem "początek poronienia" w 6 tc)
    a trzeci syn musiał być Michał - bo o drugiego staraliśmy się 5 lat - za to trzeci pojawił się ledwo minął okres karencji po cesarce (6miesięcy :) ) - a więc - "któż jak Bóg"  :)

  • Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
  • Wela, super świadectwo :)
  • edytowano wrzesień 2014
    Również świeci patronowie naszych synków, Gabriel, Michał a Rafał to małż szanowny. To drugie imiona.


    Z wersjami tego egzorcyzmu mam problem. W różnych momentach i miejscach odmawiałam  inaczej i w końcu nie znam na pamięć żadnej.
  • U nas w domu Michał, Rafał i Gabriela czyli zbiorowe imieniny :smile: 
  • Ja ostatnio odkryłam (tzn dostałam do sióstr karmelitanek) Nowennę do Jezusa, Króla Wszystkich Narodów :

    http://www.apokalipsa.info.pl/modlmy_sie/nowenna_wszystkich_narodow.htm

    Obietnice związane z jej odmawianiem są m.in. takie:

     “Tym duszom, które ofiarują Mi [tę] modlitwę, Ja ofiaruję Anioła z każdego z Dziewięciu Chórów Anielskich, jeden dla każdej Komunii Świętej, dla opieki nad tą duszą aż do końca jej życia na ziemi.”

    “Ta Nowenna może być odmawiana za inne dusze, z zachowaniem danych jej obietnic, tak więc dusza ta również otrzyma dodatkową opiekę Aniołów."

  • Dodam tylko, że podczas odmawiania tej Nowenny doświadczyłam bardzo mocno Bożej interwencji:-)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.