Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sezon grzewczy- kiedy uznajecie za oficjalnie otwarty????

13567

Komentarz

  • U nas dzis tez 18. Odpalilismy sprzet na 1 h i teraz na 30 minut.

    Bedziemy walczyc chyba nadal z nie grzaniem. Kasa jedak duza, wiec poki co trzeba wytrzymac.
  • U nas kaloryfery cieplutkie...... :cool:
    Cały rok płacimy za nie, więc finansowo wsio ryba czy zima czy lato, jestem im wdzieczna że już nie czekają do listopada z odpaleniem a jak sie ociepla to przygaszają, nie musze sama tego robić........

    To jest to, czego mi będzuie brakować we własnym domku, jak Bóg da
  • Czasami zazdraszczam tym, co palić nie muszą i mają ciepło. Jeszcze nie ma mrozów, a palić w c.o trzeba. Jak ja tego nie lubię!!! Niestety mieszkając na polskim biegunie zimna, trzeba przyzwyczaić się, że sezon grzewczy trwa tu ok7 mies.
  • A ja zazdraszczam całe lato własnej trawy..... :wink:
  • Od wczoraj :)
    Na razie Belfer kręci jakimiś czujnikami co nam wystają ze ściany i próbuje programować temperaturę, hehe. Próbuje to dobre słowo. Jeśli mnie jest gorąco, to musi byc naprawdę gorąco.
    Eh, Taw, myśmy zeszłą zimę przeżyli bez ogrzewania z rocznym-i-trochę dzieckiem na stanie. Grzaliśmy tylko kominkiem, bo gazownia się nie wyrobiła z podłączeniem gazu... Więc chodziliśmy zakonserwowani zimnem jak nie wiem co, a instalacja wodno-kanalizacyjna że tak ją nazwę zamarzała nam 5 razy.
    Ale nie wiem, czy mam się cieszyć że w czymś takim przebiliśmy Tawa?
  • U nas po interwencji lokatorów ("Lokatorzy domagają się włączenia centralnego ogrzewania" razy cztery kartki w różnych miejscach i pewnie setkach telefonów do administratora), po dwóch dniach naprawy CO- grzeją.
    Z tym, że mamy stare kaloryfery bez pokręteł....gorąco jak ...
  • AB u nas jest tak. Mamy piec w domu, ogrzewa nam caly czas wode a ogrzewanie regulowane jest na termostacie w pokoju. Jak wlacze np 15 st a w domu jest 18 st to on nie dziala, musze ustawic wiecej niz jest w domu.

    Kaloryfery musza ponoc byc caly czas odkrecone, ten glowny na full, a inne moga byc zmniejszone.

    Nie znam sie na tym dobrze
    :confused:
  • to taki stary regulator, ma tylko od 10 do 30 i pokretelko. Sama kupilam sobie termometr na sciane- dlatego wiem ile jest w domu.

    Poza tem, nigdy juz gazu tylko mpc. Nie dam sie juz namowic, ale co ja mam do gadania............... wynajem jest do dupy:cry:
  • rano spadło do 17, złamałem sie i włączyłem CO bo małżonka bidoliła ze marznie :bigsmile:

    Odnośnie tego właczania i wylaczania pieca - my mamy sterownik w pokoju, jak temepratura wzrośnie pow 20 to sie piec wyłącza, równiez wyłaczam go od 22:00 do 06:00 . Żeby utrzymywac temepraturę i nie wyłaczać pieca, musiałbym zainwestować w termostaty z elektroniką, które by można zaprogramować na konkretną godzine... A póki co mamy tylko takie z temostatem...
  • Przyszedł nam pierwszy rachunek za gaz. Grzejemy tylko w łazience i sypialni.
    Aż wyciągnęłam stare rachunki. I normalnie szok, bo rok temu za 2,5 raza więcej zużycia płaciliśmy około 100zł mniej.

    Gaz tak podrożał???

    No w każdym razie - twardą ręką zakręciliśmy kaloryfery, jest 18 stopni i spada :sad:

    Edit: szyk zdania
  • Nie przesadzajcie tylko z tym wyłączaniem.
    Prayboy tak robi i co 2 tygodnie jest chory:confused:
  • @Prayboy może - przynajmniej zaoszczędzicie na lekarzach :bigsmile:

    a my mamy wełniane koce od babci.
    Poniżej 17 postaram się nie zejść.

    I blady strach mnie bierze na myśl o kosztach jakbyśmy 4 kaloryfery na full rozkręcili :ai:
  • @AB - da się, da! Tylko trzeba w odzież termiczną zainwestować!


    Nie no... wiem, że czasem się nie da :sad:
    ale chociaż można błędów unikać typu otwieranie okna przy włączonym kaloryferze
  • A ja myślę, coby z owczej wełny nakładkę na deskę sedesową uszyć ...
  • [cite] agga:[/cite]A ja myślę, coby z owczej wełny nakładkę na deskę sedesową uszyć ...

    lepiej z polaru :cool:

    ale mnie i taka by wystarczyła:
    interactive-toilet.jpg
  • Haku
    :fm:

    Nam przyszedł rachunek za prąd :fo:
  • będzie drożej
  • będzie, więc wiecie... jakby ktoś miał na zbyciu owczą kamizelę to jestem chętna
    Zrobię sobie wewnątrz jamkę

    zimno.jpg


    :ag:
  • o, to coby zima POLSKA się we znaki za bardzo nie dawała...

    ZAPRASZAMY DO REKLAMY:cool:
  • interactive-toilet.jpg

    Ten papier po lewej, rozumiem, ale ta 'ręka' to po co? :shocked::shocked::shocked:

    :fm:
  • Żeby przybijać "piątkę" jak wyjdzie

    :bm:
  • Za drzewo zapłaciłem (klon jawor, buk) 600zł za 5m3 tylko musiałem sobie z parku powozic i rozłupac. Roboty było duzo (przyjaciel pomógł) bo obwod drzewa taki ze dwie osoby trzeba było, a do tego klon dosc sękaty. Ale może do wiosny starczy... może bo mi na dwa mieszkania idzie.
  • chyba ( niestety) pora wyciągnąć ten wątek :)
  • jeszcze nie: nóżki
  • nam dzis nalali wode.. 2 na 3 zapowietrzone na maxa... mi jest wogole zimno ale grzac na razie nie bede ;)
  • my chodzimy w bezrękawnikach
    nie chcę jeszcze na dobre włączać ogrzewania
    w kominku palę wieczorami bo pranie nie schnie
  • 20* przy rozszczelnionych oknach. Kamienica.
    Z powodow pewnych nie mozemy do listopada odpalic ogrzewania:-D
  • ja jeszcze nie mam termometru ani wewnątrz ani na zewnątrz :\">
  • edytowano listopad 2015
    .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.